Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advies aan Hoge Raad: handhaaf verbod op Satudarah

Advies aan Hoge Raad: handhaaf verbod op Satudarah

DEN HAAG (ANP) - Het verbod op motorclub Satudarah moet gehandhaafd blijven. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, in de cassatieprocedure die de club heeft aangespannen tegen een uitspraak van het gerechtshof in Den Haag. Het hof bevestigde vorig jaar in hoger beroep een uitspraak van de rechtbank, waarin de club verboden werd verklaard.

Het Openbaar Ministerie is de afgelopen jaren in civiele procedures ten strijde getrokken tegen diverse motorclubs, omdat deze broeinesten van criminaliteit zouden zijn en daarmee een gevaar voor de openbare orde. De rechter verbood behalve Satudarah onder meer ook clubs als de Hells Angels en No Surrender.

In april bekrachtigde de Hoge Raad het verbod op motorclubs Bandidos, maar in die zaak ving het OM gedeeltelijk bot: de lokale chapters (afdelingen) mogen blijven bestaan, omdat zij zelfstandige, informele verenigingen zijn en daarmee rechtspersonen zijn. Voor een verbod op de lokale chapters zou het OM telkens afzonderlijke verzoek tot verbodenverklaring moeten doen.

Lokale chapters

Ook Satudarah, opgericht in 1990, kent lokale chapters en drie zogeheten support clubs. Een daarvan, Yellow Snakes, is volgens de rechtbank een zelfstandige vereniging en valt niet onder het verbod. In hoger beroep heeft het hof bepaald dat de verbodenverklaring zich wel uitstrekt over de lokale chapters.

In de zaak rond No Surrender zal de Hoge Raad naar verwachting op 4 december uitspraak doen. Het advies van de advocaat-generaal is niet bindend voor de raad. In de Bandidoszaak adviseerde de AG het hoger beroep opnieuw te doen, maar de Hoge Raad volgde dit advies niet en besliste anders.

Meer uit Binnenland

Nederland levert komend halfjaar geen F-35-onderdelen aan Israël

DEN HAAG (ANP) - Nederland levert ook de komende zes maanden geen F-35-onderdelen aan Israël, schrijft demissionair minister David van Weel van Buitenlandse Zaken (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. De Hoge Raad oordeelde op 3 oktober dat Nederland de uit- en doorvoer van onderdelen van de jachtvliegtuigen naar Israël opnieuw moest beoordelen.

6 minuten geleden
Hack bij RTV Noord was volgens omroep geen gerichte aanval

GRONINGEN (ANP) - De hack op RTV Noord was geen gerichte aanval op de journalistieke organisatie. Ook kwam het niet door het klikken op een verkeerde link door een medewerker. Het bedrijf zou slachtoffer zijn geworden van een ransomware-aanvaller die wereldwijd willekeurig organisaties aanvalt, meldt de omroep vrijdag.

12 minuten geleden
Dit jaar meer vuurwerk in beslag genomen dan 2024 rond deze tijd

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar is tot nu toe ruim 63.000 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat blijkt uit gegevens van de Vuurwerkbarometer 2025, meldt het Openbaar Ministerie. De hoeveelheid is ruim meer dan vorig jaar rond deze tijd, toen bijna 46.000 kilo vuurwerk van straat werd gehaald.

15 minuten geleden
Leraar uit Urk vast voor langdurig ontucht met minderjarige

URK (ANP) - Een man uit Urk is aangehouden op verdenking van het plegen van ontucht met een minderjarige over een langere periode. Dat bevestigt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie na berichtgeving van Omroep Flevoland. De man is leraar in Urk en het slachtoffer komt ook uit die plaats, maar zat niet op de school waar de verdachte lesgeeft.

29 minuten geleden
Man (69) vast na grootste cocaïnevondst ooit in haven Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een 69-jarige man uit Amsterdam zit vast op verdenking van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4500 kilo cocaïne via de haven van Amsterdam. De douane vond de drugs op 13 juni verstopt tussen een lading hout uit Ghana. Volgens het Openbaar Ministerie betreft het de grootste cocaïnevangst ooit in de Amsterdamse haven.

29 minuten geleden
Nijmegenaar (20) die wegrende na schietincident, langer vast

ROTTERDAM (ANP) - De 20-jarige verdachte uit Nijmegen die maandag is opgepakt in het onderzoek naar de dood van een 24-jarige vrouw uit Oss, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Hij is volgens een woordvoerster van het Openbaar Ministerie de man die zaterdagnacht was weggerend na het dodelijke schietincident bij het Rotterdamse verkeerspunt Kralingseplein.

1 uur geleden
Nieuwe wet verplicht ondernemer contant geld aan te nemen

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers en horecaondernemers worden verplicht om contant geld aan te nemen, meldt minister Eelco Heinen van Financiën. "Op deze manier kan iedereen mee blijven doen in de maatschappij." Er gelden uitzonderingen voor zaken met vier of minder personeelsleden en voor winkels en horecagelegenheden die in de nacht geopend zijn.

1 uur geleden