Advocaat: alle vertrouwen in terugkeer Koeman
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord is ervan overtuigd dat Ronald Koeman goed zal herstellen van zijn hartproblemen en dat hij zijn werk als bondscoach van Oranje als vanouds kan voortzetten. "Nee, daar ben ik niet bang voor", liet de voorganger van Koeman bij het Nederlands elftal in de perskamer van De Kuip weten. "Die jongen stond goed in het leven. Hij staat over een tijdje echt weer voor die groep internationals hoor."
Advocaat kreeg zondagmiddag te horen dat Koeman met spoed naar het ziekenhuis was gebracht vanwege hartproblemen. Daar onderging hij een katheterisatie. Volgens zijn zaakwaarnemer Rob Jansen mag de oud-international binnenkort weer naar huis. Koeman zal het de komende tijd sowieso rustig aan moeten doen.
"Ik heb Ronald een berichtje gestuurd en de club Feyenoord en de spelers hebben ook wat gedaan", vertelde Advocaat. "Zo zie je maar hoe het allemaal kan lopen. Zo'n jongen, in de bloei van zijn leven, en dan gebeurt het ineens, maar dat kan bij iedereen zomaar gebeuren."
Advocaat erkende volmondig dat "stress" nu eenmaal bij het vak hoort. "Als trainer heb je altijd stress, continu. Ik denk dat ik het er wat makkelijker uitgooi dan Ronald, maar ik weet niet of het daarmee te maken heeft. En spanning is niet altijd stress. De spanning van een wedstrijd, de voorbereiding erop, vind ik het leukste. Je bent met je staf voortdurend op zoek naar verbetering. Dat er dan een bepaalde druk op je zit, die je misschien zelf niet eens in de gaten hebt, ja, dat geloof ik wel dan."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk heeft excuses aangeboden aan de fans van Liverpool voor de ruime nederlaag tegen Manchester City in de kwartfinale van de FA Cup. "We hebben onze fans teleurgesteld, onszelf en de coach. Vooral de manier waarop we in de tweede helft speelden, moet iedereen pijn doen. Het doet mij in ieder geval pijn", zei de aanvoerder van Oranje over de afstraffing met 4-0.
15 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten (29) heeft in het duel met FC Utrecht een kruisbandblessure opgelopen en mist het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verdediger van PSV moet een operatie ondergaan en zal langere tijd zijn uitgeschakeld. Dat heeft de club uit Eindhoven zondag bekendgemaakt.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Het duel tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle in de Eredivisie is ruim anderhalf uur later dan gepland alsnog begonnen. De IJsselderby liep lang uitstel op doordat de meegereisde supporters van PEC Zwolle weigerden verboden gezichtsbedekkende doeken te verwijderen en evenmin gehoor gaven aan een oproep om het uitvak uit eigen beweging te verlaten. Pas toen de Mobiele Eenheid het vak had ontruimd en de fans in de bus naar Zwolle zaten, kon de wedstrijd zonder uitsupporters aanvangen.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord speelt zondag het uitduel met FC Volendam zonder Anis Hadj Moussa en Anel Ahmedhodzic. Als het elftal van Robin van Persie punten verspeelt, dan is PSV officieel kampioen van Nederland. De aftrap is om 14.30 uur.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Mobiele Eenheid is uitgerukt om het uitvak met supporters van PEC Zwolle te ontruimen bij de IJsselderby. De fans weigerden gezichtsbedekking te verwijderen en evenmin uit eigen beweging de tribune in het stadion van Go Ahead Eagles te verlaten, ondanks herhaalde oproepen. Alle supporters van PEC worden in bussen terug naar Zwolle gestuurd. Daarna moet het duel alsnog beginnen.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - De aftrap van de Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Supporters van PEC Zwolle staan in het uitvak met bedekte gezichten en dat is tegen de afspraken die zijn gemaakt tussen beide clubs. De zogeheten IJsselderby zou om 12.15 uur beginnen.
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.
5 uur geleden