Advies: geen grote publieksbijeenkomsten met Koningsdag
WEMELDINGE (ANP) - Oranjeverenigingen moeten grote publieksbijeenkomsten op Koningsdag niet door laten gaan. Koningsdag is pas op 27 april, maar aangezien alle voorbereidingen in volle gang zijn komt de Koninklijke Bond van Oranjeverenigingen dinsdag al met dit advies. Een groot deel van de ruim driehonderd aangesloten verenigingen en bonden vroeg de laatste dagen om duidelijkheid, aldus de bond.
Maastricht maakte maandag al bekend dat Koningsdag daar niet doorgaat vanwege maatregelen tegen besmetting met het coronavirus. De koninklijke familie zou de hoofdstad van Limburg dit jaar bezoeken. "Mede naar aanleiding van dat besluit lijkt het ons raadzaam nu te adviseren om grote publieksfeesten af te gelasten", aldus voorzitter Pieter Verhoeve van de koepelorganisatie. "We realiseren ons dat het moeilijk is dingen los te laten die al in voorbereiding waren."
Meer uit Binnenland
KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
37 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
3 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
6 uur geleden