Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies aan Red Bull Ring om bochten aan te passen na tijdstraffen

Advies aan Red Bull Ring om bochten aan te passen na tijdstraffen

SPIELBERG (ANP) - Het racecircuit Red Bull Ring in Spielberg heeft het dringende advies gekregen om de baan te renoveren na de Grote Prijs van Oostenrijk, waarin acht coureurs tijdstraffen kregen voor het herhaaldelijk buiten de lijnen van de baan rijden.

De stewards telden in totaal 1200 overtredingen en de einduitslag van de race werd flink opgeschud. De Fransman Esteban Ocon van Alpine spande de kroon met 30 seconden tijdstraf. Racewinnaar Max Verstappen was een van de coureurs die foutloos reed en zijn zege bleef dan ook fier overeind.

De internationale autosportfederatie FIA sprak van een "ongekende situatie" en erkende dat er zoveel keren buiten de witte lijnen, de zogeheten track limits, was gereden, dat de stewards niet genoeg tijd hadden om al die overtredingen tijdens de race te bestraffen. Dat gebeurde alsnog nadat het team van Aston Martin een protest indiende na afloop van de race.

De FIA deed het circuit in Spielberg de aanbeveling om grindstroken aan te leggen bij de bochten 9 en 10, waar het de meeste keren misging. De coureurs zouden dan als vanzelf langzamer gaan rijden, omdat ze niet het risico willen lopen vast te komen zitten in het grind.

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

5 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

6 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

6 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

6 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

7 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

7 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

13 uur geleden