Advies voor mondkapjes in openbaar vervoer Duitsland
BERLIJN (ANP) - In Duitsland moeten passagiers in het openbaar vervoer mondkapjes gaan dragen. En eigenlijk het liefst overal waar mensen niet voldoende afstand tot elkaar kunnen houden.
Dat adviseert een groep deskundigen van de Nationale Academie der Wetenschappen. Regeringsleider Angela Merkel had al gezegd de adviezen van de Academie mee te nemen als ze dinsdag en woensdag gaat kijken hoe het verder moet met de huidige coronamaatregelen.
Mondbescherming is zeker nodig in het regionaal openbaar vervoer, aldus het advies waarover media berichten. Maar ook in de supermarkt of op het werk, als je daar te dicht op elkaar zit.
De experts vinden ook dat scholen weer open kunnen en enkele andere maatregelen versoepeld kunnen worden, als het aantal nieuwe infecties op een laag niveau stabiel blijft. De scholen zouden het liefst zo snel mogelijk weer moeten beginnen, maar wel stap voor stap en het eerst voor jongere leerlingen. Ook mogen de groepen niet groter zijn dan vijftien leerlingen. Het onderwijs moet zich vooralsnog beperken tot belangrijke vakken zoals wiskunde en de Duitse taal.
Meer uit Buitenland
STARNBERG (ANP/DPA) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
8 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
53 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
2 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
3 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
6 uur geleden