Advies: China moet CO2-uitstoot komende vier jaar beperken
SHANGHAI (ANP/RTR) - China moet de komende vier jaar een absolute limiet stellen op de uitstoot van broeikasgassen om aan zijn eigen klimaatdoelen te voldoen. Dat zegt een invloedrijke adviseur van de overheid van het land met de meeste inwoners ter wereld. Tot nu toe wil de regering van Xi Jinping de uitstoot voor 2030 laten pieken, waarna het land in 2060 CO2-neutraal moet zijn. Van de adviescommissie moet China initiatief gaan nemen in de internationale samenwerking voor klimaatbeleid.
China kent nu geen beperkingen voor de hoeveelheid CO2 die het land uitstoot. Met jaarlijks 10 miljard ton aan het schadelijke broeikasgas is het wereldwijd koploper. De adviesraad vindt dat er beperkingen moeten gaan gelden voor specifieke provincies en sectoren. Ook moet het systeem voor CO2-heffingen verbeteren en moeten er gedetailleerde plannen met een tijdspad komen voor de overstap naar elektrisch vervoer en naar een duurzaam energiesysteem.
De rest van de wereld kijkt ook naar de plannen van de grootste vervuiler in aanloop naar de belangrijke klimaatconferentie in Glasgow van november. De druk op Peking neemt toe om het gebruik van steenkool en investeringen in projecten die veel CO2 uitstoten te verminderen. Britse en Amerikaanse overheidsvertegenwoordigers bezochten het land onlangs om klimaatsamenwerking te bespreken.
China heeft aangekondigd op korte termijn aangescherpte doelen bekend te maken waarmee het land zou gaan voldoen aan de klimaatafspraken die in 2015 in Parijs zijn gemaakt. Daar kwamen landen overeen om de temperatuurstijging te beperken tot het liefst 1,5 graden en maximaal 2 graden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV heeft tot 17 december om met een definitief hervormingsplan te komen. Als de groepen die nu tegenover elkaar staan binnen de grootste vakbond van Nederland er dan nog niet uit zijn, grijpt de ondernemingskamer in. Dat heeft de rechter vrijdag gezegd na een urenlange zitting over het oplossen van de bestuurscrisis binnen de bond.
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van FNV vreest afsplitsingen en krimp van het ledenbestand van de grootste vakbond van Nederland als tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher hun plannen kunnen doorzetten. Dit betoogde een advocaat namens het ledenparlement vrijdag bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een grotere bevoegdheid voor tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher is essentieel om de impasse binnen vakbond FNV te doorbreken. Dat hebben de twee vrijdag betoogd bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.
5 uur geleden