Advies: Vakbondsstemming bij distributiecentrum Amazon moet over
BESSEMER (ANP) - Een stemming over het oprichten van een vakbondsafdeling bij een distributiecentrum van webwinkelconcern Amazon in de Verenigde Staten moet opnieuw worden gehouden. Dat staat in een advies van een overheidsfunctionaris na een protest van vakbond RDWSU, volgens bronnen van persbureau Bloomberg. Dat advies wordt nog verder bekeken, maar doorgaans wordt dat gevolgd. Ook kan Amazon nog bezwaar aantekenen.
Tijdens de verkiezing in Alabama, die wereldwijd veel aandacht kreeg omdat Amazon veel in het nieuws komt vanwege de slechte werkomstandigheden in zijn distributiecentra en bij de bezorging van bestellingen, zetten de Amerikaanse posterijen op verzoek van Amazon een speciale brievenbus op het terrein. Daar konden de werknemers hun stemformulieren inleveren. Amazon zette om die brievenbus een tent neer met antivakbondsleuzen. Verscheidene werknemers gaven aan door die tent het gevoel te hebben dat het bedrijf ze in de gaten hield.
Amazon zegt juist gevraagd te hebben om de brievenbus neer te laten zetten zodat meer werknemers konden stemmen. Het bedrijf ontkent nadrukkelijk toegang tot de inhoud te hebben gehad, maar zelfs de indruk wekken dat de verkiezingen in de gaten worden gehouden kan al als overtreding worden aangemerkt. Amazon zegt in beroep te gaan omdat de stemmen van de werknemers die uitgebracht zijn "gehoord moeten worden". Zo'n twee derde van de uitgebrachte stemmen was tegen een vakbondsafdeling.
Sinds de verkiezing heeft toenmalig Amazon-topman Jeff Bezos overigens laten weten dat het techconcern "de beste werkgever" zou moeten willen worden. Algemeen wordt echter aangenomen dat het bedrijf desondanks de vakbonden buiten de deur wil houden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De groep werkenden in Nederland groeit niet langer, terwijl het aantal mensen zonder werk weer toeneemt. Daarmee is een jarenlange trend ten einde gekomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens arbeidsmarktdeskundige Ton Wilthagen zijn dit duidelijke tekenen van vergrijzing die Nederland tot ingrijpen dwingen.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Sam Altman, de topman van OpenAI, zal hoogstwaarschijnlijk aanwezig zijn bij het staatsdiner dat de Amerikaanse president Donald Trump organiseert voor zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaans president Donald Trump heeft kritiek geuit op de door hem aangestelde voorzitter van de centrale bank de Federale Reserve, Kevin Warsh. Op social media haalt de president fel uit naar het besluit van de centrale bank om de rente te verhogen in een poging de hardnekkige inflatie te bedwingen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.
10 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.
11 uur geleden