Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adviesraad: beloon supermarkten voor verkoop gezonde voeding

Adviesraad: beloon supermarkten voor verkoop gezonde voeding

DEN HAAG (ANP) - Supermarkten moeten beloond worden voor de verkoop van gezond voedsel, terwijl winkels die veel ongezond voedsel verkopen beboet moeten worden. Dat advies geeft de Raad voor Volksgezondheid & Samenleving.

Ongezond eten en drinken is na roken de belangrijkste vermijdbare oorzaak van sterfte, zegt de adviesraad. Volgens het RIVM kost dit jaarlijks tot 13.000 doden. Waar in 2023 50 procent van de bevolking overgewicht had, verwacht het RIVM dat dit in 2050 naar 64 procent stijgt. Hart- en vaatziekten, kanker en diabetes kosten de samenleving jaarlijks ruim 6 miljard euro aan (vermijdbare) zorguitgaven.

Een financiële prikkel voor supermarktconcerns om meer gezond voedsel te verkopen zou de volksgezondheid ten goede moeten komen, zegt de Raad voor Volksgezondheid & Samenleving. Nederlanders kopen immers zo'n twee derde van hun voeding in de supermarkt.

Om dit systeem in te voeren moet het ministerie van VWS een commissie in het leven roepen, adviseert de raad. In die commissie moeten onder andere juristen, economen en retailexperts zetelen. Om de verkoop van gezond voedsel te stimuleren, moet er daarnaast één maat komen voor de gezondheid van voedselproducten. Deze commissie van deskundigen moet hierover adviseren.

Meer uit Binnenland

Commissie: Nederland moet alles doen om genocide te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.

1 uur geleden
Steeds meer boetes door foutjes met elektronisch slot OV-fiets

UTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.

2 uur geleden
Zelensky: Oekraïne beter beschermd door Nederlandse bijdrage

KYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.

4 uur geleden
Nederland koopt wapens in VS voor Oekraïne, als eerste NAVO-land

DEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.

4 uur geleden
COA: 800 nieuwe noodopvangplekken, veel minder dan gevraagd

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.

5 uur geleden
Jos Brink krijgt straatnaam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.

6 uur geleden
Openbaar Ministerie geleidelijk weer online na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.

7 uur geleden