Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies: verplaats bitcoins als je je wachtzin bewaart in LastPass

Advies: verplaats bitcoins als je je wachtzin bewaart in LastPass

ZOETERMEER (ANP) - Mensen die de wachtwoordmanager LastPass gebruiken om hun accounts te beveiligen, moeten na een grote hack meteen actie ondernemen en hun wachtwoorden veranderen. En als mensen hun bitcoinrekeningen (wallets) ermee beveiligen, is dat niet genoeg. Zij moeten zo snel mogelijk een compleet nieuwe rekening aanmaken en het virtuele geld daarnaartoe verplaatsen. "Dat is de enige manier om je bitcoins veilig te stellen" zegt Daan Keuper, onderzoeker bij cyberbeveiliger Computest Security.

De digitale aanval op LastPass kwam vorig jaar aan het licht. Hackers wisten toegang te krijgen tot de wifi-aansluiting in het huis van een medewerker. Zo onderschepten ze de wachtwoorden die de werknemer gebruikte om in te loggen. Dat gaf toegang tot de interne systemen van het Amerikaanse bedrijf. Daardoor kregen ze de ruwe data achter de bewaarde wachtwoorden van de LastPass-gebruikers in handen. Die codes zijn versleuteld en nog niet te gebruiken, maar bij sommige gebruikers bleek het mogelijk om die versleuteling te breken. In dat geval zouden de hackers in één keer overal binnen kunnen komen.

Volgens Keuper lijkt het erop dat de aanvallers daarin geslaagd zijn. "Er worden namelijk overal bitcoins gestolen van gebruikers van LastPass. Tot nu toe lijkt er voor ongeveer 30 miljoen euro aan bitcoins buitgemaakt te zijn."

Bitcoinrekeningen zijn beveiligd met een wachtwoord, maar daarnaast hebben ze als extra bescherming een code van 12 of 24 willekeurig gekozen woorden. Die code heet een 'seed phrase'. Gebruikers kunnen met die woorden de rekening terugkrijgen als ze ooit de toegang verliezen. De woorden worden automatisch aangemaakt wanneer iemand een rekening opent en kunnen niet worden gewijzigd. Alle mensen die het slachtoffer waren van de bitcoinroof hadden die wachtzin opgeslagen in LastPass, en die lijkt dus in verkeerde handen te zijn gevallen. "Als kwaadwillenden de wachtzin weten te kraken, kunnen ze het geld wegsluizen, ook al heb je het wachtwoord aangepast."

Meer uit Binnenland

Bestuurster auto Nunspeet naar ziekenhuis

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster van de auto die maandagavond inreed op een groep mensen in Nunspeet ligt in het ziekenhuis, meldt een politiewoordvoerster. Hoe zij eraan toe is, weet ze niet, maar "de medische zorg heeft voorrang op het verloop van het onderzoek", laat ze weten.

50 minuten geleden
Dode persoon Zaltbommel is een vrouw, man aangehouden

ZALTBOMMEL (ANP) - De overleden persoon die in de nacht van maandag op dinsdag in een woning in Zaltbommel is gevonden, is een vrouw. Degene die werd aangehouden is een man, meldt de politie dinsdagochtend.

1 uur geleden
Hsl in 2028 tijd dicht voor herstel viaducten

UTRECHT (ANP) - De hogesnelheidslijn (hsl) tussen Schiphol en Leiderdorp ligt in 2028 er geruime tijd uit om renovatiewerkzaamheden. Een woordvoerder van ProRail bevestigt berichtgeving daarover van De Telegraaf.

1 uur geleden
Paprika en citrusvruchten meest besmet met bestrijdingsmiddelen

DEN HAAG (ANP) - Paprika is de groente met de meeste resten van bestrijdingsmiddelen; citrusfruit en aardbeien delen de titel voor fruitsoort waarop het vaakst schadelijke residuen zitten. Dat blijkt uit de nieuwe PesticidenEetwijzer, gebaseerd op metingen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

3 uur geleden
Journalisten in open brief: begrens Wet open overheid niet

DEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".

5 uur geleden
Arrestatie na vondst overleden persoon in woning Zaltbommel

ZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.

6 uur geleden
Onderzoek: zorgelijke groei kankerdiagnoses bij alleroudsten

DEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.

6 uur geleden