Advertentie in AD om uitspraken advocaat Spong over verkrachting
ROTTERDAM (ANP) - In een paginagrote advertentie in het AD wordt donderdag aandacht gevraagd voor 'victim blaming', oftewel de schuld van een misdrijf neerleggen bij het slachtoffer. Aanleiding voor de advertentie is een uitspraak van strafrechtadvocaat Gerard Spong in een documentaire van Sunny Bergman. Spong zegt in de film dat het hem opvalt dat vrouwen "zich toch snel laten verkrachten".
Vrouwen geven snel hun verzet op, stelt Spong. Volgens de advocaat zouden "goed weerbare" vrouwen het aantal verkrachtingen "drastisch" kunnen doen afnemen. De scène is door de VPRO los op Instagram gezet.
"Beste Gerard, het ligt niet aan de vrouwen", reageren de makers van de advertentie in het AD. Die is er volgens een bijbehorende website (victimblaming.info) gekomen met steun van ruim 1400 donateurs. Op de pagina wordt uitgelegd wat victim blaming is en waarom dit volgens de initiatiefnemers schadelijk is. De actie is volgens de website een initiatief van twee seksuologen.
John de Mol
De actie lijkt een verwijzing naar een advertentie in het AD uit 2022 van medewerksters van Talpa naar aanleiding van woorden van John de Mol. "Beste John, het ligt niet aan de vrouwen", schreven de Talpa-werkneemsters toen. De Mol had in een uitzending van BOOS over misstanden bij The Voice of Holland gezegd dat er in zijn bedrijf "alle mogelijkheid is om aan de bel te trekken". Ook zei hij dat vrouwen "kennelijk een soort schaamte" hebben. Het gedrag van vrouwen is niet het probleem, reageerden de medewerksters.
Spong wilde donderdagochtend niet reageren op de aan hem gerichte boodschap in het AD, zo liet de advocaat via zijn secretariaat weten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Acteur en schrijver Maarten Spanjer is zaterdag in besloten kring begraven in Amsterdam, op de dag dat hij 74 jaar zou zijn geworden. Onder anderen René van der Gijp, Theo Hiddema en Keje Molenaar waren bij de uitvaart aanwezig.
4 uur geledenGILZE (ANP) - Bij een aanrijding tussen een vrachtwagen en een personenauto op de N260 bij het Noord-Brabantse Gilze zijn zaterdagochtend beide voertuigen in brand gevlogen. De auto ligt grotendeels onder de vrachtwagen. Het is nog niet bekend hoeveel slachtoffers in de auto zitten, aldus de politie, die vermoedt dat het onderzoek naar de oorzaak nog de hele middag duurt. De vrachtwagenchauffeur is niet gewond geraakt, meldt een woordvoerder.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in de kustgebieden, het westelijk Waddengebied en de Limburgse heuvels vanaf zaterdagavond tot ten minste zondagochtend. Op die plekken geldt code geel en worden met plaatselijke verschillen windstoten tussen de 75 en de 100 kilometer per uur verwacht.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een brandend pand aan de Sydneystraat in Rotterdam moet als verloren worden beschouwd. Dat meldt de veiligheidsregio zaterdagochtend. Het gaat om een groothandel in levensmiddelen op bedrijventerrein Rotterdam Noord-West, aan de rand van de stad. De brandweer blust inmiddels vooral rondom het pand. Daar staan auto's, bestelbusjes en vrachtwagens. Een NL-Alert is uitgezonden vanwege rook. Zaterdagochtend meldde de brandweer nog uren bezig te zijn met blussen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft het eenrichtingsverkeer voor de scheepvaart op de Boven-IJssel opgeheven na de regenval van de afgelopen dagen. De maatregel gold sinds 14 oktober vanwege de lage waterstand, waardoor de binnenvaart alleen in stroomopwaartse richting van Zutphen naar Arnhem mocht varen.
12 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) gaat zijn faillissementsaanvraag met een week uitstellen. Dat maakte het bestuur van het WEC op vrijdag bekend. Het centrum wil in die tijd meer mogelijkheden onderzoeken om te blijven bestaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) moet in staat blijven om onafhankelijk, zonder druk of intimidatie, recht te spreken. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag gezegd na een bezoek aan het ICC in Den Haag. De EU gaat de komende zes maanden benutten voor een dialoog met de VS om te voorkomen dat de Amerikaanse president Donald Trump daadwerkelijk sancties tegen het hele hof oplegt, zei Kallas .
1 dag geleden