Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adviseur Zelensky: snel weer gesprekken met Amerikanen

Adviseur Zelensky: snel weer gesprekken met Amerikanen

KYIV (ANP) - De teams van de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky gaan "in de nabije toekomst" weer om tafel om te spreken over veiligheidskwesties, aldus Zelensky's stafchef. Andri Jermak heeft naar eigen zeggen afspraken gemaakt met Trumps adviseur Nationale Veiligheid, Mike Waltz. Volgens Zelensky zit er "positieve beweging" in het contact.

"We hebben gesproken over vervolgstappen richting een rechtvaardige en duurzame vrede", schrijft Jermak op X. "We hebben ook ideeën uitgewisseld over veiligheidskwesties en afstemming van uitgangspunten voor het kader voor bilaterale relaties tussen Oekraïne en de Verenigde Staten."

Het contact op het hoogste niveau tussen de VS en Oekraïne is vastgelopen na de ruzie tussen Trump en Zelensky in het Witte Huis, afgelopen vrijdag. De Amerikaanse regering beschuldigde de Oekraïners ervan niet dankbaar genoeg en onbeleefd te zijn en niet bereid te zijn tot gesprekken over vrede. Zelensky heeft sindsdien ingebonden. Daarmee lijkt het contact wat beter te lopen, al krijgt Oekraïne voorlopig geen wapenleveranties en inlichtingen meer.

Videoboodschap

Zelensky zei in de videoboodschap die hij zoals iedere avond deelde op sociale media dat het contact met de VS de goede kant op gaat. Hij zei komende week resultaten te verwachten. Ook hij sprak van een aankomend overleg tussen de twee landen.

De Oekraïense president is donderdag aanwezig bij een Europese top over Defensie in Brussel.

Meer uit Buitenland

Ruim 30 doden gemeld bij aanvallen door Israël op school in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen op een school in Gaza die ontheemden herbergt, hebben 31 mensen het leven gekost, meldt de burgerbeschermingsdienst van Gaza. Tientallen anderen raakten gewond. Het schoolgebouw staat in het vluchtelingenkamp Bureij, in het hart van de Gazastrook.

6 uur geleden
Columbia University ontslaat 180 mensen na geschrapte subsidies

NEW YORK (ANP/AFP) - Columbia University gaat bijna 180 medewerkers ontslaan, zo meldt de Amerikaanse universiteit. De regering van president Donald Trump schrapte in maart 400 miljoen dollar aan federale financiering voor de in New York gevestigde universiteit. Die zou volgens de regering niet ver genoeg zijn gegaan om pro-Palestijns activisme op de campus aan te pakken.

6 uur geleden
Leger India: burgers gedood door Pakistaans artillerievuur

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase leger meldt dat in de nacht van dinsdag op woensdag drie burgers zijn gedood door artillerievuur van het Pakistaanse leger.

6 uur geleden
Pakistan meldt acht doden bij Indiase aanvallen

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Bij de recente aanvallen van India op doelen in Pakistan zijn acht mensen omgekomen en 33 anderen gewond geraakt. Dat meldt het Pakistaanse leger.

6 uur geleden
Canadese premier vraagt Trump niet meer over 51e staat te spreken

WASHINGTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om te stoppen met het verwijzen naar Canada als 51e staat van de Verenigde Staten. De twee ontmoetten elkaar dinsdag in het Witte Huis na de verkiezingswinst van Carney van een week geleden.

10 uur geleden
India bevestigt raketaanvallen in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - India heeft bevestigd dat er meerdere raketaanvallen zijn uitgevoerd op buurland Pakistan. De Indiase regering laat weten dat onder de naam Operatie Sindoor er negen plekken in Pakistan zijn aangevallen. Volgens India waren geen militaire faciliteiten doelwit.

10 uur geleden
Pakistan meldt raketaanvallen door India op drie locaties

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan is op drie plekken met raketten aangevallen. Een woordvoerder van de Pakistaanse krijgsmacht zegt dat India achter de raketaanvallen zit.

11 uur geleden