Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adriaansens: misleiding door energiebedrijven onacceptabel

Adriaansens: misleiding door energiebedrijven onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) heeft geen goed woord over voor energiebedrijven die zich bedienen van agressieve en misleidende verkoopmethodes om consumenten telefonisch een nieuw energiecontract aan te smeren. Toezichthouder ACM waarschuwde daar eerder deze week voor.

Adriaansens vindt het wel goed nieuws dat het door de gedaalde prijzen voor huishoudens weer makkelijker wordt om van energieleverancier te wisselen. Het afgelopen jaar was dat door de torenhoge prijzen en grote onzekerheid in de markt bijna onmogelijk. "Consumenten hebben weer wat te kiezen", constateert de bewindsvrouw tijdens het vragenuur in de Tweede Kamer.

Maar de keerzijde is dat de concurrentie tussen energiebedrijven ook weer toeneemt en daarmee de agressieve verkooppraatjes. Dat de ACM zo snel alweer reden ziet om hiervoor te waarschuwen, zegt ze "heel erg" te betreuren. Zelf vindt ze het ook "echt irritant" om ongevraagd te worden benaderd, "zeker over zoiets ingewikkelds als een energiecontract".

Cowboys

VVD-Kamerlid Silvio Erkens vraagt zijn partijgenoot om een veel hardere aanpak van "dit soort cowboys". Wat hem betreft, gaat de ACM strenger handhaven en harder straffen. CDA'er Henri Bontenbal oppert om het verkopen van contracten door langs de deuren te gaan, ook wel colportage genoemd, voor energiebedrijven te verbieden.

Adriaansens benadrukt dat de ACM al streng handhaaft en hard optreedt tegen oneerlijke handelspraktijken. Vanaf komende zomer schakelt de marktmeester nog een tandje bij, belooft ze.

Meer uit Politiek

Sjoerdsma trekt boetekleed aan na 'onhandigheid' over UNRWA

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

22 uur geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

1 dag geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

1 dag geleden
D66 gaat toch praten met Hart voor Den Haag over coalitie

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.

1 dag geleden
ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

1 dag geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

1 dag geleden