Advies: verplaats bitcoins als je je wachtzin bewaart in LastPass
ZOETERMEER (ANP) - Mensen die de wachtwoordmanager LastPass gebruiken om hun accounts te beveiligen, moeten na een grote hack meteen actie ondernemen en hun wachtwoorden veranderen. En als mensen hun bitcoinrekeningen (wallets) ermee beveiligen, is dat niet genoeg. Zij moeten zo snel mogelijk een compleet nieuwe rekening aanmaken en het virtuele geld daarnaartoe verplaatsen. "Dat is de enige manier om je bitcoins veilig te stellen" zegt Daan Keuper, onderzoeker bij cyberbeveiliger Computest Security.
De digitale aanval op LastPass kwam vorig jaar aan het licht. Hackers wisten toegang te krijgen tot de wifi-aansluiting in het huis van een medewerker. Zo onderschepten ze de wachtwoorden die de werknemer gebruikte om in te loggen. Dat gaf toegang tot de interne systemen van het Amerikaanse bedrijf. Daardoor kregen ze de ruwe data achter de bewaarde wachtwoorden van de LastPass-gebruikers in handen. Die codes zijn versleuteld en nog niet te gebruiken, maar bij sommige gebruikers bleek het mogelijk om die versleuteling te breken. In dat geval zouden de hackers in één keer overal binnen kunnen komen.
Volgens Keuper lijkt het erop dat de aanvallers daarin geslaagd zijn. "Er worden namelijk overal bitcoins gestolen van gebruikers van LastPass. Tot nu toe lijkt er voor ongeveer 30 miljoen euro aan bitcoins buitgemaakt te zijn."
Bitcoinrekeningen zijn beveiligd met een wachtwoord, maar daarnaast hebben ze als extra bescherming een code van 12 of 24 willekeurig gekozen woorden. Die code heet een 'seed phrase'. Gebruikers kunnen met die woorden de rekening terugkrijgen als ze ooit de toegang verliezen. De woorden worden automatisch aangemaakt wanneer iemand een rekening opent en kunnen niet worden gewijzigd. Alle mensen die het slachtoffer waren van de bitcoinroof hadden die wachtzin opgeslagen in LastPass, en die lijkt dus in verkeerde handen te zijn gevallen. "Als kwaadwillenden de wachtzin weten te kraken, kunnen ze het geld wegsluizen, ook al heb je het wachtwoord aangepast."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
5 minuten geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
14 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
18 uur geleden