Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADP: corona en thuiswerken zorgen voor meer onbetaalde overuren

ADP: corona en thuiswerken zorgen voor meer onbetaalde overuren

CAPELLE A/D IJSSEL (ANP) - Het aantal onbetaald gewerkte overuren lijkt door de coronacrisis te zijn toegenomen. In Nederland werkte eind vorig jaar ruim een kwart van de mensen zes tot tien uur per week langer door zonder daarvoor betaald te krijgen. Voor de crisis was dat nog een vijfde. Volgens loonstrookverwerker ADP, dat het internationale onderzoek uitvoerde, kan dat deels komen door de economische onzekerheid die de pandemie met zich meebracht.

Bijna twee op de drie Nederlanders maakten eind vorig jaar wekelijks onbetaalde overuren. Wereldwijd ligt dat hoger. Daar werkt 80 procent van de werknemers wekelijks over. Het gemiddelde is daarbij negen uur per week, twee uur meer dan voor de coronacrisis.

Onder werknemers die werken op locatie combineren met thuiswerken was het aantal ‘gratis’ overuren met tien uur per week het hoogst. Thuiswerkers zaten iets boven het gemiddelde en mensen die alleen op locatie werkten iets eronder.

Verminderde productiviteit en stress

"Op basis van deze cijfers kunnen we dus niet zomaar aannemen dat hybride werken het beste uit twee werelden samenbrengt", zegt directeur Martijn Brand van ADP Nederland. Hij waarschuwt ervoor dat langdurig overwerken kan leiden tot klachten als stress en een lagere arbeidsproductiviteit.

Jongvolwassenen tussen de 18 en 34 jaar werken volgens het onderzoek onder ruim 30.000 werknemers in zeventien landen het vaakst over. 85 procent van de jongeren zegt weleens onbetaald extra uren te maken. Voor bijvoorbeeld 55-plussers ligt dit lager met ruim bijna 60 procent.

Meer uit Financieel

AEX-index licht lager na slotrecord, Shell zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.

11 minuten geleden
Impact Iranoorlog op Maersk beperkt, vooruitzichten wel onzeker

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.

46 minuten geleden
Flink meer winst Shell dankzij gestegen olieprijzen door oorlog

LONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.

1 uur geleden
Sterk kwartaal voor veevoerbedrijf ForFarmers ondanks oorlog

LOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft een "sterk" eerste kwartaal achter de rug, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Hoewel de huidige geopolitieke ontwikkelingen zorgen voor onzekerheid en hogere prijzen van grondstoffen en energie, kan het bedrijf uit Lochem naar eigen zeggen het veevoer "tegen scherpe prijzen" blijven aanbieden aan zijn klanten.

1 uur geleden
DNB: economische groei moet vooral van groei productiviteit komen

AMSTERDAM (ANP) - De economische groei in Nederland moet in de komende decennia vooral komen van productiviteitsgroei. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) in een nieuwe analyse. De groei komt niet meer uit arbeid, omdat door de vergrijzing het aanbod daarvan afneemt.

1 uur geleden
BAM denkt mee te profiteren van toenemende defensie-uitgaven

BUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM denkt mee te kunnen profiteren van de energietransitie en toenemende defensie-uitgaven van de overheid. Topman Ruud Joosten benadrukt in een toelichting op het kwartaalbericht van Nederlands grootste bouwer mede hierdoor "sterke marktkansen" te zien. Afgelopen kwartaal lukte het BAM al om een nieuwe klus voor Defensie in de wacht te slepen. Ook kreeg het concern een nieuwe opdracht van hoogspanningsnetbeheerder TenneT.

1 uur geleden
Japanse beurs hard omhoog door hoop op einde Iranoorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan ging donderdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de Iranoorlog. De Nikkei in Tokio steeg bijna 6 procent en bereikte een nieuw recordniveau van meer dan 63.000 punten. De Japanse beurs maakte daarmee een inhaalslag na de sterke koerswinsten op de beurzen wereldwijd eerder deze week. De financiële markten in Tokio waren toen dicht door een lange vakantieperiode in het land.

2 uur geleden