Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: Bouterse legt verklaring af voor krijgsraad

Advocaat: Bouterse legt verklaring af voor krijgsraad

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-president Desi Bouterse verschijnt maandag voor de krijgsraad in Paramaribo. Hij zal daar verklaren waarom hij verzet heeft aangetekend tegen zijn veroordeling tot twintig jaar celstraf in november 2019. Dit heeft zijn advocaat Irwin Kanhai gezegd tegen de lokale nieuwssite Starnieuws.

Maandag is het de eerste keer dat de krijgsraad het verzet van Bouterse inhoudelijk behandelt. Enkele weken geleden was hij ook opgeroepen voor deze behandeling, maar toen is hij niet verschenen. President van de krijgsraad Cynthia Valstein-Montnor ging akkoord met zijn afzegging, maar maakte wel duidelijk dat ze verder uitstel niet zou accepteren. Dat betekent dat als Bouterse maandag niet komt opdagen, het vonnis van twintig jaar cel definitief is.

Bouterse is veroordeeld voor de moord op vijftien tegenstanders van het militaire regime in december 1982. De voormalige president was toen legerleider. De rechtszaak tegen Bouterse begon in 2007. Tot 22 januari van dit jaar, toen hij verzet aantekende tegen zijn vonnis, was hij geen enkele keer verschenen tijdens de behandeling van zaak.

In deze zaak gaat het om een zogeheten verzetzaak. Hiervan is sprake omdat Bouterse in 2019 bij verstek veroordeeld is. Daarom had hij niet de mogelijkheid om in hoger beroep te gaan, maar moest hij verzet aantekenen. Dit verzet is in januari 2020 toegekend. De bedoeling was om de zaak al eerder te hervatten, maar vanwege de coronamaatregelen was dat niet haalbaar.

Meer uit Buitenland

Dodental Russische aanvallen op Oekraïense hoofdstad loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de grootschalige Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot tien, meldt de burgemeester van de Oekraïense hoofdstad op Telegram. Bij de aanvallen vielen daarnaast zeker 56 gewonden, onder wie twee kinderen.

1 uur geleden
Doden en gewonden bij grote Russische aanval op Oekraïne

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Verschillende Oekraïense steden zijn in de nacht van woensdag op donderdag getroffen door een golf van Russische raketaanvallen en drone-aanvallen. Daarbij zijn zeker twee doden en zestien gewonden gevallen, meldt het militaire hoofd van Kyiv, Tymur Tkatsjenko.

3 uur geleden
Grote natuurbrand teistert Zuid-Frankrijk

HÉRAULT EN AUDE (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk woedt een grote natuurbrand, waardoor tientallen mensen moesten worden geëvacueerd. Honderden brandweerlieden zijn ingezet om de vlammenzee in de departementen Hérault en Aude te bestrijden.

4 uur geleden
Aantal gevallen van ebola in Congo loopt op tot ruim 1400

KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1406. Daarvan stierven tot nu toe 438 mensen, meldt de Congolese regering.

4 uur geleden
Dode bij aanslagen op Griekse politici

THESSALONIKI (ANP/AFP) - De aanslagen in de Griekse stad Thessaloniki hebben een persoon het leven gekost. De huizen van drie politici werden woensdagochtend aangevallen, waarbij de ouders van een van de politici gewond raakten. De moeder overleed later in het ziekenhuis.

11 uur geleden
Amerikaanse denktank: 2 miljoen slachtoffers in oorlog Oekraïne

NEW YORK (ANP) - In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zijn ruim 2 miljoen militairen omgekomen, gewond geraakt of vermist, meldt The New York Times op basis van het in Washington gevestigde Center for Strategic and International Studies (CSIS). Zo'n 450.000 Russische en 125.000 tot 150.000 Oekraïense militairen zouden zijn omgekomen.

11 uur geleden
Klimmers hangen spandoek aan spits van Empire State Building

NEW YORK CITY (ANP) - Twee gemaskerde mensen hebben helemaal bovenop het Empire State Building in New York gestaan met een spandoek. Op het spandoek stond een vredesboodschap. Bij de afdaling leek de ene klimmer de ander een huwelijksaanzoek te doen. Niet veel later werden ze hoog boven de grond opgewacht door de politie, zo was te zien op livebeelden vanuit een helikopter.

11 uur geleden