Adviseur EU-hof: UEFA en FIFA mogen Super League blokkeren
LUXEMBURG (ANP) - De Europese en de mondiale voetbalbond mogen tegenhouden dat een aantal van de grootste Europese voetbalclubs een eigen Super League oprichten, vindt een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie. De clubs betichten de UEFA en de FIFA van het vormen van een kartel, maar daar gaat de advocaat-generaal niet in mee. Zijn advies is vaak een aanwijzing hoe het oordeel van de hoogste Europese rechter zal uitvallen, al volgt het hof het niet altijd.
De voetbalbonden en onder meer Real Madrid, FC Barcelona en Juventus hebben onenigheid over het plan van de grote clubs om afscheid te nemen van de Champions League en voortaan tegen elkaar te spelen in een vrijwel gesloten competitie. Deze Super League leidde tot verontwaardigde reacties van supporters, andere clubs en van de UEFA. Die verbood de plannen, waarna de clubs naar de rechter stapten en ze voor het Europees Hof in Luxemburg eindigden. Inmiddels zijn veel topclubs al afgehaakt en is de Super League vrijwel van tafel.
Het Europees Hof doet waarschijnlijk in maart uitspraak, maar de advocaat-generaal geeft vast een schot voor de boeg. De regels van UEFA en FIFA waarmee ze de Super League blokkeren, vallen binnen het Europese recht, oordeelt hij. De bonden mogen spelers die eraan meedoen ook straffen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
13 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
13 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
16 uur geleden