Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adviseur Aachboun: AZ is zeker niet achterbaks en stiekem geweest

Adviseur Aachboun: AZ is zeker niet achterbaks en stiekem geweest

ALKMAAR (ANP) - Karim Aachboun, juridisch adviseur van AZ, snapt niet waarom de club uit Alkmaar voor stiekem en achterbaks is uitgemaakt toen het probeerde het beste ticket voor de Champions League van Ajax over te nemen. "Want wij hebben de KNVB toch echt vanaf het begin op de hoogte gesteld", zegt hij.

"We hebben op 15 mei aan de UEFA laten weten dat we denken recht te hebben op het beste ticket voor de Champions League", vertelt Aachboun. "Dat heeft niets met Ajax te maken, want ik stond vorig jaar ook te juichen bij al hun Europese successen. Dit zijn verwarrende en ongekende tijden met corona en wij wilden antwoord op enkele vragen."

Ajax en AZ stonden in punten gelijk toen de eredivisie vanwege het coronavirus werd afgebroken. Maar de KNVB gaf Ajax het beste Europese ticket op basis van een beter doelsaldo. AZ dacht op basis van een beter onderling resultaat over twee competitieduels met Ajax recht te hebben om het afgebroken seizoen als eerste af te sluiten op basis van objectiviteit die de UEFA als richtlijn heeft opgelegd.

In Frankrijk andere regeling

"Want in Frankrijk wordt bij een gelijke stand aan het einde van de competitie normaal gesproken ook eerst naar doelsaldo gekeken", weet Aachboun. "Maar in dit uitzonderlijke geval hebben ze daar uiteindelijk besloten dat het onderlinge resultaat bij een niet afgesloten competitie objectiever is dan het doelsaldo. Wij hebben op 15 mei aan de UEFA gevraagd of de Franse voetbalbond of Nederlandse voetbalbond gelijk heeft."

"We hebben op die dag een afschrift van ons bezwaarschrift per post naar directeur Eric Gudde van de KNVB verzonden", vervolgt Aachboun. "Ik vermoed dat hij die brief dinsdag heeft ontvangen. Vervolgens heeft secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB op donderdag, het was Hemelvaart, per e-mail contact opgenomen met directeur Robert Eenhoorn van AZ. Hij had van de UEFA gehoord dat we bezwaar hadden gemaakt en vroeg of dat klopte. Ook hij was vanaf dat moment op de hoogte, want wij hebben dat per e-mail bevestigd en doorgegeven dat hij bij verdere vragen bij mij terechtkon."

"De KNVB heeft ook nooit gezegd dat we ze niet hebben geïnformeerd, want dat is ook niet zo", stelt Aachboun. "Het is wel vreemd dat ze daarna nooit meer met AZ contact op hebben genomen. Een paar dagen na mailverkeer met Gijs de Jong kwam alles op straat te liggen en werden we vooral door een deel van de media voor achterbaks uitgemaakt. Michael van Praag, lid van het uitvoerend comité van de UEFA, zegt nog steeds dat AZ stiekem heeft gehandeld maar dat is dus echt niet het geval. Wij hebben tijdens de procedure alleen geen commentaar gegeven, want dat wil de UEFA niet. Dan doe je dat ook niet want anders ben je onbetrouwbaar."

Ajax direct in groepsfase CL

"Uiteindelijk hebben we nooit antwoord gekregen van de UEFA en hoorden we afgelopen zondag dat we een dag later mee zouden loten voor de tweede voorronde van de Champions League", stelt Aachboun. Ajax plaatst zich direct voor de lucratieve groepsfase als Olympique Lyon de komende weken de Champions League niet wint.

"Ik denk dat de UEFA onze vraag niet wilde beantwoorden", aldus Aachboun. "Ze wilden niet zeggen of de KNVB of de Franse voetbalbond gelijk had en hebben het daarom maar via de loting gespeeld. We konden nog naar het CAS, het internationale hof van arbitrage. Die hebben onlangs ook een beslissing van de UEFA tegen Manchester City ongedaan gemaakt. Maar directeur Eenhoorn van AZ staat daar niet meer voor open. We zijn dus zeker niet stiekem of achterbaks geweest."

Meer uit Voetbal

Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

55 minuten geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

56 minuten geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

4 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

6 uur geleden
Canadese verdediger Davies na blessure opgenomen in WK-selectie

TORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.

8 uur geleden
The Sun: Raheem Sterling opgepakt na ongeluk op Britse snelweg

LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.

14 uur geleden
FC Barcelona neemt Gordon over van Newcastle United

BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.

20 uur geleden