Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: bijna 116 miljoen euro voor nabestaanden Parkland

Advocaat: bijna 116 miljoen euro voor nabestaanden Parkland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering betaalt naar verwachting een schadevergoeding van in totaal zo'n 130 miljoen dollar (omgerekend bijna 116 miljoen euro) aan de nabestaanden van de slachtoffers van de dodelijke schietpartij op een middelbare school in de staat Florida in 2018. Volgens Kristina Infante, een advocaat van de nabestaanden, heeft de regering een voorlopige schikking bereikt met ouders van de omgekomen scholieren, die een rechtszaak hadden aangespannen.

"Hoewel niets kan herstellen wat de families hebben verloren, betekent deze schikking een belangrijke stap in de richting van gerechtigheid", zei Infante maandag in een persverklaring.

Op 14 februari 2018 schoot de destijds 19-jarige Nikolas Cruz veertien scholieren en drie medewerkers dood in de Marjory Stoneman Douglas High School in de plaats Parkland. Zeventien anderen raakten gewond. Het was een van de dodelijkste schietpartijen bij een onderwijsinstelling in de Amerikaanse geschiedenis. Cruz bekende vorige maand schuld. Met de schuldbekentenis hoopt hij mogelijk de doodstraf te ontlopen.

Ouders van de slachtoffers begonnen in 2018 een rechtszaak. Volgens hen is de nationale recherche FBI nalatig geweest door waarschuwingen over Cruz die via een tiplijn binnenkwamen niet juist te behandelen. Via de tiplijn van de FBI was onder meer gemeld dat Cruz een verlangen zou hebben uitgesproken om een schietpartij op een school uit te voeren. Ook waren er tips over zijn groeiende wapencollectie binnengekomen.

De moorden leidden tot een nationale, door scholieren geleide beweging voor strengere wapenwetten en meer veiligheid op scholen.

Meer uit Buitenland

Juridisch directeur Goldman Sachs stapt op om banden met Epstein

NEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.

9 minuten geleden
Delcy Rodríguez belooft vrije verkiezingen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.

4 uur geleden
Energieminister VS: al 1 miljard aan Venezolaanse olie verkocht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.

5 uur geleden
BBC gaat komende jaren honderden miljoenen bezuinigen

LONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.

8 uur geleden
Oppositieleider Hongarije spreekt van lastercampagne door Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.

8 uur geleden
Noorse oud-premier aangeklaagd wegens grootschalige corruptie

OSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.

8 uur geleden
Nationalisten winnen verkiezingen Bangladesh na vertrek premier

DHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.

8 uur geleden