Advies aan Red Bull Ring om bochten aan te passen na tijdstraffen
SPIELBERG (ANP) - Het racecircuit Red Bull Ring in Spielberg heeft het dringende advies gekregen om de baan te renoveren na de Grote Prijs van Oostenrijk, waarin acht coureurs tijdstraffen kregen voor het herhaaldelijk buiten de lijnen van de baan rijden.
De stewards telden in totaal 1200 overtredingen en de einduitslag van de race werd flink opgeschud. De Fransman Esteban Ocon van Alpine spande de kroon met 30 seconden tijdstraf. Racewinnaar Max Verstappen was een van de coureurs die foutloos reed en zijn zege bleef dan ook fier overeind.
De internationale autosportfederatie FIA sprak van een "ongekende situatie" en erkende dat er zoveel keren buiten de witte lijnen, de zogeheten track limits, was gereden, dat de stewards niet genoeg tijd hadden om al die overtredingen tijdens de race te bestraffen. Dat gebeurde alsnog nadat het team van Aston Martin een protest indiende na afloop van de race.
De FIA deed het circuit in Spielberg de aanbeveling om grindstroken aan te leggen bij de bochten 9 en 10, waar het de meeste keren misging. De coureurs zouden dan als vanzelf langzamer gaan rijden, omdat ze niet het risico willen lopen vast te komen zitten in het grind.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
21 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden