Advies aan Hoge Raad om verbod Hells Angels in stand te houden
DEN HAAG (ANP) - Advocaat-generaal Bastiaan Assink adviseert de Hoge Raad om het verbod op de Hells Angels-organisaties in stand te houden en dus de uitspraak van het hof over te nemen. Dat zou betekenen dat de wereldwijde organisatie en de Nederlandse Hells Angels hier verboden worden.
Lokale chapters zouden met de uitspraak niet worden verboden, maar de leden zouden dan de naam niet meer mogen gebruiken en de colors van de Hells Angels niet meer mogen dragen. Zowel het Openbaar Ministerie als de Hells Angels zijn tegen de uitspraak van het hof in beroep gegaan. De Hoge Raad doet op 21 oktober uitspraak.
Enkele jaren geleden is justitie een hernieuwd offensief begonnen om zogeheten Outlaw Motorcycle Gangs (OMG's) via de rechter verboden te krijgen. In 2020 werden bijvoorbeeld Bandidos en Satudarah verboden.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - De politie heeft dinsdag nog negen relschoppers aangehouden die werden gezocht na het kampioensfeest van PSV in mei rond het voetbalstadion. Zij meldden zich nadat de politie eerst onherkenbare en later herkenbare beelden van hen had verspreid. Het zijn mannen tussen de 16 en 60 jaar uit Eindhoven, Rosmalen, Helmond, Veldhoven, Roosendaal en Roggel.
21 minuten geledenUTRECHT (ANP) - "Deze verdachte is een man die de grens niet meer zag. Een man wiens beeld vertroebelde toen het slachtoffer zich ontwikkelde tot een jonge vrouw. De vrouw was echter nog een kind." Dit zei de officier van justitie dinsdagmiddag over Marco Borsato bij aanvang van het requisitoir, waarin het Openbaar Ministerie het bewijsmateriaal presenteert en de strafeis zal formuleren in de zaak tegen de zanger.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het verkeer kan via de Utrechtsebaan (A12) Den Haag weer uit. Rijkswaterstaat meldt dat de weg na de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) is schoongemaakt en weer open is. Op de weg lag een olieachtige substantie en restanten van de doorgezaagde tonnen waar demonstranten zich aan vast hadden gemaakt. Door een blokkade van XR-demonstranten was de A12 ruim twee uur in één richting dicht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het vermeende slachtoffer van Marco Borsato hoopt dat de zanger erkent dat hij fout is geweest. Dit staat in de slachtofferverklaring van de nu 26-jarige vrouw, die Marco Borsato beschuldigt van ontucht toen ze 15 jaar oud was. De verklaring werd in de rechtbank voorgelezen door advocaat Peter Plasman, die de vrouw bijstaat.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft dinsdagmiddag in de rechtbank verklaard dat de moeder van het vermeende slachtoffer zou hebben geprobeerd zijn carrière bewust te schaden. Dat deed ze volgens de zanger door informatie naar de media te lekken.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant gaat informatie van verzekeraar Interpolis gebruiken om locaties waar geregeld lichte ongelukken gebeuren veiliger te maken. Het gaat bijvoorbeeld om botsingen op parkeerterreinen of ongevallen met (snor)fietsers waar wel schade is, maar geen hulpdiensten bij worden geroepen. Die locaties zijn nu een "blinde vlek" en met de gegevens kunnen gemeenten en provincie gerichter kijken waar de verkeersveiligheid beter kan, aldus gedeputeerde Stijn Smeulders (verkeer).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De mogelijke komst van het zogenoemde agressietribunaal voor de berechting van de Russische hoofdrolspelers van de oorlog tegen Oekraïne, zal "een aanzienlijke impact op de nationale veiligheid en justitieketen" hebben. Het zal ook nog jaren duren voordat het zover is, laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) weten. Hij is dinsdag in Oekraïne.
2 uur geleden