Advocaat: alle vertrouwen in terugkeer Koeman
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord is ervan overtuigd dat Ronald Koeman goed zal herstellen van zijn hartproblemen en dat hij zijn werk als bondscoach van Oranje als vanouds kan voortzetten. "Nee, daar ben ik niet bang voor", liet de voorganger van Koeman bij het Nederlands elftal in de perskamer van De Kuip weten. "Die jongen stond goed in het leven. Hij staat over een tijdje echt weer voor die groep internationals hoor."
Advocaat kreeg zondagmiddag te horen dat Koeman met spoed naar het ziekenhuis was gebracht vanwege hartproblemen. Daar onderging hij een katheterisatie. Volgens zijn zaakwaarnemer Rob Jansen mag de oud-international binnenkort weer naar huis. Koeman zal het de komende tijd sowieso rustig aan moeten doen.
"Ik heb Ronald een berichtje gestuurd en de club Feyenoord en de spelers hebben ook wat gedaan", vertelde Advocaat. "Zo zie je maar hoe het allemaal kan lopen. Zo'n jongen, in de bloei van zijn leven, en dan gebeurt het ineens, maar dat kan bij iedereen zomaar gebeuren."
Advocaat erkende volmondig dat "stress" nu eenmaal bij het vak hoort. "Als trainer heb je altijd stress, continu. Ik denk dat ik het er wat makkelijker uitgooi dan Ronald, maar ik weet niet of het daarmee te maken heeft. En spanning is niet altijd stress. De spanning van een wedstrijd, de voorbereiding erop, vind ik het leukste. Je bent met je staf voortdurend op zoek naar verbetering. Dat er dan een bepaalde druk op je zit, die je misschien zelf niet eens in de gaten hebt, ja, dat geloof ik wel dan."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat van Curaçao heeft laconiek gereageerd op de beslissing van Sontje Hansen om niet meer voor het land uit te komen. De oud-speler van Ajax en NEC zou teleurgesteld zijn over zijn beperkte speeltijd tijdens het afgelopen WK.
13 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
12 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
17 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
19 uur geleden