Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies: nieuwe vaccinatieronde corona dit voorjaar niet zinvol

Advies: nieuwe vaccinatieronde corona dit voorjaar niet zinvol

DEN HAAG (ANP) - Het is "niet zinvol" om dit voorjaar een nieuwe algemene vaccinatieronde tegen het coronavirus te organiseren, zo adviseert het Outbreak Management Team Vaccinaties (OMT-V) aan het kabinet. Een extra prik zal momenteel naar verwachting "slechts een geringe" oppepper aan het afweersysteem geven, stelt het OMT-V.

Vorige week meldde het OMT al dat corona volgens hen geen pandemie meer is. Het virus hoort bij het dagelijks leven, stelden de experts. Het OMT-V zegt nu dat "de opkomst van nieuwe varianten kan leiden tot een toename van infecties en ziektelast". Maar doordat veel mensen afweer hebben opgebouwd én doordat infecties met de nu dominante omikronvarianten van het virus relatief mild van aard zijn, zullen toch niet veel mensen erg ziek worden bij een nieuwe opleving van het virus. Een extra coronaprik zal naar verwachting dan ook maar mondjesmaat bijdragen "aan de tot nu toe relatief stabiele bescherming tegen ernstige ziekte en ziekenhuisopname", concludeert het team.

Voor mensen met een kwetsbare gezondheid kan een nieuwe vaccinatie wel wenselijk zijn. Het gaat dan om bijvoorbeeld ouderen en mensen die gewoonlijk ook in aanmerking komen voor de jaarlijkse griepprik. Maar ook voor hen adviseert het OMT-V geen nieuwe vaccinatieronde. Wel moet een extra prik voor hen mogelijk blijven, als een arts dat aanraadt.

Zorgmedewerkers

Ook voor zorgmedewerkers moet er volgens het OMT-V nu geen extra prikronde komen. Zij hebben zelf ook door eerdere vaccinaties en infecties goede immuniteit tegen het virus opgebouwd. Om te zorgen dat ze bij een eventuele besmetting geen kwetsbare patiënten aansteken zijn meer algemene maatregelen, zoals het dragen van een mondkapje, wel een goed idee volgens de deskundigen.

Zorgminister Ernst Kuipers moet beslissen of hij het advies van het expertteam opvolgt. In een brief laat hij maandag weten dat hij "zo spoedig mogelijk" terugkomt op "de besluitvorming en de implicaties voor de verdere uitvoering van de vaccinatiestrategie".

Meer uit Gezond

AVINED: vooralsnog weinig vogelgriepvirus in de lucht

NIEUWEGEIN (ANP) - De uitbraak van vogelgriep bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast komt niet onverwacht, maar het lijkt er vooralsnog op dat er minder van het virus rondwaart dan voorgaande jaren. Dat zegt voorzitter Kees de Jong van brancheorganisatie AVINED. "We hopen op een wat rustiger vogelgriepseizoen."

8 uur geleden
Mensen met laag inkomen sporten minder, ziet CBS

DEN HAAG (ANP) - Vooral mensen met een laag inkomen sporten minder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuw onderzoek. Tegelijkertijd ziet het statistiekbureau dat het verschil met de hogere inkomens groeit.

12 uur geleden
Tussen december en februari vonnis over claim vaccinatieschade

LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden bepaalt op zijn vroegst op 9 december, maar mogelijk pas eind februari, of de Staat en enkele anderen mensen hebben misleid bij de vaccinatie tegen het coronavirus. Een coronasceptische club, Recht OpRecht, zegt dat dit is gebeurd en heeft daarom een bodemprocedure aangespannen. Die diende donderdag.

5 dagen geleden
Meerdere sites van ziekenhuizen uit de lucht om PHP-waarschuwing

DEN HAAG (ANP) - Meerdere ziekenhuizen hebben woensdag hun websites offline gehaald na de waarschuwing voor kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Bij andere ziekenhuizen is de hoofdpagina wel beschikbaar, maar zijn sommige diensten uit de lucht.

6 dagen geleden
Inspectie waarschuwt voor gestolen insulinepennen

UTRECHT (ANP) - De insulinepennen die eerder deze maand zijn gestolen bij een Nederlandse groothandel kunnen online worden verkocht. Daarvoor waarschuwt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De dienst heeft dat ook gedeeld met toezichthouders in andere Europese landen.

6 dagen geleden
Alternatieve eendenbek Lilium haalt ruim 2 ton op

DELFT (ANP) - De crowdfunding voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum, bekend als de eendenbek, heeft in totaal 223.210 euro opgebracht met 8421 donateurs. Dat meldt het Universiteitsfonds Delft van de TU Delft in een voortgangsbericht. Het ontwerp wordt de komende tijd afgerond en getest met patiënten en zorgprofessionals. Ook wordt bekeken hoe het nieuwe speculum kan worden toegepast in zorgsystemen in Europa, Kenia en Zuid-Afrika.

1 week geleden
Mogelijk eerste medicijn voor uitgezaaide alvleesklierkanker

AMSTERDAM (ANP) - Er komt mogelijk een medicijn op de Nederlandse markt dat de levensduur van mensen met uitgezaaide alvleesklierkanker kan verlengen, meldt het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen. Na een proef met vijfhonderd patiënten kreeg het medicijn Rasonque een positief advies van het Europese geneesmiddelenbeoordelingscomité om te worden toegelaten tot de markt.

1 week geleden