Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies: China moet CO2-uitstoot komende vier jaar beperken

Advies: China moet CO2-uitstoot komende vier jaar beperken

SHANGHAI (ANP/RTR) - China moet de komende vier jaar een absolute limiet stellen op de uitstoot van broeikasgassen om aan zijn eigen klimaatdoelen te voldoen. Dat zegt een invloedrijke adviseur van de overheid van het land met de meeste inwoners ter wereld. Tot nu toe wil de regering van Xi Jinping de uitstoot voor 2030 laten pieken, waarna het land in 2060 CO2-neutraal moet zijn. Van de adviescommissie moet China initiatief gaan nemen in de internationale samenwerking voor klimaatbeleid.

China kent nu geen beperkingen voor de hoeveelheid CO2 die het land uitstoot. Met jaarlijks 10 miljard ton aan het schadelijke broeikasgas is het wereldwijd koploper. De adviesraad vindt dat er beperkingen moeten gaan gelden voor specifieke provincies en sectoren. Ook moet het systeem voor CO2-heffingen verbeteren en moeten er gedetailleerde plannen met een tijdspad komen voor de overstap naar elektrisch vervoer en naar een duurzaam energiesysteem.

De rest van de wereld kijkt ook naar de plannen van de grootste vervuiler in aanloop naar de belangrijke klimaatconferentie in Glasgow van november. De druk op Peking neemt toe om het gebruik van steenkool en investeringen in projecten die veel CO2 uitstoten te verminderen. Britse en Amerikaanse overheidsvertegenwoordigers bezochten het land onlangs om klimaatsamenwerking te bespreken.

China heeft aangekondigd op korte termijn aangescherpte doelen bekend te maken waarmee het land zou gaan voldoen aan de klimaatafspraken die in 2015 in Parijs zijn gemaakt. Daar kwamen landen overeen om de temperatuurstijging te beperken tot het liefst 1,5 graden en maximaal 2 graden.

Meer uit Financieel

Frankrijk wil dat verkoopsites 'gestolen' spullen verwijderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister voor Digitale Zaken heeft online verkoopplatforms maandag opgeroepen advertenties voor "gestolen producten" te verwijderen. Frankrijk kreeg dit weekend te maken met een van de ergste uitbarstingen van straatgeweld in jaren. Daarbij werden veel winkels geplunderd en liepen volgens de autoriteiten ruim 3000 winkels schade op.

31 minuten geleden
AEX-index beperkt verlies op negatieve Europese beursdag

AMSTERDAM (ANP) - De stemming op de Europese beurzen was maandag negatief na een weekend met gewelddadige demonstraties in met name Frankrijk. De schade in de Amsterdamse AEX-index viel mee met een min van 0,1 procent, geholpen door stevige plussen van de opgeveerde chipbedrijven Besi, ASML en ASMI. Die volgden op het herstel van Amerikaanse AI-aandelen na de scherpe koersdalingen van vorige week.

1 uur geleden
Aanklagers: afluisteraar OpenAI kreeg steun Saudische overheid

WASHINGTON (ANP) - De voormalige medewerker van OpenAI die ervan wordt verdacht opnameapparatuur te hebben verstopt, kreeg volgens Amerikaanse aanklagers steun van de Saudische overheid. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een rechtbankdocument. De medewerker werd ontslagen en gearresteerd nadat een "geavanceerd opnameapparaat" was ontdekt in een vergaderruimte van het management van de ChatGPT-maker.

2 uur geleden
Moederbedrijf Albert Heijn doet aangifte om cyberincident

ZAANDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Albert Heijn, Ahold Delhaize, heeft maandag aangifte gedaan bij de politie vanwege het cyberbeveiligingsincident waar het supermarktconcern al ruim een week mee kampt. Dat meldt Ahold Delhaize op zijn website. Het concern meldt dat het verdachte activiteit in zijn IT-infrastructuur heeft opgemerkt en dat het cyberbeveiligingsexperts heeft ingeschakeld om onderzoek te doen. Uit het onderzoek is gebleken dat de verdachte activiteit het gevolg was van "kwaadwillende acties van derden".

2 uur geleden
EU breidt regels gevaarlijke stoffen uit om bescherming personeel

BRUSSEL (ANP) - De EU-landen hebben een pakket aangepaste regels aangenomen om werknemers beter te beschermen tegen gevaarlijke stoffen die ziekten als kanker of astma kunnen veroorzaken. Zo heeft Brussel grenswaarden vastgesteld voor de beroepsmatige blootstelling aan onder meer kobalt en PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen). Dat is een groep organische stoffen die vrijkomen bij bijvoorbeeld het verbranden van hout.

3 uur geleden
Wall Street overwegend hoger dankzij herstel AI-aandelen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend met winsten begonnen. De aandelen in de AI-sector toonden herstel na de scherpe koersdalingen van vorige week. Beleggers maakten zich op voor een drukke week waarin grote techbedrijven hun kwartaalcijfers zullen presenteren. Daarbij wordt vooral gelet of de grote investeringen van de techbedrijven in kunstmatige intelligentie geld beginnen op te leveren.

3 uur geleden
Inspectie: onduidelijk wie over veiligheid uitzendkracht gaat

DEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en de bedrijven waar uitzendkrachten werken, hebben vaak niet goed afgestemd wie verantwoordelijk is voor de veiligheid en gezondheid van uitzendmedewerkers op hun werkplek. De Arbeidsinspectie constateert dit na onderzoek en een inspectieproject bij uitzendbureaus en inleners. Het is volgens de inspectie lang niet altijd duidelijk wie verantwoordelijk is voor bijvoorbeeld persoonlijke beschermingsmiddelen, instructie, toezicht en toegang tot arbozorg.

5 uur geleden