Advocaat Aung San Suu Kyi: corruptiebeschuldiging is lachwekkend
YANGON (ANP/AFP) - De advocaat van de opgepakte Myanmarese regeringsleider Aung San Suu Kyi spreekt tegen dat zijn cliënt zich schuldig heeft gemaakt aan corruptie. De raadsman noemt het lachwekkend dat de militairen die de macht hebben gegrepen nu zeggen dat de Nobelprijswinnares een grote som smeergeld heeft ontvangen.
Suu Kyi zit al weken vast. Het leger arresteerde haar toen het begin februari de macht greep. De 75-jarige politica wordt vervolgd voor allerlei strafbare feiten, waaronder het bezit van illegaal geïmporteerde walkietalkies en het overtreden van coronaregels. Het leger beweerde donderdag dat ze ook 600.000 dollar aan steekpenningen en meer dan 10 kilo aan goud heeft ontvangen.
De advocaat van Suu Kyi zei vrijdag dat daar geen enkel bewijs voor is en sprak over "illegale moddergooierij". De opgepakte regeringsleider moet op 15 maart weer voor de rechter verschijnen, maar krijgt volgens haar raadsman geen eerlijk proces. De jurist Khin Maung Zaw klaagde onder meer dat hij zijn cliënt nog niet onder vier ogen heeft kunnen spreken.
De arrestatie van Suu Kyi heeft in Myanmar geleid tot grote onrust. Burgers gaan massaal de straat op om het herstel van de democratie te eisen. Veiligheidstroepen drukken protesten met veel geweld de kop in. Er zijn al tientallen doden gevallen. Het Verenigd Koninkrijk heeft burgers inmiddels opgeroepen te vertrekken uit het land.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
1 minuut geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
47 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
2 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
6 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
7 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
9 uur geleden