Advocaat Ali B ziet onvoldoende bewijs voor verklaring Ten Damme
HAARLEM (ANP) - Ali B moet volgens zijn advocaat Bart Swier ook worden vrijgesproken voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. In zijn pleidooi zei hij vrijdag in de rechtbank in Haarlem dat er onvoldoende betrouwbare verklaringen en bewijs zijn.
Swier noemde verschillende redenen voor vrijspraak. Volgens hem is Ten Damme beïnvloed door de BOOS-uitzending over grensoverschrijdend gedrag bij The Voice of Holland en zouden rechercheurs ten onrechte hebben aangedrongen op aangifte.
Ook blijkt volgens de advocaat niet uit beelden van het AVROTROS-programma Ali B en de Muziekkaravaan dat er iets tussen Ten Damme en B. was gebeurd. "Uit niets is op te maken dat ze in de war was. Er is geen enkele negatieve emotie", stelde de verdediging van de rapper. Swier stipte ook aan dat Ten Damme zangeres is en geen actrice. "Ze kan ook niet acteren."
Volgens Swier is het "niet uitgesloten" dat er destijds niet iets is gebeurd dat Ten Damme niet prettig vond. "Maar dat kan van alles zijn", vervolgde hij.
Ten Damme zou tijdens opnames in Marokko in april 2014 verkracht zijn door B. in een hotel in de Marokkaanse stad Meknes. Dit gebeurde rond de tv-opnames voor Ali B en de Muziekkaravaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De zaak tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel, die in hoger beroep is veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur voor opruiing in de coronatijd, moet deels opnieuw worden behandeld. Dat adviseert de advocaat-generaal (AG) aan de Hoge Raad.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Onderzoekers van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam trekken een studie naar het gebruik van een pijnmiddel tegen langdurige coronaklachten voorlopig terug. Er is te veel twijfel of het onderzoek wel volgens de regels is verlopen.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank hoger beroep aangetekend in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint in Oss. "Het OM kan zich niet verenigen met de overwegingen en de conclusies van de rechtbank", aldus het OM na het bestuderen van het vonnis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.
3 uur geledenSLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Februari was een zachte maand, maar ook somber. De gemiddelde temperatuur lag hoog, met 5,8 graden tegen 4,4 graden normaal. Het aantal zonuren viel tegen, meldt Weeronline. De zon scheen gemiddeld 76 uur over het land, normaal is dat in februari 95 uur. De hoeveelheid regen verschilde niet veel van normaal: dit jaar viel 58 millimeter neerslag tegen een klimaatgemiddelde van 65 millimeter.
4 uur geleden