Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adviseur Zelenski beticht Thales van wapenverkoop aan Russen

Adviseur Zelenski beticht Thales van wapenverkoop aan Russen

KIEV (ANP/AFP) - Een adviseur van de Oekraïense president Volodimir Zelenski beschuldigt het Franse defensieconcern Thales van het schenden van sancties tegen Rusland. Het bedrijf zou na de Russische inname van de Krim wapensystemen hebben verkocht aan Rusland, dat daarmee burgers in Oekraïne zou hebben gedood. Thales ontkent sancties te hebben geschonden.

Rusland nam in 2014 het Oekraïense schiereiland de Krim in, waarop de Europese Unie reageerde met een verbod op de export van wapens aan Rusland. Maar Zelenski's medewerker Michajlo Podoljak stelt op Twitter dat er bewijs is dat een auto van een vluchtend Oekraïens gezin is geraakt door Franse wapens die na dat jaar zijn gemaakt.

Bij het bericht plaatste hij een video van een blogger die stelt dat de Russen beschikken over wapensystemen van Thales die pas na 2014 zijn ontwikkeld. Het bewijs zou komen van een door Oekraïners veroverd Russisch gevechtsvoertuig dat was uitgerust met technologie van Thales die schutters nauwkeuriger laat schieten.

Thales, dat ook in Nederland actief is met een grote vestiging in Hengelo, ontkent ten stelligste Russen wapens te hebben verkocht of geleverd na 2014. "Alle informatie die het tegendeel suggereert is onjuist en daarom misleidend", meldt een woordvoerder.

Meer uit Financieel

ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

4 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

6 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

6 uur geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

6 uur geleden
Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

7 uur geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

9 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

9 uur geleden