Advocaat: alle vertrouwen in terugkeer Koeman
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord is ervan overtuigd dat Ronald Koeman goed zal herstellen van zijn hartproblemen en dat hij zijn werk als bondscoach van Oranje als vanouds kan voortzetten. "Nee, daar ben ik niet bang voor", liet de voorganger van Koeman bij het Nederlands elftal in de perskamer van De Kuip weten. "Die jongen stond goed in het leven. Hij staat over een tijdje echt weer voor die groep internationals hoor."
Advocaat kreeg zondagmiddag te horen dat Koeman met spoed naar het ziekenhuis was gebracht vanwege hartproblemen. Daar onderging hij een katheterisatie. Volgens zijn zaakwaarnemer Rob Jansen mag de oud-international binnenkort weer naar huis. Koeman zal het de komende tijd sowieso rustig aan moeten doen.
"Ik heb Ronald een berichtje gestuurd en de club Feyenoord en de spelers hebben ook wat gedaan", vertelde Advocaat. "Zo zie je maar hoe het allemaal kan lopen. Zo'n jongen, in de bloei van zijn leven, en dan gebeurt het ineens, maar dat kan bij iedereen zomaar gebeuren."
Advocaat erkende volmondig dat "stress" nu eenmaal bij het vak hoort. "Als trainer heb je altijd stress, continu. Ik denk dat ik het er wat makkelijker uitgooi dan Ronald, maar ik weet niet of het daarmee te maken heeft. En spanning is niet altijd stress. De spanning van een wedstrijd, de voorbereiding erop, vind ik het leukste. Je bent met je staf voortdurend op zoek naar verbetering. Dat er dan een bepaalde druk op je zit, die je misschien zelf niet eens in de gaten hebt, ja, dat geloof ik wel dan."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink bezorgde AZ met zijn eerste balcontact een zege op Hapoel Beër Sjeva (2-1) in de Europa League. De spits benutte een strafschop die werd veroorzaakt toen hij nog niet op het veld stond.
19 minuten geledenSPLIT (ANP) - Míchel Sánchez vindt dat de nederlaag van Ajax te wijten is aan persoonlijke fouten bij de tegendoelpunten. "Dit soort fouten kun je niet maken", zei de coach van Ajax na de 2-1-nederlaag van zijn elftal bij Hajduk Split tegen Ziggo Sport.
41 minuten geledenSPLIT (ANP) - Davy Klaassen vindt dat Ajax na een 2-1-nederlaag bij Hajduk Split "niet in de paniekstand" hoeft te schieten. Dat zei de aanvoerder van Ajax in Split na afloop tegen Ziggo Sport. "Als je niet kunt domineren dan zijn sommige momenten bepalend. Daar ging het mis", zei Klaassen, die voor de gelijkmaker van Ajax tekende in de 53e minuut.
57 minuten geledenSPLIT (ANP) - Ajax is slecht begonnen aan de Conference League. De ploeg van de Spaanse coach Míchel Sánchez blameerde zich met een 2-1-nederlaag in een door vuurwerk onderbroken duel met Hajduk Split. Ajax is daarmee nog zonder punten in de competitiefase van het weinig prestigieuze Europese toernooi.
1 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax heeft de eerste wedstrijd in de competitiefase van de Conference League met 2-1 verloren bij HNK Hajduk Split. Het elftal van coach Míchel Sánchez ging in het uitverkochte Poljudstadion ten onder in een duel dat tijdelijk werd stilgelegd nadat de fans van de thuisclub vuurwerk afstaken.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft met enige moeite de thuiswedstrijd tegen Hapoel Beër Sjeva in de Europa League gewonnen (2-1). Trainer Leeroy Echteld greep de ontmoeting met de regerend kampioen van Israël aan om spelers rust te geven. Dat bleef met dank aan Mexx Meerdink zonder grote gevolgen. De spits kwam in de 77e minuut in het veld toen zijn ploeg een strafschop kreeg. Hij maakte met zijn eerste balcontact het winnende doelpunt.
1 uur geledenSPLIT (ANP) - De wedstrijd tussen HNK Hajduk Split en Ajax in de competitiefase van de Conference League is na een onderbreking weer begonnen.
1 uur geleden