Advies minister aan bedrijf in problemen: keer geen dividend uit
DEN HAAG (ANP) - Minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken adviseert bedrijven die in de problemen komen wegens het coronavirus geen dividend uit te keren. Ze kunnen beter een "appeltje voor de dorst" bewaren. Beursgenoteerde ondernemingen die winst uitkeren aan aandeelhouders komen officieel wel in aanmerking voor de nieuwe werktijdverkortingsregeling, maar Koolmees roept bedrijven op dat te heroverwegen.
In navolging van de Europese Centrale Bank, die Europese banken opriep geen dividend uit te keren om schokbestendiger te zijn, "zou ik voor heel veel bedrijven ook adviseren om dat te doen", zegt Koolmees, nu de coronacrisis zorgt voor "uitzonderlijke economische omstandigheden".
De Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkbehoud (NOW), die de werktijdverkorting vervangt, is in principe open voor alle ondernemingen die aan de voorwaarden voldoen. Er zijn geen verdere eisen gekoppeld aan het dividendbeleid van bedrijven.
Omdat er snel een regeling in elkaar gezet moest worden, is deze vrij algemeen. Maar Koolmees doet nogmaals een "morele oproep om dit alleen maar aan te vragen als je het echt nodig hebt, maar ook na te denken over je dividendbeleid. Kun je dat geld nu niet beter gebruiken voor de stabiliteit van je bedrijf om te voorkomen dat bijvoorbeeld mensen ontslagen worden?"
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.
5 uur geleden