Advocaat: Aung San Suu Kyi woensdag voor de rechter
NAYPYIDAW (ANP/RTR) - Aung San Suu Kyi, de door de militaire junta gevangengenomen leider van Myanmar, blijft tot zeker woensdag vastzitten. Die dag moet ze voor de rechter verschijnen, zegt haar advocaat Khin Maung Zaw tegen journalisten in de Myanmarese hoofdstad Naypyidaw.
De advocaat dacht dat Suu Kyi, die begin jaren negentig de Nobelprijs voor de Vrede won, maandag al voor de rechter moest verschijnen. Maar de rechter heeft hem laten weten dat de regeringsleider tot zeker 17 februari in voorlopige hechtenis blijft. Woensdag zal ze via een videoverbinding bij de zitting zijn.
Begin februari pleegde het leger van Myanmar een staatsgreep, omdat er volgens de legerleiding sprake was van fraude bij de verkiezingen eind vorig jaar. De legerpartij verloor toen flink en de partij van Suu Kyi won veel zetels.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
2 uur geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
3 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
5 uur geleden