Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adviseur centrale bank China waarschuwt voor risico 'stagflatie'

Adviseur centrale bank China waarschuwt voor risico 'stagflatie'

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese economie kan te maken krijgen met een periode met relatief trage groei en een buitensporig hoge stijging van de producentenprijzen. Liu Shijin, adviseur van de Chinese centrale bank waarschuwde dat een scenario van "quasi-stagflatie" zeer waarschijnlijk is. Hij wees op de zwakke vraag en benadrukte onder andere dat door de hogere producentenprijzen bedrijfswinsten onder druk komen te staan, zei hij tijdens het China Macroeconomy Forum.

De economische groei in China is na september merkbaar vertraagd. Afgaande op de huidige situatie, met name het gemiddelde groeicijfer over twee jaar, "is het zeer waarschijnlijk dat de economische groei in het vierde kwartaal onder de 4 procent zal uitkomen", zei hij.

Liu, lid van de commissie voor monetair beleid van de Volksbank van China, stelde een "passend lang" tijdschema voor om structurele problemen aan te pakken. Dan gaat het om de schulden van lokale overheden en de problemen bij bepaalde projectontwikkelaars. Volgens hem is goed om te streven naar een "zachte landing" om de negatieve gevolgen tot een minimum te beperken.

Zeepbellen

Volgens de adviseur zal het moeilijk te vermijden zijn dat "sommige zeepbellen" uiteenspatten. Hij wees niet naar specifieke problemen, zoals bijvoorbeeld in de vastgoedsector, waar vele ontwikkelaars met torenhoge schulden kampen en moeite hebben om cash te genereren. Liu benadrukte dat ondanks de risico's de hele situatie niet anders wordt.

Hij riep ook op tot meer aandacht voor het "structurele potentieel" van de economie. Daarbij wees Liu onder meer op stedelijke clusters, de digitale economie en groene ontwikkeling, die volgens hem belangrijker kunnen zijn dan macro-economisch beleid om de groei te stimuleren.

Meer uit Financieel

ING verwacht kleine daling in verkoop nieuwe auto's

AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.

3 uur geleden
Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

6 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

6 uur geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

7 uur geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

9 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

11 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

11 uur geleden