Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies: strafzaak tegen man met Bandidos-shirt moet over

Advies: strafzaak tegen man met Bandidos-shirt moet over

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof moet de zaak tegen een man die een T-shirt en een petje van de verboden motorclub Bandidos droeg overdoen. De man uit Heerlen had een werkstraf gekregen omdat hij met zijn kleding het werk van de verboden motorclub voort zou zetten, maar werd in hoger beroep vrijgesproken. De advocaat-generaal adviseert de Hoge Raad nu deze vrijspraak te vernietigen, nadat het Openbaar Ministerie in cassatie ging.

Volgens de advocaat-generaal had het gerechtshof in Den Bosch beter moeten motiveren waarom het dragen van de kleding te "onbeduidend" was voor een veroordeling. Het ging om een ongerichte, individuele actie van een voormalig lid van de bende, oordeelde het hof.

De advocaat-generaal ziet dat anders. De Bandidos werd verboden vanwege een cultuur van geweld en wetteloosheid. Deze outlaw-cultuur dragen de leden ook uit in hun kleding. Dat de man zijn T-shirt en petje wilde dragen bij een rechtszaak tegen een Bandidoslid benadrukt dit alleen maar, vindt de advocaat-generaal. Daarom is van een ongerichte actie geen sprake.

De Hoge Raad, die zich op 17 oktober uitspreekt over de cassatie, volgt veelal het advies van de advocaat-generaal.

Meer uit Binnenland

Burgemeesters prijzen inzet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Burgemeester Harm-Jan van Schaik van Elburg, waar 't Harde onder valt, prijst de inzet van de vele brandweermensen bij de natuurbrand. "Ik vind het prettig om te merken dat ons land zo goed georganiseerd is, dat uit het hele land tot Limburg aan toe hier brandweerkorpsen staan." Ook burgemeester Céline Blom van het naastgelegen Nunspeet spreekt "grote waardering" uit voor de hulpdiensten.

7 minuten geleden
Nog onduidelijk of er ontploffingen waren bij oefeningen 't Harde

'T HARDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er materiaal tot ontploffing is gebracht woensdag op het militaire oefenterrein bij 't Harde waar een grote natuurbrand ontstond. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Op het terrein Artillerie Schietkamp (ASK) waren meerdere oefeningen. Of er tijdens die oefeningen iets gebeurd is dat heeft geleid tot de brand wordt nog onderzocht.

32 minuten geleden
Brandweer verwacht dat brand bij 't Harde niet verder uitbreidt

'T HARDE (ANP) - De brandweer verwacht dat de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde niet verder uitbreidt. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio. De brand is nog niet volledig onder controle, zegt ze er wel bij en het vuur kan "her en der" nog oplaaien. Het gaat om een gebied van 500 hectare.

1 uur geleden
Veiligheidsregio: deel natuurbrand 't Harde onder controle

'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."

1 uur geleden
Rookpluim natuurbrand Veluwe bereikt Engeland

DE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.

2 uur geleden
Burgemeester Nunspeet: klaar voor evacuatie als het moet om brand

'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.

2 uur geleden
Luchtmacht breidt inzet bij brand uit: vijf helikopters in actie

'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.

3 uur geleden