Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies: kabinet moet internationale treinreizen meer stimuleren

Advies: kabinet moet internationale treinreizen meer stimuleren

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet snel maatregelen nemen die internationale treinreizen stimuleren, vindt de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Nu het internationale verkeer "in de nasleep van de coronacrisis" weer toeneemt, is het nog belangrijker dat de trein snel aantrekkelijker wordt gemaakt als groen alternatief voor auto- en vliegreizen over de grens.

Treinkaartjes boeken moet overzichtelijker en makkelijker worden, en reizigers moeten het aanbod van verschillende vervoerders beter kunnen vergelijken, adviseert de raad. Met die maatregelen kunnen reizigers op korte termijn worden verleid in de trein te stappen in plaats van het vliegtuig. Voor de wat langere termijn moet het kabinet ervoor zorgen dat meer nieuwe internationale vervoerders zich in de Nederlandse markt gaan mengen. Nederland zou bepaalde partijen bij aanbestedingen zelfs kunnen voortrekken, in samenwerking met buurlanden.

Ook moet het kabinet snel keuzes maken om een snelle treinverbinding naar Duitsland goed te regelen. Sowieso moeten de verbindingen door Europa beter. Europese landen moeten er bijvoorbeeld voor zorgen dat ze dezelfde regels en afspraken hanteren. Op termijn denkt de adviesclub zelfs aan een "Europese autoriteit voor grensoverschrijdend spoorverkeer".

Het kabinet heeft in Brussel al eerder gepleit om de toegankelijkheid, kwaliteit en betaalbaarheid van internationale treinreizen te verbeteren, als onderdeel van de klimaatplannen van de Europese Commissie. Vorig jaar kreeg het kabinet miljoenen aan subsidie van de Europese Unie voor internationale spoorverbindingen en werd aangekondigd dat de internationale nachttrein terugkeert.

Maar dat een vlucht boeken naar een bestemming in Europa nog steeds steevast goedkoper en vooral makkelijker is dan het reizen met de trein, is veel partijen een doorn in het oog. De provincies Overijssel, Gelderland, Brabant, Limburg en Zuid-Holland sloegen begin juni nog alarm dat er meer en snellere verbindingen moeten komen tussen Nederland en Duitsland.

Meer uit Politiek

Jetten: kwestie-Van Berkel spijtig, maar foutjes worden gemaakt

DEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) vindt het "spijtig" dat Nathalie van Berkel, tot maandag beoogd staatssecretaris Financiƫn, zich heeft teruggetrokken. Van Berkel vermeldde studies op haar cv die ze niet had gedaan of niet had afgemaakt. Toen bleek dat zij daarover gelogen had, trok zij zich eerst terug als beoogd staatssecretaris en een dag later als Kamerlid.

8 uur geleden
Nieuwe minister Volkshuisvesting: nieuwe steden bouwen zal moeten

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe steden bouwen "zal moeten" om de woningnood op te lossen, vindt aankomend minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66). "We moeten dat niet uitsluiten. We moeten iedereen een thuis geven. Dat is echt heel erg belangrijk", zei ze na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten.

9 uur geleden
Letschert wil zich als minister eerst richten op cultuur en media

DEN HAAG (ANP) - Rianne Letschert wil zich in het begin van haar ministerschap vooral richten op de cultuursector en op media, om die onderwerpen snel in de vingers te krijgen. De voormalige informateur wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66. "Op beleidsterreinen zit ik er helemaal middenin", zei de voormalige bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht over het hoger onderwijs en onderzoek.

10 uur geleden
Bertram noemt bereikbare woningen, ov en milieu als prioriteiten

DEN HAAG (ANP) - Bereikbaarheid van nieuwe woningen, goed openbaar vervoer en milieubeleid zijn de drie prioriteiten voor Annet Bertram wanneer ze in het nieuwe kabinet aan de slag gaat als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Dat zei de kersverse CDA'er na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten. Ze somde daarmee min of meer haar hele aankomende takenpakket op.

12 uur geleden
Van Veldhoven: terugkijkend is overstap lobby niet goed gegaan

DEN HAAG (ANP) - Terugkijkend vindt D66'er Stientje van Veldhoven dat haar eerdere overstap van bewindspersoon naar lobbyist niet goed is gegaan. Dat zei ze woensdag na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. "Omdat het toch allerlei vragen opleverde, dat is niet goed voor de politiek," vindt de aankomend minister van Klimaat en Groene Groei.

13 uur geleden
Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd voor een ministerspost

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd om minister van Economische Zaken te worden, zei ze na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. De CDA'er zei dat het "een vraag is waar je onmogelijk ja op kunt zeggen, maar ook onmogelijk nee op kunt zeggen", waarmee ze voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf aanhaalde.

14 uur geleden
StemWijzer voor kiezers in 258 gemeenten bij raadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - In 258 gemeenten is de StemWijzer online gegaan in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. De stemhulp is afgestemd op de lokale partijen en onderwerpen die in een gemeente spelen.

18 uur geleden