Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies: nieuw kabinet moet geldproblemen gemeenten oplossen

Advies: nieuw kabinet moet geldproblemen gemeenten oplossen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet dat na de verkiezingen wordt gevormd, moet samen met gemeenten een oplossing vinden voor de financiële problemen bij gemeenten. Dat adviseert de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB) in een brief aan minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken). De gemeenten hadden al problemen, en die zijn alleen maar groter geworden door de coronacrisis, aldus de ROB. De opvolger van Ollongren moet met een "pakket aan maatregelen de financiële verhoudingen weer in evenwicht" brengen.

Zo'n pakket is broodnodig, schrijft ROB-voorzitter Han Polman. Hij noemt de financiële positie "van een groot aantal gemeenten bepaald niet rooskleurig. Gemeenten hebben de afgelopen jaren flinke bezuinigingen doorgevoerd en ingeteerd op hun reserves. Dat maakt hun positie kwetsbaar. De financiële effecten van de coronacrisis zullen daarbij nog lang doorwerken."

Meer uit Politiek

50PLUS-voorman Struijs: tekort mag oplopen om NAVO-norm te halen

DEN HAAG (ANP) - Wat 50PLUS betreft, mag het volgende kabinet het begrotingstekort "voorzichtig" laten oplopen om de extra uitgaven aan defensie te kunnen betalen die nodig zijn om op termijn te voldoen aan de nieuwe NAVO-norm. Dat heeft lijsttrekker Jan Struijs gezegd in het radioprogramma Sven op 1.

8 uur geleden
Kamer vindt dat Israël ook moet betalen voor schade in Gaza

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat Israël moet betalen voor de schade in de Gazastrook. Bij voorgaande oorlogen in de Palestijnse kuststrook draaiden andere landen altijd op voor de wederopbouw en dat mag niet weer gebeuren, zei Kati Piri (GroenLinks-PvdA) donderdag in een in het reces ingelast debat over de EU-top volgende week. Het kabinet lijkt daarin mee te gaan.

8 uur geleden
Dijk: niet strenger op migratie omdat Wilders er succes mee had

DEN HAAG (ANP) - De SP is de laatste jaren strenger geworden op migratie, maar dat is niet omdat Geert Wilders (PVV) daar succes mee had bij de vorige verkiezingen, zei lijsttrekker Jimmy Dijk bij BNR. "Het is belangrijk als je een wijk in komt en met mensen in gesprek gaat, om dan een duidelijk verhaal te hebben", verklaart Dijk. Hij zei dat de SP vooral duidelijker is geworden op migratie, zorg en wonen.

9 uur geleden
Timmermans heeft na intimidatie op terras meer politiebegeleiding

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans heeft meer politiebegeleiding nadat hij afgelopen zondag werd geïntimideerd op een terras in Amsterdam, zei hij donderdagochtend in een interview met Marieke van de Zilver van RTL. De leider van GroenLinks-PvdA vertelde dat er ook andere maatregelen zijn genomen, maar wil daarover niets kwijt.

9 uur geleden
Schoof: kabinet moet tandje bijzetten voor veilige verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet "echt even een tandje bijzetten" om ervoor te zorgen dat de verkiezingen "goed en veilig" verlopen. Dat heeft demissionair minister-president Dick Schoof gezegd.

9 uur geleden
GL-PvdA en D66 hekelen 'gezwabber' met doelen voor windenergie

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet zit het bedrijfsleven dwars met "gezwabber" over de ambities voor meer windenergie op zee. Dat verwijt maakte GroenLinks-PvdA-Kamerlid Suzanne Kröger tijdens een verkiezingsdebat over de maritieme industrie, die daar volgens haar veel last van gaat hebben. Ook D66'er Jan Paternotte ziet "frustratie" bij bedrijven door onzekerheid rond de beschikbaarheid van energie.

11 uur geleden
Ouwehand over afsplitsing: hoort bij democratische partij

DEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren vindt het niet vreemd dat soms mensen weggaan bij haar partij als ze zich niet meer in de standpunten kunnen vinden. Een aantal oud-PvdD'ers richtte eerder dit jaar de partij Vrede voor Dieren op uit onvrede over de keuze om meer te investeren in defensie.

11 uur geleden