Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies aan Red Bull Ring om bochten aan te passen na tijdstraffen

Advies aan Red Bull Ring om bochten aan te passen na tijdstraffen

SPIELBERG (ANP) - Het racecircuit Red Bull Ring in Spielberg heeft het dringende advies gekregen om de baan te renoveren na de Grote Prijs van Oostenrijk, waarin acht coureurs tijdstraffen kregen voor het herhaaldelijk buiten de lijnen van de baan rijden.

De stewards telden in totaal 1200 overtredingen en de einduitslag van de race werd flink opgeschud. De Fransman Esteban Ocon van Alpine spande de kroon met 30 seconden tijdstraf. Racewinnaar Max Verstappen was een van de coureurs die foutloos reed en zijn zege bleef dan ook fier overeind.

De internationale autosportfederatie FIA sprak van een "ongekende situatie" en erkende dat er zoveel keren buiten de witte lijnen, de zogeheten track limits, was gereden, dat de stewards niet genoeg tijd hadden om al die overtredingen tijdens de race te bestraffen. Dat gebeurde alsnog nadat het team van Aston Martin een protest indiende na afloop van de race.

De FIA deed het circuit in Spielberg de aanbeveling om grindstroken aan te leggen bij de bochten 9 en 10, waar het de meeste keren misging. De coureurs zouden dan als vanzelf langzamer gaan rijden, omdat ze niet het risico willen lopen vast te komen zitten in het grind.

Meer uit Sport

Beune moet zege op 5000 meter in Heerenveen aan Wiklund laten

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.

23 minuten geleden
Teambaas Mekies heeft 'nog buitengewonere' Verstappen ontdekt

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."

3 uur geleden
Norris nog niet tevreden na twee snelste trainingen in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

3 uur geleden
Verstappen zoekt nog 'meer snelheid' voor kampioensrace Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen (28) was niet ontevreden over de trainingen bij de Grote Prijs van Abu Dhabi, maar de Nederlandse coureur zou graag nog wat extra snelheid vinden in zijn Red Bull. "Ik was redelijk tevreden met de auto, het ging best goed, maar we moeten gewoon iets sneller zijn. Het lijkt erop dat we nog wel een gat moeten dichten naar McLaren", zei hij na afloop op het Yas Marina Circuit.

3 uur geleden
Verstappen geeft ook in tweede training Abu Dhabi toe op Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi evenals in de eerste training de tweede tijd gereden. Opnieuw was Lando Norris sneller. De Brit van McLaren reed ruim drie tienden (0,363 seconde) sneller rond op het Yas Marina Circuit. Oscar Piastri van McLaren kwam niet verder dan de elfde tijd.

4 uur geleden
Premier Tech nieuwe naamgever wielerploeg rond Van der Poel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.

8 uur geleden
Verstappen in eerste training Abu Dhabi iets langzamer dan Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.

8 uur geleden