Advies aan Hoge Raad: veroordelingen Marco Kroon in stand laten
DEN HAAG (ANP) - De veroordelingen van majoor Marco Kroon voor onder meer wildplassen en het geven van een kopstoot aan een agent, kunnen in stand blijven. Dat adviseert de advocaat-generaal de Hoge Raad.
Kroon, drager van de Militaire Willems-Orde, is eind 2020 door de militaire kamer van het gerechtshof in Arnhem veroordeeld tot een taakstraf van 80 uur en een boete van 120 euro. Hij zou zich tijdens carnaval het jaar daarvoor hebben misdragen. Verkleed in een kikkerpak was hij aan het wildplassen. Toen hij daar door agenten op werd aangesproken, toonde hij zijn geslachtsdeel en zou hij een kopstoot hebben uitgedeeld.
Kroon was het niet eens met de veroordeling en tekende cassatie aan. Omdat hij urologische problemen zou hebben, en er te weinig wc's beschikbaar waren, was hij genoodzaakt in het openbaar te plassen. Ook ging volgens Kroon zijn arrestatie met flink en disproportioneel geweld gepaard.
Voorbeeldfunctie
Het hof meende echter dat Kroon zelf rekening had moeten houden met zijn blaasproblemen. "Het is aannemelijk dat hij urologische klachten heeft en meer dan gemiddeld moet plassen, maar dat zijn omstandigheden waar hij rekening mee dient te houden." Het hof noemt wildplassen "een ergerlijke overtreding". Volgens de militaire kamer had Kroon zich "respectloos gedragen" en heeft hij als publiek figuur een voorbeeldfunctie.
De advocaat-generaal is van mening dat de cassatieklachten niet slagen en de veroordelingen in hoger beroep kunnen blijven staan. De conclusie van de advocaat-generaal is een onafhankelijk advies aan de Hoge Raad, die vrij is dat advies al dan niet te volgen.
De Hoge Raad is van plan op 19 april uitspraak te doen in de zaak.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
49 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
5 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
9 uur geleden