Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adviesprijs liter benzine komt voor het eerst boven de 2,20 euro

Adviesprijs liter benzine komt voor het eerst boven de 2,20 euro

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse adviesprijs voor benzine komt voor het eerst boven de 2,20 euro per liter. Dat meldt consumentencollectief UnitedConsumers dat dagelijks de adviesprijzen van vijf grote oliemaatschappijen in de gaten houdt. Vanwege de invasie in Oekraïne zijn de olieprijzen wereldwijd flink opgelopen en de oliesector rekent dat door in de tarieven voor automobilisten.

Voor een liter Euro95 (E10) gaat de gemiddelde adviesprijs in een keer met 1,4 cent omhoog, werd donderdagavond bekend. Met ingang van vrijdag gaat het dan om 2,213 euro. Voor diesel bedraagt de adviesprijs dan 1,890 euro en voor lpg 1,158 euro.

De adviesprijs hoeft overigens vrijwel alleen maar langs de snelweg te worden betaald. Langs kleinere wegen geven tankstations de nodige kortingen. Bij diverse goedkope pompen is het daardoor nog mogelijk om Euro95 voor minder dan 2 euro per liter te tanken.

Tanken

Tanken wordt al langer steeds duurder. Dat komt onder meer door de grote vraag naar brandstof die wordt veroorzaakt door het economisch herstel uit de coronacrisis. Daarbij speelt mee dat de grote olieproducerende landen van oliekartel OPEC en bondgenoot Rusland er al een tijd voor blijven passen om de oliekraan flink extra open te zetten.

Op de wereldwijde oliemarkt moet er inmiddels meer dan 103 dollar betaald worden voor een vat Brentolie, waarmee die prijs voor het eerst sinds 2014 weer boven de 100 dollar is uitgekomen. Het gaat om de maatstaf voor olie uit bijvoorbeeld de Noordzee en het Midden-Oosten. Amerikaanse olie wordt momenteel voor zo'n 97 dollar per vat verhandeld. Ook de prijzen van onder meer tarwe en granen, aluminium en goud zitten in de lift door alle onrust.

Meer uit Financieel

Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

4 minuten geleden
Topman Air France-KLM: vluchten gaan door ondanks brandstofzorgen

PARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.

21 minuten geleden
Hoger loon voor buschauffeurs Utrecht bij extra werken om tekort

UTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.

36 minuten geleden
Rabo-economen: oorlog zorgt voor economische pijn, geen recessie

UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.

1 uur geleden
Olieprijzen omhoog door oplaaiend geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

10 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

11 uur geleden