Advies inspectie: geen nieuwe vergunning Chemours om open eindjes
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft de provincie Zuid-Holland geadviseerd om een nieuwe vergunningaanvraag van Chemours niet in behandeling te nemen, omdat de aanvraag "opvallend veel open eindjes" zou bevatten. De Chemours-fabriek in Dordrecht wil de bestaande omgevingsvergunning aanpassen, om bepaalde stoffen te mogen lozen die onder de verzamelnaam PFAS vallen. De ILT vindt echter dat "belangrijke informatie" ontbreekt, zoals hoe schadelijk de aangevraagde stoffen zijn voor het milieu en de gezondheid.
Chemours vroeg eind vorig jaar om aanpassing van de vergunning, onder meer om trifluorazijnzuur (TFA) vergund te kunnen lozen. Die stof was aangetroffen in het afvalwater van de fabriek. Omdat Chemours hier geen vergunning voor heeft, legde de provincie het bedrijf een last onder dwangsom op. Chemours probeerde die dreigende boete via een kort geding van tafel te krijgen, maar de rechter wees dat af.
De ILT liet Zuid-Holland begin dit jaar al weten dat veel informatie ontbrak in de vergunningaanvraag van Chemours. Het bedrijf, dat al langer onder vuur ligt omdat het vroeger grote hoeveelheden schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten, kreeg de kans om de aanvraag compleet te maken. Volgens de inspectie heeft Chemours dat echter nagelaten. Het advies aan de provincie is dan ook om het verzoek niet in behandeling te nemen. Zuid-Holland moet hier nog een besluit over nemen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De wens van de Tweede Kamer om verliezen uit sparen en beleggen te verrekenen met inkomsten uit eerdere jaren, kost in de eerste vijf jaar 3,4 miljard euro. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een Kamerbrief. Een motie die hierom vroeg, werd vorige week aangenomen met steun van coalitiepartij VVD.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd onderzoekt de werkcultuur op de intensivecareafdeling van het Erasmus MC in Rotterdam. Dat bevestigt de inspectie na berichtgeving van de NOS en Nieuwsuur over een vertrouwenscrisis op deze afdeling van het ziekenhuis.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.
7 uur geleden