Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies: geef slachtoffers turnmisbruik 5000 euro tegemoetkoming

Advies: geef slachtoffers turnmisbruik 5000 euro tegemoetkoming

ARNHEM (ANP) - Voormalige (top)turnsters die te maken hebben gehad met grensoverschrijdend gedrag door coaches moeten een tegemoetkoming krijgen van 5000 euro. Dat stelt de adviescommissie integriteit en ethiek, die zich op verzoek van sportkoepel NOC*NSF heeft gebogen over een mogelijke financiële regeling voor een groep ex-turnsters die slachtoffer zijn geworden van dergelijk gedrag en daar vaak nog steeds last van ondervinden.

De commissie spreekt nadrukkelijk over een tegemoetkoming en een regeling die collectief moet zijn. "Er is geen hiërarchie in leed, geen manier om te zeggen dat wat de een is overkomen minder erg is dan de ander", aldus de commissie, die werd benaderd nadat in het rapport Ongelijke Leggers de misstanden in de turnsport waren benoemd.

De commissie beseft dat NOC*NSF niet eerder schadevergoedingen heeft toegekend na onderzoeken naar ongewenst gedrag. "Er is minimaal een tegemoetkoming op zijn plaats als erkenning van het leed dat is aangedaan", stelt de commissie, die adviseert in de toekomst een instelling te zoeken die ervaring heeft met het verdelen van vergelijkbare uitkeringen, zoals Slachtofferhulp Nederland.

Maatwerk

Bij de vaststelling van de hoogte van het bedrag heeft de commissie zich onder meer laten leiden door eerdere zaken buiten de sport, zoals bijvoorbeeld de vergoedingen die slachtoffers van stelselmatig huiselijk geweld krijgen. Ook de regeling die is getroffen voor slachtoffers van geweld in de katholieke kerk is meegenomen. De commissie spreekt zich uit voor betere nazorg en maatwerk en stelt nadrukkelijk dat de 5000 euro losstaat van eventueel gemaakte of te maken kosten waarin een verzekering niet voorziet.

De commissie zegt dat gymnastiekbond KNGU, NOC*NSF en het ministerie van VWS snel onderling moeten bepalen wie wat bijdraagt. De KNGU en de sportkoepel reageren op een persconferentie in Arnhem op het advies.

Meer uit Sport

Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

45 minuten geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

3 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

4 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

7 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

10 uur geleden
Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

20 uur geleden