Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies aan Red Bull Ring om bochten aan te passen na tijdstraffen

Advies aan Red Bull Ring om bochten aan te passen na tijdstraffen

SPIELBERG (ANP) - Het racecircuit Red Bull Ring in Spielberg heeft het dringende advies gekregen om de baan te renoveren na de Grote Prijs van Oostenrijk, waarin acht coureurs tijdstraffen kregen voor het herhaaldelijk buiten de lijnen van de baan rijden.

De stewards telden in totaal 1200 overtredingen en de einduitslag van de race werd flink opgeschud. De Fransman Esteban Ocon van Alpine spande de kroon met 30 seconden tijdstraf. Racewinnaar Max Verstappen was een van de coureurs die foutloos reed en zijn zege bleef dan ook fier overeind.

De internationale autosportfederatie FIA sprak van een "ongekende situatie" en erkende dat er zoveel keren buiten de witte lijnen, de zogeheten track limits, was gereden, dat de stewards niet genoeg tijd hadden om al die overtredingen tijdens de race te bestraffen. Dat gebeurde alsnog nadat het team van Aston Martin een protest indiende na afloop van de race.

De FIA deed het circuit in Spielberg de aanbeveling om grindstroken aan te leggen bij de bochten 9 en 10, waar het de meeste keren misging. De coureurs zouden dan als vanzelf langzamer gaan rijden, omdat ze niet het risico willen lopen vast te komen zitten in het grind.

Meer uit Sport

Tennisser Den Ouden wint bij debuut in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.

6 minuten geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint goud op de afdaling

BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.

1 uur geleden
Schaatsster Sablikova meldt zich af voor 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland

2 uur geleden
Olympisch schaatskampioenen Kramer en Wüst openen TeamNL Huis

MILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.

2 uur geleden
Bezoek aan Milaan bezorgt voorzitter NOC*NSF 'kriebels' voor 2030

MILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.

3 uur geleden
Cricketers maken het Pakistan lastig maar verliezen op WK T20

COLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.

3 uur geleden
Leerdam staat media na training op zaterdag alsnog te woord

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog de media te woord gestaan. De schaatsster zou na de NOS ook met schrijvende journalisten praten, maar dat gebeurde niet. Ze besloot de hal na het televisie-interview te verlaten. De reden is nog onbekend.

4 uur geleden