Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adviseur Trump: geen tekenen uitstel heffingen

Adviseur Trump: geen tekenen uitstel heffingen

WASHINGTON (ANP) - De adviseur voor handel van het Witte Huis, Peter Navarro, heeft geen aanwijzingen dat president Donald Trump afziet van nieuwe handelstarieven tegen China. Nieuwe heffingen op de import van meer dan 160 miljard dollar aan Chinese goederen moeten zondag in werking treden, maar ingewijden meldden dat er onderhandeld wordt over uitstel.

"De keuze is aan Trump", zei Navarro in een interview met tv-zender Fox. "Maar ik zie geen andere tekenen dan dat Trump een goede deal wil sluiten en importtarieven wil instellen", zei het hoofd van de adviesraad voor handel van de Amerikaanse regering. Volgens de econoom hebben de importheffingen veel goeds gedaan voor de Amerikaanse economie, een standpunt dat overigens maar weinig andere economen met hem delen.

China en de Verenigde Staten werken al weken toe naar een gedeeltelijke handelsdeal, waarna verder kan worden onderhandeld over een breder handelsakkoord. De naderende deadline voor extra handelstarieven hangt als een donkere wolk boven de gesprekken over die 'fase 1-deal'.

Meer uit Financieel

ProRail: reputatieschade voor het land door acties bij havenspoor

UTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.

18 minuten geleden
Elon Musk wil SpaceX 'binnenkort' naar beurs brengen

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.

23 minuten geleden
IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen

DELFT (ANP/RTR) - IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.

41 minuten geleden
Test op A58 met nieuw systeem voor schonere bermen gestart

BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.

1 uur geleden
Eneco pleit voor voldoende marktwerking in de energietransitie

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.

1 uur geleden
Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

3 uur geleden
AEX-index verder omlaag door inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.

3 uur geleden