Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adverteerders besteden opnieuw recordbedrag aan audioreclame

Adverteerders besteden opnieuw recordbedrag aan audioreclame

AMSTERDAM (ANP) - Adverteerders hebben opnieuw een recordbedrag in audioreclame geïnvesteerd. Volgens branchevereniging Audify stegen de bestedingen vorig jaar met 6,5 procent tot bijna 261 miljoen euro. Dat geld ging niet alleen naar spotjes op de reguliere radio, maar ook naar bijvoorbeeld reclames in podcasts.

De reguliere radiocommercials vormen nog wel altijd "de ruggengraat van audioreclame", aldus Audify, dat donderdag zijn jaarrapport heeft gepubliceerd. Naar deze spotjes ging 88 procent van de totale bestedingen, goed voor 230 miljoen euro. Dat was 5 procent meer dan in 2023. De branchevereniging heeft de cijfers voor podcastreclames dit jaar voor het eerst meegenomen in het rapport. Hieraan werd in totaal 3,7 miljoen euro besteed in 2024.

De dominantste sector die investeert in audioreclame is de retail, goed voor een aandeel van 29 procent. Deze sector wordt gevolgd door de financiële dienstverlening (13 procent), transport (9 procent) en telecom en ICT (9 procent). Opvallende stijgers zijn volgens Audify aanbieders van voedings- en genotsmiddelen en was- en reinigingsmiddelen. De bestedingen aan audioreclame door deze groepen stegen met respectievelijk 30 procent en 109 procent.

Meer uit Financieel

Gasunie vreest dat gasvoorraad te laat wordt gevuld voor winter

GRONINGEN (ANP) - Gasunie maakt zich zorgen dat de gasvoorraad van Nederland niet op tijd wordt aangevuld voor de komende winter. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door De Telegraaf. Deze tijd van het jaar moeten marktpartijen gas inkopen om de voorraad te vullen, maar dat gaat volgens de gasnetbeheerder te langzaam.

55 minuten geleden
TNO: inzet AI leidt niet automatisch tot productiviteitswinst

DEN HAAG (ANP) - De inzet van kunstmatige intelligentie leidt niet vanzelf tot meer productiviteit op de werkvloer. Dat stelt TNO na onderzoek. Organisaties staan volgens het onderzoeksbureau te weinig stil bij de manier waarop AI het werk voor medewerkers verandert.

55 minuten geleden
CBS: productie industrie groeit sterkst sinds najaar 2022

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in april flink aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste groei sinds het najaar van 2022. Dit is mogelijk een gevolg van paniekaankopen van klanten door verstoringen in de toeleveringsketens door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
ING biedt goedkoopste betaalpakket niet meer aan om cashwetgeving

AMSTERDAM (ANP) - ING biedt niet langer zijn goedkoopste betaalpakketten aan. Klanten kunnen nu nog kiezen voor een pakket met korting, waarbij apart 80 cent moet worden betaald per contante geldopname. Maar door aanstaande wetgeving rond cash mag de bank dit zo niet langer aanbieden.

4 uur geleden
Chipaandelen toch weer in de verkoop in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen de handel uitgegaan, waarbij vooral techaandelen omlaag gingen. Beleggers deden relatief dure chipfondsen in de verkoop, mogelijk om zich meer te richten op andere sectoren die binnenkort kunnen profiteren van een veerkrachtige Amerikaanse economie. Tegelijkertijd bleven de spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten boven de markt hangen.

10 uur geleden
Rabo verwacht geen verdere stijging huizenprijzen meer dit jaar

UTRECHT (ANP) - De prijsstijging van bestaande koopwoningen op de krappe huizenmarkt vlakt in de rest van dit jaar af tot nul, verwachten economen van RaboResearch. Dat komt volgens hen deels doordat de economische omstandigheden zijn verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten vergeleken met de voorspellingen van eerder dit jaar.

11 uur geleden
Anthropic stelt krachtigste AI-model beschikbaar met 'vangrails'

SAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic zet zijn krachtigste AI-model op de markt, maar wel met veiligheidswaarborgen. Dat moet voorkomen dat het model wordt gebruikt voor geavanceerde cyberaanvallen of de ontwikkeling van biologische wapens, stelt het bedrijf. Eerder ontstond veel commotie om het Mythos-model, omdat het razendsnel zwakke plekken in softwarebeveiliging kon opsporen en zo ook voor cybercriminelen een machtig wapen kon worden.

11 uur geleden