Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adviseurs bondskanselier Scholz negatiever over Duitse economie

Adviseurs bondskanselier Scholz negatiever over Duitse economie

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse economie zal dit jaar krimpen en volgend jaar minder sterk groeien dan eerder verwacht. Dat voorspellen de belangrijkste economische adviseurs van bondskanselier Olaf Scholz. Volgens de adviseurs staat de economie onder druk door een zwakkere binnenlandse vraag en afkoelende wereldeconomie waardoor de Duitse export wordt geraakt.

Het gaat om voorspellingen van de zogenoemde SachverstƤndigenrat, die bestaat uit vijf economische experts. Voor dit jaar rekenen zij nu op een krimp van 0,4 procent, terwijl bij de vorige raming in maart nog een plusje van 0,2 procent werd voorzien. Voor volgend jaar werd de prognose verlaagd naar een groei met 0,7 procent. Hier werd eerder een vooruitgang van 1,3 procent gezien.

De binnenlandse vraag in de grootste economie van Europa wordt gedrukt door de hoge energieprijzen en inflatie, terwijl ook de gestegen rente voor tegenwind zorgt. Daar komt nog de afzwakkende wereldeconomie bovenop, met name door het trage herstel van de Chinese economie. Dat raakt de Duitse export, die wordt gezien als een belangrijke motor van de economie van de belangrijkste handelspartner van Nederland.

Structurele problemen

De experts zeggen verder ook dat Duitsland te maken heeft met structurele problemen in de economie, waaronder een groot tekort aan vakkrachten door de vergrijzing en te weinig modernisering door bedrijven. Volgens de adviseurs kunnen deze factoren de groei jarenlang remmen. Ze roepen de regering dan ook op meer te doen aan arbeidsmigratie, herscholing en investeringen in digitalisering en nieuwe technologie zoals kunstmatige intelligentie.

De Duitse minister van Economische Zaken Robert Habeck heeft gezegd dat de economie langzamer herstelt dan verwacht, maar dat het dieptepunt wel bereikt zou zijn.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na meevallende groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.

1 uur geleden
Koperprijs stijgt voor het eerst tot ruim 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.

3 uur geleden
Agractie: afwijzing mestuitzondering 'flinke domper' voor boeren

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.

5 uur geleden
Novo Nordisk wint op Deense beurs na goedkeuring afslankpil in VS

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.

5 uur geleden
VS dreigen met importheffing in 2027 op chips uit China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.

6 uur geleden
LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

7 uur geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

7 uur geleden