Advies: Vakbondsstemming bij distributiecentrum Amazon moet over
BESSEMER (ANP) - Een stemming over het oprichten van een vakbondsafdeling bij een distributiecentrum van webwinkelconcern Amazon in de Verenigde Staten moet opnieuw worden gehouden. Dat staat in een advies van een overheidsfunctionaris na een protest van vakbond RDWSU, volgens bronnen van persbureau Bloomberg. Dat advies wordt nog verder bekeken, maar doorgaans wordt dat gevolgd. Ook kan Amazon nog bezwaar aantekenen.
Tijdens de verkiezing in Alabama, die wereldwijd veel aandacht kreeg omdat Amazon veel in het nieuws komt vanwege de slechte werkomstandigheden in zijn distributiecentra en bij de bezorging van bestellingen, zetten de Amerikaanse posterijen op verzoek van Amazon een speciale brievenbus op het terrein. Daar konden de werknemers hun stemformulieren inleveren. Amazon zette om die brievenbus een tent neer met antivakbondsleuzen. Verscheidene werknemers gaven aan door die tent het gevoel te hebben dat het bedrijf ze in de gaten hield.
Amazon zegt juist gevraagd te hebben om de brievenbus neer te laten zetten zodat meer werknemers konden stemmen. Het bedrijf ontkent nadrukkelijk toegang tot de inhoud te hebben gehad, maar zelfs de indruk wekken dat de verkiezingen in de gaten worden gehouden kan al als overtreding worden aangemerkt. Amazon zegt in beroep te gaan omdat de stemmen van de werknemers die uitgebracht zijn "gehoord moeten worden". Zo'n twee derde van de uitgebrachte stemmen was tegen een vakbondsafdeling.
Sinds de verkiezing heeft toenmalig Amazon-topman Jeff Bezos overigens laten weten dat het techconcern "de beste werkgever" zou moeten willen worden. Algemeen wordt echter aangenomen dat het bedrijf desondanks de vakbonden buiten de deur wil houden.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen eist bijna 4,7 miljard euro van Duitsland voor het schrappen van de fregattenorder eerder dit jaar. Dat staat in een brief van de advocaat van de Nederlandse scheepsbouwer, meldt het Duitse blad Der Spiegel. Een woordvoerder van Damen bevestigt dat de advocaat de brief heeft gestuurd.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank en hypotheekdochter Obvion passen de hypotheeknormen per maart 2027 aan. De bank doet dit na intensief overleg met de toezichthouders, die de wens hebben uitgesproken om bepaalde regels te herzien. De nieuwe regels gelden alleen als een klant wil herfinancieren of verhuizen, of bepaalde wijzigingen aan de bestaande hypotheek wil doorvoeren.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwijst voor het vrijgeven van eventuele dieselvoorraden naar het Internationaal Energieagentschap (IEA), dat daar vrijdag een vergadering over heeft, aldus een woordvoerder. Daarmee reageert ze op vragen over de Verenigde Staten, die druk zetten op Frankrijk en Duitsland om dieselvoorraden vrij te geven op straffe van een mogelijk exportverbod van Amerikaanse diesel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Niet alleen toekomstige woningbouwprojecten krijgen steeds moeilijker een aansluiting op het stroomnet, ook bouwprojecten die bijna klaar zijn, lopen hier inmiddels tegenaan. Zelfs nieuwbouwwoningen die te koop staan en woningen die al zijn verkocht, kunnen vaak niet op tijd op het stroomnet worden aangesloten, waarschuwt brancheorganisatie WoningBouwersNL.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, wijst beschuldigingen van het plaatsen van verboden sjoemelsoftware in campers nadrukkelijk van de hand. De beschuldigingen zijn "ongegrond en niet onderbouwd", reageert het bedrijf op een aangekondigde rechtszaak door belangenorganisaties.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV dreigen met stakingen in het streekvervoer als de werkgevers geen gehoor geven aan hun ultimatum. De onderhandelingen over een nieuwe cao in het openbaar vervoer liepen in juli al vast. De vakbonden bereiden acties voor vanaf 12 oktober en denken aan één stakingsdag per week tot aan de kerst.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar met bijna 2 procent gedaald tot 264.701 stuks. In september schoot de verkoop echter met bijna 13 procent omhoog, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt.
4 uur geleden