Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies aan Red Bull Ring om bochten aan te passen na tijdstraffen

Advies aan Red Bull Ring om bochten aan te passen na tijdstraffen

SPIELBERG (ANP) - Het racecircuit Red Bull Ring in Spielberg heeft het dringende advies gekregen om de baan te renoveren na de Grote Prijs van Oostenrijk, waarin acht coureurs tijdstraffen kregen voor het herhaaldelijk buiten de lijnen van de baan rijden.

De stewards telden in totaal 1200 overtredingen en de einduitslag van de race werd flink opgeschud. De Fransman Esteban Ocon van Alpine spande de kroon met 30 seconden tijdstraf. Racewinnaar Max Verstappen was een van de coureurs die foutloos reed en zijn zege bleef dan ook fier overeind.

De internationale autosportfederatie FIA sprak van een "ongekende situatie" en erkende dat er zoveel keren buiten de witte lijnen, de zogeheten track limits, was gereden, dat de stewards niet genoeg tijd hadden om al die overtredingen tijdens de race te bestraffen. Dat gebeurde alsnog nadat het team van Aston Martin een protest indiende na afloop van de race.

De FIA deed het circuit in Spielberg de aanbeveling om grindstroken aan te leggen bij de bochten 9 en 10, waar het de meeste keren misging. De coureurs zouden dan als vanzelf langzamer gaan rijden, omdat ze niet het risico willen lopen vast te komen zitten in het grind.

Meer uit Sport

Pitcher Huijer prijst teamgeest Oranje voor duel met Dominicanen

MIAMI (ANP) - Lars Huijer kan zondagavond zomaar oog in oog met Juan Soto staan in de wedstrijd van het Nederlands Koninkrijksteam tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic. De 32-jarige pitcher van de Amsterdamse Pirates overwoog drie jaar geleden serieus te stoppen nadat sportkoepel NOC*NSF de honkballers de A-status had afgenomen. Slagman Soto tekende eind 2024 een contract van 765 miljoen dollar dat hem vijftien jaar aan de New York Mets verbindt.

1 uur geleden
Piastri neemt schuld op zich voor crash vlak voor thuisrace

MELBOURNE (ANP/RTR) - Oscar Piastri heeft de schuld op zich genomen voor zijn dramatische uitvalbeurt bij de Grote Prijs van Australië. De coureur van McLaren was op weg naar de grid voor de start, maar reed iets te wild door een bocht en crashte. Het massaal aanwezige publiek op Albert Park was getuige van de sof voor de populaire thuisrijder. "Dit is natuurlijk heel teleurstellend en zou niet mogen gebeuren, zeker niet tijdens mijn thuisrace", vertelde hij aan verslaggevers ter plaatse. "We moeten bekijken wat er nu precies is gebeurd, maar ik denk dat ik iets te veel de kerbstones raakte. Het is voor een groot deel mijn eigen schuld."

1 uur geleden
Vechtsporter De Ridder verliest opnieuw in UFC

LAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren in de Ultimate Fighting Championship (UFC). De 35-jarige Nederlander verloor in Las Vegas nipt van de Braziliaan Caio Borralho. De jury moest na drie ronden de winnaar aanwijzen en gaf de Braziliaan meer punten.

2 uur geleden
Verstappen ziet ondanks inhaalrace 'niet veel positiefs'

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen begon als twintigste en eindigde als zesde in de Grote Prijs van Australië, maar die inhaalrace kon de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 maar weinig bekoren. "Er zijn niet heel veel positieve dingen te melden, om eerlijk te zijn. Niet over de auto en ook niet over mijn gevoel", zei de coureur van Red Bull na afloop van de openingsrace van het seizoen bij Viaplay.

2 uur geleden
Winnaar Russell bejubelt na 'hels gevecht' motor van Mercedes

MELBOURNE (ANP) - George Russell jubelde na zijn zege in de Grote Prijs van Australië over zijn Mercedes. "Ik vind deze auto geweldig, ik vind deze motor geweldig", zei de Brit in het interview na afloop op het circuit Albert Park. Hij won voor de zesde keer in zijn carrière een Formule 1-race.

2 uur geleden
Verstappen na inhaalrace zesde, Russell wint GP van Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft een inhaalrace in de Grote Prijs van Australië bekroond met de zesde plaats. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest door een crash in de kwalificatie achteraan beginnen op Albert Park in Melbourne, maar werkte zich op ouderwetse manier naar voren.

3 uur geleden
Dramatische uitvalbeurt Piastri vlak voor start GP Australië

MELBOURNE (ANP) - Oscar Piastri mist zijn thuisrace van de Formule 1 in Australië. De coureur van McLaren crashte op weg naar de startopstelling voor de eerste race van het seizoen op circuit Albert Park in Melbourne. Hij reed zijn auto in een van de bochten iets te hard over de kerbstones, spinde en kwam tegen de vangrails tot stilstand. De auto was dusdanig beschadigd dat starten niet meer mogelijk was.

4 uur geleden