Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adriaansens: hulp kabinet aan mkb wordt heel gericht pakket

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een heel gericht steunpakket voor ondernemers in het midden- en klein bedrijf (mkb), zodat zij het hoofd kunnen bieden aan de gestegen prijzen voor gas en elektriciteit. Volgens minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) gaat het om hulp aan bedrijven die kampen met een opeenstapeling van problemen, zoals nog openstaande coronaschulden, hoge huur en de onmogelijkheid om de prijs van hun producten fors te verhogen omdat anders klanten weglopen, zoals brood van ambachtelijke bakkers.

Met een steunpakket wil het kabinet deze bedrijven in staat stellen zich aan te passen. Verduurzaming hoort daar nadrukkelijk bij, zei de minister voor de ministerraad. "We doen ons stinkende best om een regeling te maken", zei Adriaansens, "met name voor deze doelgroep".

Ze verwerpt de kritiek dat het zo lang duurt voordat er een regeling is. Die zou er naar verluidt pas in april kunnen zijn. Volgens de minister moeten gegevens van bedrijven worden verzameld, waar een wettelijke grondslag voor nodig is. Daarnaast moet er een ICT-systeem worden gebouwd, waarvoor mensen nodig zijn. Dit alles moet geregeld worden en dat kost tijd. Het kabinet hoopt vanaf november ongeveer wel met een tussenregeling te komen.

Best doen

De minister vindt het "vreselijk wat er op dit moment gebeurt. Nederland draait op ondernemers. We doen wat we kunnen, maar we kunnen echt niet alles oplossen en we kunnen ook niet toveren . We doen ons uiterste best om een aantal ondernemers zo goed mogelijk te helpen."

Uiteindelijk ziet Adriaansens verduurzaming en aanpassing aan nieuwe energiebronnen als structurele oplossing, "maar dan moet je wel in staat zijn gesteld om dat te kunnen doen".

Meer uit Sport

Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

1 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

3 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

4 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

6 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

22 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

23 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

1 dag geleden