Advocaat beticht rechtbank in Marengoproces van discriminatie
SCHIPHOL (ANP) - Advocaat Yassine Bouchikhi heeft de rechtbank in het Marengoproces woensdag beticht van discriminatie. Hij werd bij aanvang van de zitting op de vingers getikt omdat hij ongeoorloofd contact zou hebben gehad met een van de hoofdverdachten in het proces, Mohamed R. Die mag geen contact hebben met andere verdachten in het proces.
De advocaat reageerde daar woest op, hij vroeg zich af waarom alleen hij daarop werd aangesproken en andere advocaten niet. Zij hadden tenslotte ook met R. - die overigens jaren geleden Bouchikhi's cliënt was in een andere zaak - gesproken. "Omdat ik Marokkaan ben zeker", zei Bouchikhi. De rechtbank benadrukte dat het absoluut niets met hem persoonlijk of zijn afkomst te maken heeft.
Andere advocaten vielen hem bij; ze vroegen opheldering aan de rechtbank. "Wie mag nou wel of niet met elkaar contact hebben?" vroeg advocaat Guy Weski. Volgens advocaat Laura Ter Steeg duurde het desbetreffende gesprek "welgeteld 12 seconden".
Niet gelukkig
De rechtbank kwam na de schorsing voor de lunch terug op de commotie die 's ochtends was ontstaan. "Wij zijn niet gelukkig hoe de discussie is verlopen", zei de voorzitter van de rechtbank. "Wij gaan uit van de professionaliteit en integriteit van alle raadslieden." Een eerdere reactie die de rechtbank heeft gegeven over de indruk die is ontstaan over het contact tussen advocaat Bouchikhi en Mohamed R. trekt de rechtbank in, aldus de voorzitter, en hij biedt zijn excuus daarvoor aan.
Bouchikhi kondigde al aan dat hij een klacht gaat indienen over de rechters bij de president van de rechtbank in Amsterdam. Met de sussende opmerkingen van de voorzitter was wat hem betreft de kous niet af. "Dat dit een gevolg gaat krijgen, is duidelijk", aldus de raadsman. "Hier blijft het niet bij."
Contact
Het Openbaar Minsterie merkte op dat de kwestie over het contact tussen Bouchikhi en Mohamed R. "veel groter wordt gemaakt" dan zij is. Bouchikhi beticht het OM van het verspreiden van leugens. "Het is klinkklare onzin wat de officier van justitie hier zegt. U moet ophouden met liegen", beet hij haar toe.
Volgens het OM heeft een aantal advocaten, onder wie Bouchikhi, geheime informatie gelekt naar Ridouan Taghi en zijn bende. Taghi is hoofdverdachte in het grote liquidatieproces Marengo. Dinsdag hekelden diverse advocaten de vijandige opstelling van justitie al.
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - Van nagenoeg alle inwoners van de gemeente Epe zijn bij de datahack van 12 maart bij de gemeente gegevens gestolen. Het gaat om hun naam, adres, geboortedatum, -plaats en -land, geslacht en burgerservicenummer (bsn), is duidelijk geworden na onderzoek. Van sommige mensen die een gemeentelijke voorziening hadden aangevraagd, kunnen ook zaken als contactgegevens, bankrekeningnummer of kopie van het identiteitsbewijs zijn gestolen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie ontdekte vorig jaar voor het eerst in vijf jaar minder drugslabs. In 2025 ging het om 142 plekken waar synthetische drugs, heroïne, cocaïne of een combinatie daarvan werden geproduceerd. Een jaar eerder werd een recordaantal van 167 labs ontdekt. Ook het aantal dumpingen van drugsafval daalde flink. Vorig jaar trof de politie 117 dumpingen van drugs aan. Bijna de helft minder dan een jaar eerder.
13 minuten geledenBEVERWIJK (ANP) - Een medewerker van een goudwisselkantoor in Beverwijk is overleden door een gewelddadige overval op woensdag, meldt de politie. Een 19-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats is hierna aangehouden.
1 uur geledenWIJHE (ANP) - Opvangorgaan COA mag in de komende winters waarschijnlijk jonge asielzoekers opvangen op een vakantiepark in de buurt van de plaats Heino in Overijssel. Op het terrein is in de komende vijf jaar tussen oktober en april plek voor maximaal 140 jongeren tussen 15 en 18 jaar oud.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak maakt zich zorgen over de zorgvuldigheid van het wetgevingsproces. In het jaarverslag over 2025 geeft de raad aan dat "de kwaliteit van het wetgevingsproces onder druk staat". Daardoor zou de uitvoerbaarheid en de kwaliteit van wetten in het gedrang komen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
12 uur geleden