Advies: Vakbondsstemming bij distributiecentrum Amazon moet over
BESSEMER (ANP) - Een stemming over het oprichten van een vakbondsafdeling bij een distributiecentrum van webwinkelconcern Amazon in de Verenigde Staten moet opnieuw worden gehouden. Dat staat in een advies van een overheidsfunctionaris na een protest van vakbond RDWSU, volgens bronnen van persbureau Bloomberg. Dat advies wordt nog verder bekeken, maar doorgaans wordt dat gevolgd. Ook kan Amazon nog bezwaar aantekenen.
Tijdens de verkiezing in Alabama, die wereldwijd veel aandacht kreeg omdat Amazon veel in het nieuws komt vanwege de slechte werkomstandigheden in zijn distributiecentra en bij de bezorging van bestellingen, zetten de Amerikaanse posterijen op verzoek van Amazon een speciale brievenbus op het terrein. Daar konden de werknemers hun stemformulieren inleveren. Amazon zette om die brievenbus een tent neer met antivakbondsleuzen. Verscheidene werknemers gaven aan door die tent het gevoel te hebben dat het bedrijf ze in de gaten hield.
Amazon zegt juist gevraagd te hebben om de brievenbus neer te laten zetten zodat meer werknemers konden stemmen. Het bedrijf ontkent nadrukkelijk toegang tot de inhoud te hebben gehad, maar zelfs de indruk wekken dat de verkiezingen in de gaten worden gehouden kan al als overtreding worden aangemerkt. Amazon zegt in beroep te gaan omdat de stemmen van de werknemers die uitgebracht zijn "gehoord moeten worden". Zo'n twee derde van de uitgebrachte stemmen was tegen een vakbondsafdeling.
Sinds de verkiezing heeft toenmalig Amazon-topman Jeff Bezos overigens laten weten dat het techconcern "de beste werkgever" zou moeten willen worden. Algemeen wordt echter aangenomen dat het bedrijf desondanks de vakbonden buiten de deur wil houden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers en vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de zuivelindustrie, nadat de afgelopen weken meermaals werd gestaakt bij makers van melkproducten zoals kaas, yoghurt en babyvoeding. Leden van vakbonden moeten nog wel instemmen met de afspraken.
6 minuten geledenENSCHEDE/GULPEN (ANP) - Bierbrouwer Grolsch uit Enschede neemt zijn Limburgse branchegenoot Gulpener over. Grolsch bezat al 15 procent van Gulpener en neemt nu ook de rest van het bedrijf uit Gulpen over. Financiële details werden niet bekendgemaakt.
31 minuten geledenJEREVAN (ANP) - De Europese Commissie stelt voor de importtarieven op de meeste Armeense producten af te schaffen, meldt haar voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een bezoek aan de hoofdstad Jerevan. Het gaat om het afschaffen van tarieven voor ongeveer 80 procent van de Armeense producten.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Duitse regeringscoalitie heeft een akkoord bereikt over ingrijpende hervormingen om de kwakkelende economie aan te jagen en de arbeidsmarkt te versterken. Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz donderdag tijdens een persconferentie na langdurige gesprekken tussen zijn centrumrechtse CDU-partij en de centrumlinkse coalitiepartner SPD.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Turkish Airlines gaat meer vluchten hervatten naar bestemmingen in het Midden-Oosten, nadat die eerder werden opgeschort vanwege de Iranoorlog. Volgens de Turkse luchtvaartmaatschappij wordt deze maand de dienstregeling in de regio steeds verder uitgebreid. Turkish Airlines was sinds 9 juni ook al weer gaan vliegen op Dubai.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het hoogste gerechtshof van de Europese Unie heeft een recordboete van 4,1 miljard euro in stand gehouden die de Europese Commissie aan Google had opgelegd. Het Europees Hof van Justitie verwierp donderdag het hoger beroep van het Amerikaanse techbedrijf, waarmee Google tevergeefs had geprobeerd de boete ongedaan te maken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de sterke koersrally in het tweede kwartaal, die volgde op de voorlopige vredesdeal tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook wordt gewacht op de kwartaalresultaten van bedrijven, die in de komende weken naar buiten komen. Die geven mogelijk meer duidelijkheid of de aandelenkoersen van sommige bedrijven niet te hard zijn opgelopen.
2 uur geleden