Advies: strafzaak tegen man met Bandidos-shirt moet over
DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof moet de zaak tegen een man die een T-shirt en een petje van de verboden motorclub Bandidos droeg overdoen. De man uit Heerlen had een werkstraf gekregen omdat hij met zijn kleding het werk van de verboden motorclub voort zou zetten, maar werd in hoger beroep vrijgesproken. De advocaat-generaal adviseert de Hoge Raad nu deze vrijspraak te vernietigen, nadat het Openbaar Ministerie in cassatie ging.
Volgens de advocaat-generaal had het gerechtshof in Den Bosch beter moeten motiveren waarom het dragen van de kleding te "onbeduidend" was voor een veroordeling. Het ging om een ongerichte, individuele actie van een voormalig lid van de bende, oordeelde het hof.
De advocaat-generaal ziet dat anders. De Bandidos werd verboden vanwege een cultuur van geweld en wetteloosheid. Deze outlaw-cultuur dragen de leden ook uit in hun kleding. Dat de man zijn T-shirt en petje wilde dragen bij een rechtszaak tegen een Bandidoslid benadrukt dit alleen maar, vindt de advocaat-generaal. Daarom is van een ongerichte actie geen sprake.
De Hoge Raad, die zich op 17 oktober uitspreekt over de cassatie, volgt veelal het advies van de advocaat-generaal.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - In het gelekte Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne staan "een hoop punten" die voor president Volodymyr Zelensky "ontzettend moeilijk te accepteren" zijn, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) donderdag na overleg met zijn EU-collega's. Zij hebben ook met de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken gesproken.
23 minuten geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is donderdag opgelopen naar 3004, meldt de organisatie. Daarmee is het aantal met bijna vijfhonderd toegenomen sinds woensdag, toen er 2517 meldingen waren.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in de gemeente Lansingerland een gebied aangewezen waar windturbines kunnen komen. Het gaat om de locatie Kruisweg-Oost langs de A12. Dat gebied krijgt van de provincie de voorkeur boven Bleizo-West, een braakliggend terrein iets verderop langs de snelweg waar Lansingerland en buurgemeente Zoetermeer graag 4000 tot 6000 woningen willen bouwen.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Zeeland is vogelgriep vastgesteld bij een hobbypluimveehouder, meldt het ministerie van Landbouw donderdag. In Terhole (gemeente Hulst) worden 87 vogels gedood om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft negen demonstranten aangehouden bij het protest tegen de wapenbeurs in Rotterdam. Het gaat om zeven betogers, die met bedekte gezichten op een stellage met reclameborden waren geklommen op het plein bij evenementencomplex Ahoy. Toen ze niet luisterden naar de oproep hiervan af te komen, werden ze opgepakt. Later zijn nog twee mensen aangehouden voor het bekladden van het pand met rode verf, bevestigt een woordvoerder van de politie.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Laboratorium Clinical Diagnostics informeert vanaf deze week huisartsen en patiënten over het datalek eerder dit jaar. Dat meldt het laboratorium op de website. Door het lek werden privégegevens openbaar van honderdduizenden mensen van wie lichamelijke onderzoeken waren verwerkt door het lab in Rijswijk. Clinical Diagnostics meldt dat het in deze informatieronde niet gaat om onderzoeken die zijn verricht in het kader van deelname aan het Bevolkingsonderzoek Nederland.
2 uur geleden