Advocaat Ali B vraagt om vrijspraak zedendelict op schrijverskamp
HAARLEM (ANP) - Bart Swier, de advocaat van Ali B, heeft bij de rechtbank gepleit om de rapper vrij te spreken van het aanranden en verkrachten van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo. Hij betoogde vrijdag in de rechtbank in Haarlem dat er te weinig bewijs is en dat de aanklacht alleen gebaseerd is op de verklaring van het slachtoffer.
De vrouw legde meerdere malen een verklaring af en die spreken elkaar tegen, stelde Swier. "Haar verklaringen wisselen sterk op ieder punt. Ze spreekt zich continu tegen." Ook vond hij dat de vrouw met "ongeloofwaardige details" kwam. Swier stipte aan dat ze drugs zou hebben gebruikt en dat haar geheugen daarmee mogelijk was aangetast.
Swier noemde de aanklacht van het slachtoffer verder "alle schijn hebben van een valse aangifte". De advocaat benadrukte daarbij dat hij daarmee niet wilde zeggen dat dit daadwerkelijk het geval is.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Marco Borsato is donderdagochtend gearriveerd bij de rechtbank in Utrecht, waar hij te horen krijgt of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Ook bestaat er nog een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek naar vijfhonderd uur aan tapgesprekken.
27 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - Een van de twee mensen die in de nacht van woensdag op donderdag uit een brandende woning zijn gehaald in Driebergen (Utrecht) is een kind, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdag weten. Over de oorzaak van de brand, waarbij vijf mensen gewond raakten, is nog niet meer bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
17 uur geleden