Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adviespanel spelregelcommissie IFAB: 5 wissels permanent maken

Adviespanel spelregelcommissie IFAB: 5 wissels permanent maken

ZÜRICH (ANP) - Een adviespanel van de internationale spelregelcommissie IFAB stelt voor de tijdelijke maatregel van vijf wissels per wedstrijd permanent toe te staan in het voetbal. Deze aanbeveling zal tijdens een vergadering van IFAB op 25 november worden besproken, waarna tijdens de algemene jaarvergadering van IFAB in Zürich (4-5 maart) naar verwachting een definitieve beslissing genomen wordt.

De uitbreiding van drie naar vijf wissels werd in mei 2020 ingevoerd vanwege de coronapandemie. Trainers konden daardoor hun spelers wat meer ontlasten in de drukke voetbalmaanden. In principe zou de tijdelijke regel eind december 2022, na het WK in Qatar, worden ingetrokken.

Op verzoek van meerdere confederaties, bonden, competities en andere betrokken partijen wordt de optie van vijf wissels waarschijnlijk nu officieel in de spelregels opgenomen. Het aantal wisselmomenten blijft daarbij gelijk: maximaal drie tijdens de wedstrijd, en ook tijdens de rust.

Meer uit Voetbal

Heracles verliest bij Heerenveen en ziet degradatiezorgen groeien

HEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.

38 minuten geleden
PSV verkleint achterstand op Ajax tot negen landstitels

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.

42 minuten geleden
Zesde landstitel in achttien jaar voor PSV

VOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.

43 minuten geleden
Feest in binnenstad van Eindhoven na kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.

47 minuten geleden
Directeur Van Dop van Go Ahead: gedrag PEC-fans onacceptabel

DEVENTER (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles noemde het "een juiste beslissing" om de ongehoorzame supporters van PEC Zwolle het uitvak uit te sturen bij de IJsselderby. De wedstrijd begon daardoor anderhalf uur later dan gepland.

50 minuten geleden
Feyenoord speelt gelijk bij Volendam en laat landstitel aan PSV

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord kan ook in theorie geen kampioen meer worden. Het elftal van Robin van Persie speelde zondag met 0-0 gelijk uit tegen FC Volendam. Feyenoord heeft met nog vijf wedstrijden te gaan een achterstand van 16 punten op PSV en kan de Eindhovenaren niet meer achterhalen. Feyenoord heeft nog maar 1 punt meer dan nummer 3 NEC.

58 minuten geleden
PSV zeker van 27e landstitel na gelijkspel Feyenoord bij Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft voor de 27e keer de landstitel gewonnen. De Eindhovenaren zagen nummer 2 Feyenoord met 0-0 gelijkspelen bij FC Volendam en kunnen met nog vijf speelronden te gaan niet meer worden achterhaald.

59 minuten geleden