Advocaat: Aung San Suu Kyi woensdag voor de rechter
NAYPYIDAW (ANP/RTR) - Aung San Suu Kyi, de door de militaire junta gevangengenomen leider van Myanmar, blijft tot zeker woensdag vastzitten. Die dag moet ze voor de rechter verschijnen, zegt haar advocaat Khin Maung Zaw tegen journalisten in de Myanmarese hoofdstad Naypyidaw.
De advocaat dacht dat Suu Kyi, die begin jaren negentig de Nobelprijs voor de Vrede won, maandag al voor de rechter moest verschijnen. Maar de rechter heeft hem laten weten dat de regeringsleider tot zeker 17 februari in voorlopige hechtenis blijft. Woensdag zal ze via een videoverbinding bij de zitting zijn.
Begin februari pleegde het leger van Myanmar een staatsgreep, omdat er volgens de legerleiding sprake was van fraude bij de verkiezingen eind vorig jaar. De legerpartij verloor toen flink en de partij van Suu Kyi won veel zetels.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Ongeveer 4,9 miljoen kinderen zijn in 2024 gestorven voordat ze hun vijfde verjaardag bereikten, volgens nieuwe schattingen van de Verenigde Naties. Dit duidt erop dat de vooruitgang bij het terugdringen van de kindersterfte dat jaar stagneerde. En dat terwijl de wereldwijde bezuinigingen op ontwikkelingshulp van 2025 nog geen rol speelden.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Twee Israëlische aanvallen in het centrum van de Libanese hoofdstad Beiroet hebben woensdagochtend zeker zes mensen het leven gekost. 24 mensen raakten gewond, aldus een voorlopige balans van de autoriteiten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft bunkerbommen ingezet om versterkte Iraanse raketbases aan te vallen langs de Iraanse kust, nabij de Straat van Hormuz. Het regionale militaire commando CENTCOM liet weten dat daarbij meerdere munitie-eenheden met een gewicht van circa 2300 kilo "succesvol zijn ingezet".
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn nabij Tel Aviv twee mensen om het leven gekomen, meldden Israëlische hulpdiensten. Tegelijkertijd meldde de Israëlische politie dat er in hetzelfde gebied delen van projectielen waren neergekomen als gevolg van Iraanse aanvallen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.
10 uur geleden