Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies water te koken rond Utrecht duurt zeker tot en met dinsdag

Advies water te koken rond Utrecht duurt zeker tot en met dinsdag

UTRECHT (ANP) - Het advies om in de regio Utrecht water drie minuten te koken voor gebruik, geldt in ieder geval tot en met dinsdag. Waterbedrijf Vitens heeft zaterdag twintig monsters van water uit het gebied genomen en op kweek gezet. Over twee dagen wordt dan duidelijk of de bacterie enterokokken is gevonden. "Dat proces kunnen we niet versnellen en moet zorgvuldig gebeuren", legt een woordvoerder uit.

Vitens wil twee dagen achter elkaar schone testuitslagen hebben en dus kan het drinkwater in het gebied tot en met in ieder geval dinsdag niet direct worden gedronken. De woordvoerder zegt te hopen op een uitslag in de loop van de dinsdagmiddag. Als maandag uit de kweken van zaterdag blijkt dat de bacterie nog in het water zit, wordt het kookadvies verlengd.

Zaterdagochtend meldde Vitens dat de bacterie is gevonden in het water. Sindsdien geldt het kookadvies voor mensen in Utrecht, Bilthoven, Bosch en Duin, De Bilt, Bunnik, Groenekan, Maarssen, Oud-Zuilen, Tienhoven, Westbroek en Zeist. Het advies geldt voor 125.000 wateraansluitingen. Met het koken wordt de bacterie gedood en zo kan deze geen maag- en darmklachten meer veroorzaken.

Geen koffie en thee

Ook het water dat gebruikt wordt bij het tandenpoetsen en voor het zetten van koffie en thee moet eerst gekookt worden. Dat is de reden dat bij de rechtbank in de stad Utrecht voorlopig geen koffie en thee gedronken kan worden. Bezoekers worden gevraagd eigen water mee te nemen.

Op de stations in de genoemde plaatsen schenken de winkels, zoals de Kiosk en de Albert Heijn, volgens de NS ook geen koffie en thee. Dat komt uit automaten en het water zou dan daaruit gehaald en apart gekookt moeten worden. "Dat is niet haalbaar", aldus een woordvoerder, en dus zijn de dranken niet te koop zolang het advies geldt.

Meer uit Binnenland

Familie Hajar blij met aanhouding verdachte, ook in diepe rouw

AMSTERDAM (ANP) - De familie van de in Amsterdam gedode Hajar (29) is "natuurlijk heel blij" dat de politie een verdachte heeft aangehouden, laat Namens de Familie weten. Tegelijkertijd zijn zij ook "in diepe rouw over het verlies van hun dochter, zus, familielid".

1 uur geleden
Storing Calandbrug opgelost, weer open voor verkeer

ROZENBURG (ANP) - De storing bij de Calandbrug is verholpen, meldt Rijkswaterstaat. De voormalige spoorbrug kampte eerder sinds maandagmiddag met een storing, maar die is door beheerder ProRail dinsdagavond opgelost. Zowel het wegverkeer als de scheepvaart kan weer gebruikmaken van de brug.

1 uur geleden
Verdachte aangehouden in zaak overleden Amsterdamse vrouw Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in de zaak van de overleden 29-jarige Hajar uit Amsterdam, meldt het Amsterdamse OM namens de driehoek. Het gaat om een 23-jarige man van Somalische komaf, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij verblijft sinds zijn 6e in Nederland.

2 uur geleden
OVV onderzoekt dodelijk ongeluk bij tankbedrijf Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) onderzoekt de explosie bij Gunvor Energy aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort op donderdag 13 augustus dit jaar. Het ongeluk bij het bedrijf voor raffinage en opslag van olieproducten kostte iemand het leven en er raakten vijf mensen gewond.

3 uur geleden
Politie: toename vuurwerkincidenten binnen voetbalstadions

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal incidenten met vuurwerk binnen voetbalstadions is in het voetbalseizoen 2025/2026 toegenomen naar 39 incidenten, vergeleken met 27 incidenten in het vorige voetbalseizoen van 2024/2025. Dat valt op te maken uit jaarcijfers van de politie over het aantal incidenten binnen en buiten stadions.

5 uur geleden
Weer drones boven Eemshavengebied in Groningen

EEMSHAVEN (ANP) - Ook dit weekend heeft de politie meldingen binnengekregen van droneactiviteiten boven het Eemshavengebied. De afgelopen twee weken werden er al meermaals onbekende drones bij de Groningse haven gezien. Volgens de politie is nog onduidelijk waar de drones vandaan komen.

6 uur geleden
Zeven jaar cel voor moeder voor doodslag op haar baby

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 34-jarige Faristha S. veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf voor doodslag op haar tien maanden oude zoontje. Volgens de rechtbank is bewezen dat de vrouw de baby op 14 april 2023 in een woning in Voorschoten ernstig hersenletsel heeft toegebracht door heftig geweld op hem toe te passen. Het kind overleed enkele weken later in een ziekenhuis. S. ontkent.

6 uur geleden