Advocaat als 'klankbord' terug bij Utrecht, Silberbauer assistent
UTRECHT (ANP) - Dick Advocaat keert terug bij FC Utrecht. De 74-jarige Hagenaar gaat fungeren als klankbord voor interim-hoofdtrainer Rick Kruys, die het seizoen afmaakt als vervanger van de ontslagen René Hake. De Deense oud-international Michael Silberbauer,die tussen 2008 en 2011 voor Utrecht speelde, versterkt als assistent-trainer de technische staf.
Advocaat voetbalde in de nadagen van zijn carrière bij FC Utrecht en was in het seizoen 2018-2019 hoofdtrainer in de domstad. Onder zijn leiding plaatste de ploeg zich via de play-offs voor Europees voetbal. De gelouterde Hagenaar werkte daarna ook nog bij Feyenoord en hij was bondscoach van Irak. Eind november legde Advocaat daar zijn functie neer.
"Dick kent de club natuurlijk en heeft ook al eerder met Rick samengewerkt", zegt technisch directeur Jordy Zuidam. "Het was een nadrukkelijke wens van Rick om Dick toe te voegen aan de staf, zodat hij een extra mogelijkheid om te klankborden heeft. We zijn blij dat Dick paraat staat met zijn jarenlange ervaring."
Ervaring
Silberbauer (40) deed de afgelopen jaren als trainer ervaring op bij clubs in Zwitserland, Denemarken en Canada. "Michael is een echte clubman, een leider met een winnaarsmentaliteit", zegt Zuidam. "Hij kan zijn ervaring overbrengen op de groep. Daarnaast heeft hij zich in de afgelopen jaren ontwikkeld als een expert op het gebied van data, waardoor hij een welkome aanvulling is in de technische staf."
Kruys, die ook Sander Keller als assistent heeft, zit volgende week zaterdag voor het eerst als hoofdtrainer op de bank. FC Utrecht neemt het dan in Waalwijk op tegen RKC. Hake moest vertrekken vanwege de tegenvallende resultaten van de laatste tijd. Utrecht staat op de zevende plek in de Eredivisie. Doel is een plek in de top 6 en deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van Portugal verlaten. De 40-jarige aanvaller kreeg donderdag een rode kaart in het verloren uitduel met Ierland (2-0) en is automatisch geschorst voor de volgende wedstrijd zondag tegen Armenië.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo was zijn emoties nauwelijks de baas na de ruime zege op El Salvador in het kwalificatietoernooi voor het WK (4-0). "Er gaat zoveel in mij om", zei hij op een persconferentie. "Mijn vrouw belde me net huilend op. Dat zegt genoeg. We zijn nog één stap verwijderd van die ene heel grote droom."
4 uur geledenBERMUDA (ANP) - Curaçao heeft met winst op Bermuda een belangrijke stap gezet op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat won de uitwedstrijd met 0-7. Curaçao plaatste zich nog nooit voor de eindronde van een WK voetbal.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.
16 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.
17 uur geleden