Adviseur centrale bank China waarschuwt voor risico 'stagflatie'
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese economie kan te maken krijgen met een periode met relatief trage groei en een buitensporig hoge stijging van de producentenprijzen. Liu Shijin, adviseur van de Chinese centrale bank waarschuwde dat een scenario van "quasi-stagflatie" zeer waarschijnlijk is. Hij wees op de zwakke vraag en benadrukte onder andere dat door de hogere producentenprijzen bedrijfswinsten onder druk komen te staan, zei hij tijdens het China Macroeconomy Forum.
De economische groei in China is na september merkbaar vertraagd. Afgaande op de huidige situatie, met name het gemiddelde groeicijfer over twee jaar, "is het zeer waarschijnlijk dat de economische groei in het vierde kwartaal onder de 4 procent zal uitkomen", zei hij.
Liu, lid van de commissie voor monetair beleid van de Volksbank van China, stelde een "passend lang" tijdschema voor om structurele problemen aan te pakken. Dan gaat het om de schulden van lokale overheden en de problemen bij bepaalde projectontwikkelaars. Volgens hem is goed om te streven naar een "zachte landing" om de negatieve gevolgen tot een minimum te beperken.
Zeepbellen
Volgens de adviseur zal het moeilijk te vermijden zijn dat "sommige zeepbellen" uiteenspatten. Hij wees niet naar specifieke problemen, zoals bijvoorbeeld in de vastgoedsector, waar vele ontwikkelaars met torenhoge schulden kampen en moeite hebben om cash te genereren. Liu benadrukte dat ondanks de risico's de hele situatie niet anders wordt.
Hij riep ook op tot meer aandacht voor het "structurele potentieel" van de economie. Daarbij wees Liu onder meer op stedelijke clusters, de digitale economie en groene ontwikkeling, die volgens hem belangrijker kunnen zijn dan macro-economisch beleid om de groei te stimuleren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.
16 uur geleden