Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Apple poogt antitrustclaim Epic onderuit te halen

Advocaat Apple poogt antitrustclaim Epic onderuit te halen

OAKLAND (ANP) - Op de tweede dag van het proces tussen techconcern Apple en Fortnite-maker Epic Games probeerde de advocaat van de maker van de iPhones de antitrustclaim van Epic onderuit te halen. In plaats van als een monopolist te opereren zou Apple videogamers juist keuzevrijheid hebben geboden omdat ze op verschillende platforms konden spelen, zo klonk het.

Op dag twee van het proces stond het verhoor van Epic-topman Tim Sweeney op de agenda. De advocaat van Apple probeerde het argument dat de App Store van Apple een "ommuurde tuin" is "die ontwikkelaars in de val lokt" en gebruikers aan zware voorwaarden onderwerpt af te zwakken.

Sweeney klaagde eerder in een email aan Sony, maker van de PlayStation, dat het spelen op verschillende platforms niet werd toegestaan. Dat was bij PlayStation pas in 2018 mogelijk. De Apple-advocaat wees erop dat het voor gebruikers van iOS-apparaten van Apple daarvoor al wel mogelijk was op verschillende hardwareplatforms te gamen.

Virtuele valuta

Ook staat Apple volgens de advocaat gamers toe om Epic's in-game virtuele valuta te gebruiken die op andere platforms zijn gekocht bij het spelen van games op iOS-apparaten. Maar Sony, dat ook heeft geïnvesteerd in Epic, staat dergelijke cross-wallet play niet toe.

Epic beschuldigt Apple er juist van misbruik te maken van zijn machtspositie door te eisen dat apps het betalingssysteem van Apple gebruiken en 30 procent van alle opbrengsten afdragen. Het gaat volgens kenners om een van de belangrijkste rechtszaken in de Amerikaanse techwereld in jaren. Dat komt omdat hierin een verdienmodel van grote techbedrijven als Apple en ook Google ter discussie staat.

Epic en Apple zijn al sinds vorig jaar in een felle strijd verwikkeld, nadat Epic eenzijdig besloot een eigen betalingssysteem in zijn iPhone-app op te nemen. Apple verbiedt dat in zijn gebruikersvoorwaarden en zette de programma's van Epic daarom uit de App Store. Epic kwam ook al met klachten tegen Apple in de Europese Unie, Groot-Brittannië en Australië.

Meer uit Financieel

Topman webwinkel Shein ziet vermogen flink dalen bij beursgang

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het vermogen van de topman en medeoprichter van de Chinese webwinkel Shein, Sky Xu, zal bij de beursgang van het bedrijf flink dalen. Het in Singapore gevestigde Shein, bekend om zijn spotgoedkope kleding en andere producten, gaat dinsdag naar de beurs in Hongkong.

10 minuten geleden
Wereldwijde investeringen in fintech stijgen, ziet KPMG

AMSTELVEEN (ANP) - De investeringen in technologische vernieuwingen in de financiële sector zijn de eerste zes maanden van dit jaar met 40 procent toegenomen. Tegelijkertijd daalde het aantal deals, wat er volgens adviesbureau KPMG op wijst dat investeerders steeds gerichter hun kapitaal inzetten.

11 minuten geleden
VS willen dat G20-landen handelsrelatie met China herzien

ASHEVILLE (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent wil de G20-landen vragen hun handelsvoorwaarden met China te herzien. In een interview voorafgaand aan een bijeenkomst van ministers van Financiën van de groep van grote economieën in de staat North Carolina zei Bessent dat de huidige golf aan export vanuit China onhoudbaar is, zelfs al verbetert de Amerikaanse directe handelspositie met China "in rap tempo".

26 minuten geleden
Olieprijzen omhoog door opgelaaid geweld in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De Verenigde Staten hebben zondag Iraanse raketlanceerinstallaties aangevallen en Iran heeft onder meer teruggeslagen met aanvallen op Amerikaanse bases in Jordanië. Daarnaast zou een supertanker in de Straat van Hormuz geraakt zijn door een mijn, waardoor brand is ontstaan.

1 uur geleden
Meerderheid Nederlanders bezorgd over stijgende brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Nederlanders maakt zich zorgen over de gevolgen van stijgende brandstofprijzen door de Iranoorlog. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas in samenwerking met het ANP. Ruim 60 procent van de respondenten geeft aan dat ze zich zorgen maken over de effecten van de prijsstijgingen op hun portemonnee.

3 uur geleden
Duitse minister pleit bij topoverleg tegen economische conflicten

ASHEVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil is van plan om tijdens overleg met zijn collega's van de G20-landen te pleiten voor een einde aan economisch schadelijke conflicten, zoals handelsoorlogen en de oorlogen in Iran en Oekraïne.

16 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW hoopt op 'langjarige stabiliteit' in Den Haag

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat er "langjarige stabiliteit" komt in politiek Den Haag. Dat zei de VNO-NCW-voorzitter zondag in het televisieprogramma Buitenhof.

18 uur geleden