Adviseur van Rutte vervangt zwangere Schreinemacher
DEN HAAG (ANP) - Geoffrey van Leeuwen vervangt Liesje Schreinemacher als minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking tijdens haar zwangerschapsverlof, meldt het demissionaire kabinet. Van Leeuwen is een naaste adviseur van minister-president Mark Rutte. De benoeming wordt gezien als een verrassende keuze.
De diplomaat Van Leeuwen is sinds oktober 2020 raadadviseur Buitenlandse Zaken en Defensie bij het kabinet van de minister-president op het ministerie van Algemene Zaken. Hij kwam van Buitenlandse Zaken en was eerder onder meer ambassadeur in Afghanistan en directeur Midden-Oosten en Noord-Afrika op het ministerie.
Minister Schreinemacher gaat maandag met verlof. Ze komt dan volgens planning ergens halverwege april terug als er dan nog geen nieuw kabinet is aangetreden. Eerder donderdag kwam ook al naar buiten dat staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur en Media) het kabinet verlaat om topvrouw te worden van het familiebedrijf Corendon.
Van der Burg
Eerder was al duidelijk geworden dat de VVD niet een andere bewindspersoon tijdelijk op deze post wilde zetten. Onlangs verving VVD-staatssecretaris Christophe van der Maat (Defensie) nog enige tijd zijn partijgenoot Eric van der Burg op Justitie toen die ziek was. Ook is het te zwaar voor minister Hanke Bruins Slot van Buitenlandse Zaken om deze functie er langdurig bij te nemen. Bovendien is zij van een andere partij, het CDA.
Van Leeuwen studeerde rechten in Leiden en later staatsrecht aan de Sciences Politiques Paris. Ook behaalde hij een master aan de Universiteit van Cambridge. Hij wordt maandag beëdigd door de koning.
Meer uit Politiek
GIETEN (ANP) - De provincie Drenthe en de gemeenten Aa en Hunze, Assen en Midden-Drenthe roepen op tot een "urgente en voortvarende aanpak" van schade door aardbevingen. Dat staat in een brief aan Jo-Annes de Bat, staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei, waarover RTV Drenthe bericht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.
1 dag geleden