Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies: verbeter de natuur ook buiten beschermde gebieden

Advies: verbeter de natuur ook buiten beschermde gebieden

DEN HAAG (ANP) - De achteruitgang van de Nederlandse natuur kan alleen worden gestopt als de overheid voortaan inzet op "natuur overal en voor iedereen". Die boodschap heeft de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli) voor het kabinet. Volgens het adviesorgaan is het huidige natuurbeleid niet effectief en komt dat mede doordat het zich vooral beperkt tot de beschermde natuurgebieden. Daarbuiten valt nog een hoop winst te behalen.

"In en om dorpen en steden moet veel meer groen komen, op loop- of fietsafstand voor iedereen. Ook in het landelijk gebied, waar de afgelopen decennia een regelrechte kaalslag van de natuur heeft plaatsgevonden, is natuurherstel noodzakelijk", adviseert de Rli.

De raad stelt vast dat de Nederlandse natuur de afgelopen jaren hard achteruit is gegaan. Terwijl een vitale natuur "cruciaal is voor een leefbaar Nederland". De biodiversiteitscrisis, die zich niet alleen in Nederland maar wereldwijd voltrekt, noemt de raad "even groot als de klimaatcrisis".

Het advies is gepresenteerd aan minister voor Natuur en Stikstof Christianne van der Wal. Volgens de opstellers kunnen zij en haar collega's het natuurherstel het beste samen aanpakken met het terugdringen van de stikstofuitstoot en de verduurzaming van zowel de landbouw als de energievoorziening. Natuur wordt nu "vooral nog als kostenpost beschouwd", stelt de raad vast. "Daardoor telt het natuurbelang onvoldoende mee."

Meer uit Binnenland

Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

1 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

3 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

12 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

12 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

14 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

19 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

22 uur geleden