Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies: strafzaak tegen man met Bandidos-shirt moet over

Advies: strafzaak tegen man met Bandidos-shirt moet over

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof moet de zaak tegen een man die een T-shirt en een petje van de verboden motorclub Bandidos droeg overdoen. De man uit Heerlen had een werkstraf gekregen omdat hij met zijn kleding het werk van de verboden motorclub voort zou zetten, maar werd in hoger beroep vrijgesproken. De advocaat-generaal adviseert de Hoge Raad nu deze vrijspraak te vernietigen, nadat het Openbaar Ministerie in cassatie ging.

Volgens de advocaat-generaal had het gerechtshof in Den Bosch beter moeten motiveren waarom het dragen van de kleding te "onbeduidend" was voor een veroordeling. Het ging om een ongerichte, individuele actie van een voormalig lid van de bende, oordeelde het hof.

De advocaat-generaal ziet dat anders. De Bandidos werd verboden vanwege een cultuur van geweld en wetteloosheid. Deze outlaw-cultuur dragen de leden ook uit in hun kleding. Dat de man zijn T-shirt en petje wilde dragen bij een rechtszaak tegen een Bandidoslid benadrukt dit alleen maar, vindt de advocaat-generaal. Daarom is van een ongerichte actie geen sprake.

De Hoge Raad, die zich op 17 oktober uitspreekt over de cassatie, volgt veelal het advies van de advocaat-generaal.

Meer uit Binnenland

MOB: coalitieakkoord heilloze voortzetting van falend beleid

NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".

9 uur geleden
Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

19 uur geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

1 dag geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

1 dag geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

1 dag geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

1 dag geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

1 dag geleden