ADP: werknemers leasen liever in 2025 stekkerauto dan in 2026
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Werknemers die via hun werk een elektrische auto kunnen leasen, zullen daarvoor liever in 2025 dan in 2026 een contract afsluiten. Dit verwacht expert in wet- en regelgeving Dik van Leeuwerden van loonstrookverwerker ADP. Werkgevers en werknemers kunnen in 2026 namelijk geen gebruik meer maken van korting op de bijtelling voor nieuwe elektrische auto's.
Volgend jaar hebben werknemers met maar 17 procent bijtelling te maken over de eerste 30.000 euro van de catalogusprijs van elektrische auto's, als die ook voor privéritten worden gebruikt. Vanaf 1 januari 2026 geldt een bijtelling van 22 procent. De afgelopen jaren is de korting op de bijtelling afgebouwd. Over de bijtelling houdt een werkgever een bepaald bedrag aan loonheffingen in. Het nettoloon van de werknemer wordt daardoor lager. De bijtelling geldt overigens niet als een werknemer jaarlijks minder dan 500 privékilometers maakt.
"Nederlanders kennende is wel de verwachting dat als een leasetermijn in 2026 afloopt, ze die willen verkorten zodat ze in 2025 een nieuwe kunnen krijgen", zei Van Leeuwerden donderdag na het presenteren van de loon- en pensioenontwikkelingen voor 2025. Volgens berekeningen van ADP zullen de meeste mensen meer geld op hun bankrekening zien.
Bijtelling
De lagere bijtelling kan netto veel geld schelen, aldus Van Leeuwerden. Voor een elektrische auto met een catalogusprijs van bijvoorbeeld 55.000 euro is de bijtelling in 2025 zo'n 883 euro per maand. In 2026 loopt dit op naar 1008 euro per maand.
Hoeveel mensen om deze reden hun leasecontract in 2025 in laten gaan in plaats van in 2026, weet hij niet. "Dat is ook afhankelijk van wat leasemaatschappijen willen. In het verleden zijn er acties geweest dat je tegen 0 procent bijtelling kan rijden. Maar het is nog maar de vraag of dit volgend jaar ook zal zijn."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
4 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
11 uur geleden