Advocaat: afwikkeling compensatie toeslagenaffaire duurt te lang
DEN HAAG (ANP) - Het afwikkelen van de compensatie voor de gezinnen die zijn getroffen door de toeslagenaffaire duurt te lang. Dat stelt advocaat Eva González Pérez, die veel slachtoffers van de toeslagenaffaire in de kinderopvang bijstaat, naar aanleiding van de conclusies van het accountantsbureau PwC dat onderzoek naar 'zwarte lijsten' bij de fiscus heeft gedaan.
PwC stelde dat het risico bij de Belastingdienst tussen 2014 en 2019 op fraude "met enige regelmaat" is ingeschat op basis van "persoonskenmerken zoals nationaliteit of uiterlijk voorkomen". De onderzoekers spreken van "tientallen" voorbeelden die ze vonden in het onderzoek naar een omstreden fraudesysteem dat de Belastingdienst gebruikte.
González Pérez vindt dat alle energie en het geld dat in onderzoeken naar de fiscus wordt gestoken beter gebruikt kan worden voor het sneller regelen van compensatie voor gezinnen die door de toeslagenaffaire zijn getroffen. "Zoals het nu gaat duurt het te lang, het perspectief is weg en vertrouwen in de overheid hebben ze al helemaal niet meer."
González Pérez vindt dat de gedupeerden van de toeslagenaffaire het volledige dossier van onderzoeken naar wat is misgegaan bij de fiscus moeten ontvangen. Ook vindt ze dat de gedupeerden in deze zaak naast gratis juridische bijstand gratis deskundigheid moeten kunnen inschakelen voor het vaststellen van de schade die ze hebben geleden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
4 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
6 uur geledenASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO ziet op dit moment geen mogelijkheden om de ledenomroepen en aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) nader tot elkaar te brengen. Dat schrijft de NPO vrijdag in een reactie op het advies dat een onafhankelijke commissie een maand geleden uitbracht over de werkwijze van de NPO. Daarin staat dat bij ON! "substantiële tekortkomingen" zijn vastgesteld "in de naleving van journalistieke normen".
8 uur geleden