Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies: China moet CO2-uitstoot komende vier jaar beperken

Advies: China moet CO2-uitstoot komende vier jaar beperken

SHANGHAI (ANP/RTR) - China moet de komende vier jaar een absolute limiet stellen op de uitstoot van broeikasgassen om aan zijn eigen klimaatdoelen te voldoen. Dat zegt een invloedrijke adviseur van de overheid van het land met de meeste inwoners ter wereld. Tot nu toe wil de regering van Xi Jinping de uitstoot voor 2030 laten pieken, waarna het land in 2060 CO2-neutraal moet zijn. Van de adviescommissie moet China initiatief gaan nemen in de internationale samenwerking voor klimaatbeleid.

China kent nu geen beperkingen voor de hoeveelheid CO2 die het land uitstoot. Met jaarlijks 10 miljard ton aan het schadelijke broeikasgas is het wereldwijd koploper. De adviesraad vindt dat er beperkingen moeten gaan gelden voor specifieke provincies en sectoren. Ook moet het systeem voor CO2-heffingen verbeteren en moeten er gedetailleerde plannen met een tijdspad komen voor de overstap naar elektrisch vervoer en naar een duurzaam energiesysteem.

De rest van de wereld kijkt ook naar de plannen van de grootste vervuiler in aanloop naar de belangrijke klimaatconferentie in Glasgow van november. De druk op Peking neemt toe om het gebruik van steenkool en investeringen in projecten die veel CO2 uitstoten te verminderen. Britse en Amerikaanse overheidsvertegenwoordigers bezochten het land onlangs om klimaatsamenwerking te bespreken.

China heeft aangekondigd op korte termijn aangescherpte doelen bekend te maken waarmee het land zou gaan voldoen aan de klimaatafspraken die in 2015 in Parijs zijn gemaakt. Daar kwamen landen overeen om de temperatuurstijging te beperken tot het liefst 1,5 graden en maximaal 2 graden.

Meer uit Financieel

JPMorgan sloot rekening van Trump een maand na Capitoolbestorming

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.

5 minuten geleden
Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

8 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

8 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

10 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

10 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

13 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

13 uur geleden