Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies: Vakbondsstemming bij distributiecentrum Amazon moet over

Advies: Vakbondsstemming bij distributiecentrum Amazon moet over

BESSEMER (ANP) - Een stemming over het oprichten van een vakbondsafdeling bij een distributiecentrum van webwinkelconcern Amazon in de Verenigde Staten moet opnieuw worden gehouden. Dat staat in een advies van een overheidsfunctionaris na een protest van vakbond RDWSU, volgens bronnen van persbureau Bloomberg. Dat advies wordt nog verder bekeken, maar doorgaans wordt dat gevolgd. Ook kan Amazon nog bezwaar aantekenen.

Tijdens de verkiezing in Alabama, die wereldwijd veel aandacht kreeg omdat Amazon veel in het nieuws komt vanwege de slechte werkomstandigheden in zijn distributiecentra en bij de bezorging van bestellingen, zetten de Amerikaanse posterijen op verzoek van Amazon een speciale brievenbus op het terrein. Daar konden de werknemers hun stemformulieren inleveren. Amazon zette om die brievenbus een tent neer met antivakbondsleuzen. Verscheidene werknemers gaven aan door die tent het gevoel te hebben dat het bedrijf ze in de gaten hield.

Amazon zegt juist gevraagd te hebben om de brievenbus neer te laten zetten zodat meer werknemers konden stemmen. Het bedrijf ontkent nadrukkelijk toegang tot de inhoud te hebben gehad, maar zelfs de indruk wekken dat de verkiezingen in de gaten worden gehouden kan al als overtreding worden aangemerkt. Amazon zegt in beroep te gaan omdat de stemmen van de werknemers die uitgebracht zijn "gehoord moeten worden". Zo'n twee derde van de uitgebrachte stemmen was tegen een vakbondsafdeling.

Sinds de verkiezing heeft toenmalig Amazon-topman Jeff Bezos overigens laten weten dat het techconcern "de beste werkgever" zou moeten willen worden. Algemeen wordt echter aangenomen dat het bedrijf desondanks de vakbonden buiten de deur wil houden.

Meer uit Financieel

Grote fondsen in nieuw stelsel voorzien kleine pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - Gepensioneerden van de grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel, kunnen volgend jaar mogelijk een bescheiden pensioenverhoging tegemoetzien. Dankzij positieve rendementen hebben Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW), Pensioenfonds Metaal en Techniek (PMT) en bpfBOUW hun financiële situatie in het tweede kwartaal duidelijk verbeterd.

4 uur geleden
Overwegend winsten op Wall Street na opluchting over inflatie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.

6 uur geleden
Brazilië beveelt Discord te stoppen met livestreams na zelfmoord

BRASILIA (ANP/AFP) - Een toezichthouder in Brazilië heeft chat- en videoplatform Discord opgedragen om livestreams stop te zetten in het land. Aanleiding is een zelfmoordzaak waarbij een 13-jarig meisje tijdens een livestream zou zijn aangemoedigd om zichzelf pijn te doen en uiteindelijk zelfmoord te plegen. Volgens datawaakhond ANPD heeft het internetbedrijf te weinig gedaan om kinderen en jongeren te beschermen.

6 uur geleden
Roemenië schakelt kerncentrale uit om lage waterstand

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië schakelt vanaf donderdag zijn enige kerncentrale uit vanwege de extreem lage waterstand van de Donau. Daartoe is besloten ondanks pogingen om de kerncentrale draaiend te houden.

7 uur geleden
Trump aangeklaagd om betaalde snellere socialemediaberichten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".

9 uur geleden
Prosus trekt AEX omlaag na cijfers Chinees Tencent

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet Frankrijk opgeroepen te staken

PARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.

11 uur geleden