Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies aan Hoge Raad: handhaaf verbod op Satudarah

Advies aan Hoge Raad: handhaaf verbod op Satudarah

DEN HAAG (ANP) - Het verbod op motorclub Satudarah moet gehandhaafd blijven. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, in de cassatieprocedure die de club heeft aangespannen tegen een uitspraak van het gerechtshof in Den Haag. Het hof bevestigde vorig jaar in hoger beroep een uitspraak van de rechtbank, waarin de club verboden werd verklaard.

Het Openbaar Ministerie is de afgelopen jaren in civiele procedures ten strijde getrokken tegen diverse motorclubs, omdat deze broeinesten van criminaliteit zouden zijn en daarmee een gevaar voor de openbare orde. De rechter verbood behalve Satudarah onder meer ook clubs als de Hells Angels en No Surrender.

In april bekrachtigde de Hoge Raad het verbod op motorclubs Bandidos, maar in die zaak ving het OM gedeeltelijk bot: de lokale chapters (afdelingen) mogen blijven bestaan, omdat zij zelfstandige, informele verenigingen zijn en daarmee rechtspersonen zijn. Voor een verbod op de lokale chapters zou het OM telkens afzonderlijke verzoek tot verbodenverklaring moeten doen.

Lokale chapters

Ook Satudarah, opgericht in 1990, kent lokale chapters en drie zogeheten support clubs. Een daarvan, Yellow Snakes, is volgens de rechtbank een zelfstandige vereniging en valt niet onder het verbod. In hoger beroep heeft het hof bepaald dat de verbodenverklaring zich wel uitstrekt over de lokale chapters.

In de zaak rond No Surrender zal de Hoge Raad naar verwachting op 4 december uitspraak doen. Het advies van de advocaat-generaal is niet bindend voor de raad. In de Bandidoszaak adviseerde de AG het hoger beroep opnieuw te doen, maar de Hoge Raad volgde dit advies niet en besliste anders.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

1 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

1 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

1 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

3 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

4 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

5 uur geleden
Noodverordening in Weert om brandweer de ruimte te geven

WEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.

5 uur geleden