Advies: Vakbondsstemming bij distributiecentrum Amazon moet over
BESSEMER (ANP) - Een stemming over het oprichten van een vakbondsafdeling bij een distributiecentrum van webwinkelconcern Amazon in de Verenigde Staten moet opnieuw worden gehouden. Dat staat in een advies van een overheidsfunctionaris na een protest van vakbond RDWSU, volgens bronnen van persbureau Bloomberg. Dat advies wordt nog verder bekeken, maar doorgaans wordt dat gevolgd. Ook kan Amazon nog bezwaar aantekenen.
Tijdens de verkiezing in Alabama, die wereldwijd veel aandacht kreeg omdat Amazon veel in het nieuws komt vanwege de slechte werkomstandigheden in zijn distributiecentra en bij de bezorging van bestellingen, zetten de Amerikaanse posterijen op verzoek van Amazon een speciale brievenbus op het terrein. Daar konden de werknemers hun stemformulieren inleveren. Amazon zette om die brievenbus een tent neer met antivakbondsleuzen. Verscheidene werknemers gaven aan door die tent het gevoel te hebben dat het bedrijf ze in de gaten hield.
Amazon zegt juist gevraagd te hebben om de brievenbus neer te laten zetten zodat meer werknemers konden stemmen. Het bedrijf ontkent nadrukkelijk toegang tot de inhoud te hebben gehad, maar zelfs de indruk wekken dat de verkiezingen in de gaten worden gehouden kan al als overtreding worden aangemerkt. Amazon zegt in beroep te gaan omdat de stemmen van de werknemers die uitgebracht zijn "gehoord moeten worden". Zo'n twee derde van de uitgebrachte stemmen was tegen een vakbondsafdeling.
Sinds de verkiezing heeft toenmalig Amazon-topman Jeff Bezos overigens laten weten dat het techconcern "de beste werkgever" zou moeten willen worden. Algemeen wordt echter aangenomen dat het bedrijf desondanks de vakbonden buiten de deur wil houden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.
24 minuten geledenMENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.
48 minuten geledenZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.
1 uur geledenZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.
3 uur geleden