Advies: gerechtshof moet Enschedese moordzaak opnieuw behandelen
DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof moet een zaak over een vijf jaar oude moord in Enschede opnieuw behandelen. Dat adviseert advocaat-generaal Paul Vegter aan de Hoge Raad. Volgens hem heeft de verdachte in de moordzaak, die vorig jaar in hoger beroep is veroordeeld tot dertien jaar cel, mogelijk geen eerlijk proces gehad.
De zaak draait om de moord op een man in de nacht van 25 op 26 januari 2018 in Enschede. Het slachtoffer werd in zijn stilstaande auto doodgeschoten, kort nadat hij met de verdachte een drugsdeal had gesloten voor 100 euro. Toen hij op de afgesproken plaats verscheen om de drugs op te halen, werd hij meermaals beschoten. De verdachte heeft in de rechtbank erkend dat hij dat heeft gedaan. Wel is hij in cassatie gegaan tegen het oordeel van het hof, omdat zijn advocaat geen gelegenheid had gehad om een cruciale getuige te horen.
De getuige in kwestie was ten tijde van de moord de vriendin van de verdachte. Zij heeft na de moord belastende verklaringen afgelegd bij de politie. De verdediging had gezegd haar te willen horen als die verklaringen zouden worden gebruikt voor het bewijs, maar dat lukte niet omdat de vrouw tijdens het proces niet te traceren was.
Toch speelden de verklaringen van de vrouw uiteindelijk "een prominente rol" in het bewijs tegen de verdachte, zegt de advocaat-generaal dinsdag in zijn advies. Hij stelt dat de verdediging van de verdachte haar ondervragingsrecht niet heeft kunnen uitoefenen en dat de bewezenverklaring niet voldoende is gemotiveerd. De advocaat-generaal adviseert de Hoge Raad daarom om de uitspraak van het hof te vernietigen. De Hoge Raad doet op 4 juli uitspraak in de zaak in cassatie.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
4 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
8 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
9 uur geleden