Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adviescommissie presenteert rapport over droogte-aanpak Brabant

Adviescommissie presenteert rapport over droogte-aanpak Brabant

WERKENDAM (ANP) - Een speciale commissie onder leiding van oud-minister van Infrastructuur en Milieu Melanie Maas Geesteranus (voorheen Schultz van Haegen) komt donderdag met een advies om de droogte in de provincie Noord-Brabant aan te pakken. Het rapport beschrijft welke stappen er genomen moeten worden om tot een toekomstbestendig grondwatersysteem te komen.

Droogte vormt de laatste jaren een groot probleem voor de provincie. Het rapport gaat over "wat we moeten doen om water voor later te hebben", laat een woordvoerder van de provincie weten. De commissie noemt daarin concrete getallen over het waterverbruik voor de komende jaren, onder meer over hoeveel grondwater er kan worden onttrokken en hoeveel er verbruikt mag worden. Het advies richt zich onder andere op de waterschappen, de provincie en gemeenten, maar ook op andere grondeigenaren en waterverbruikers.

Volgens de woordvoerder is Noord-Brabant de eerste provincie die een dergelijk onderzoek naar de droogte-aanpak laat doen.

Meer uit Binnenland

Keijzer door met wet tegen voorrang statushouders na kritiek RvS

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer (BBB) stuurt de wet om voorrang voor statushouders bij sociale huurwoningen te verbieden zo snel mogelijk naar de Tweede Kamer. Dat zegt ze in een reactie nadat de Raad van State haar maandag juist had geadviseerd de wet niet in te dienen.

45 minuten geleden
Omvang schade rellen rond Malieveld in Den Haag nog niet bekend

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet bekend hoeveel schade zaterdag is aangericht bij de rellen rond het Malieveld in Den Haag. De omvang wordt nog in kaart gebracht, laat de gemeente maandag weten.

1 uur geleden
PersVeilig: Haagse politie wil contact met gewonde journalisten

DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag wil in contact komen met de journalisten die gewond raakten bij de rellen op en rond het Malieveld. Dat zegt Peter ter Velde, projectleider van de organisatie PersVeilig. Bij het meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten kwamen tot nu toe acht meldingen binnen.

1 uur geleden
Meeste gesmokkelde eieren van papegaaiduikers gered

ROTTERDAM (ANP) - De meeste eieren van papegaaiduikers die de douane in juni in handbagage vond, zijn inmiddels uitgekomen. Het was onzeker of de eieren van de beschermde vogelsoort de smokkelroute hadden overleefd. Diergaarde Blijdorp zegt verheugd te zijn dat van 51 eieren uiteindelijk 42 puffins uit hun ei zijn gekomen.

1 uur geleden
Veilig Thuis wil drempel voor contact verlagen met AI-tool

DEN HAAG (ANP) - Wie hulp zoekt vanwege een onveilige thuissituatie, kan vanaf maandag chatten met een AI-bot op de website van Veilig Thuis. De organisatie wil met de tool de drempel verlagen voor mensen om contact op te nemen met het meldpunt.

2 uur geleden
Opnieuw iemand overleden bij ongeval in ruim schip Steinweg

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw is iemand overleden in een ruim van een schip bij havenbedrijf C. Steinweg Group. Dat bevestigt het bedrijf maandag, nadat de politie op X had gemeld dat een man is omgekomen bij een bedrijfsongeval. De arbeidsinspectie meldt dat hij is overleden bij het lossen van aluminiumblokken.

2 uur geleden
Burgemeester Gouda: velen geschrokken van dood 15-jarige jongen

GOUDA (ANP) - Volgens burgemeester Pieter Verhoeve van Gouda zijn "velen geschrokken" van het nieuws dat een 15-jarige jongen uit die plaats zondag is doodgeschoten door de politie. Dat zegt de burgemeester maandag op X. "Inmiddels heb ik de nabestaanden gecondoleerd", schrijft Verhoeve. Maandagochtend voert de burgemeester overleg met verschillende instanties over de nazorg.

2 uur geleden