Advocaat: bijna 116 miljoen euro voor nabestaanden Parkland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering betaalt naar verwachting een schadevergoeding van in totaal zo'n 130 miljoen dollar (omgerekend bijna 116 miljoen euro) aan de nabestaanden van de slachtoffers van de dodelijke schietpartij op een middelbare school in de staat Florida in 2018. Volgens Kristina Infante, een advocaat van de nabestaanden, heeft de regering een voorlopige schikking bereikt met ouders van de omgekomen scholieren, die een rechtszaak hadden aangespannen.
"Hoewel niets kan herstellen wat de families hebben verloren, betekent deze schikking een belangrijke stap in de richting van gerechtigheid", zei Infante maandag in een persverklaring.
Op 14 februari 2018 schoot de destijds 19-jarige Nikolas Cruz veertien scholieren en drie medewerkers dood in de Marjory Stoneman Douglas High School in de plaats Parkland. Zeventien anderen raakten gewond. Het was een van de dodelijkste schietpartijen bij een onderwijsinstelling in de Amerikaanse geschiedenis. Cruz bekende vorige maand schuld. Met de schuldbekentenis hoopt hij mogelijk de doodstraf te ontlopen.
Ouders van de slachtoffers begonnen in 2018 een rechtszaak. Volgens hen is de nationale recherche FBI nalatig geweest door waarschuwingen over Cruz die via een tiplijn binnenkwamen niet juist te behandelen. Via de tiplijn van de FBI was onder meer gemeld dat Cruz een verlangen zou hebben uitgesproken om een schietpartij op een school uit te voeren. Ook waren er tips over zijn groeiende wapencollectie binnengekomen.
De moorden leidden tot een nationale, door scholieren geleide beweging voor strengere wapenwetten en meer veiligheid op scholen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.
26 minuten geledenMINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
4 uur geleden