Adobe lanceert AI-tools voor bewerken stockfoto's
SAN JOSE (ANP/RTR) - Adobe, het bedrijf achter onder meer Photoshop, heeft dinsdag een aantal tools gelanceerd waarmee gebruikers afbeeldingen kunnen creëren met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). Klanten kunnen voortaan een stockafbeelding van het technologieconcern kiezen en deze naar believen aanpassen. De maker van de originele afbeelding wordt gecompenseerd, ongeacht de wijzigingen die zijn aangebracht.
Adobe's strategie is erop gericht om ervoor te zorgen dat de gemaakte content legaal is voor commercieel gebruik en om artiesten te compenseren. "AI vervangt geen stockfoto's. Het vervangt geen creatieve professionals of bijdragers", benadrukte vicepresident bij Adobe Matthew Smith dan ook in gesprek met persbureau Reuters. "Het verbetert hun werk en geeft hun meer mogelijkheden om hun inkomsten te verhogen."
Het is niet de eerste keer dat Adobe met AI-toepassingen komt. Sinds vorige maand kunnen mensen met een standaardabonnement videoclips verrijken met behulp van AI. Ook is het mogelijk om op basis van een tekstje of bestaande afbeelding een video te creëren, maakte het bedrijf bekend op zijn jaarlijkse productpresentatie in Miami.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde dinsdag opnieuw tot de winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google profiteerde van een bericht dat Facebook-eigenaar Meta Platforms AI-chips van Google wil gebruiken. Volgens de technologienieuwssite The Information overweegt Meta om in 2027 door Google ontworpen chips in zijn datacenters te gebruiken. Bedrijven zoals Meta die AI-infrastructuur bouwen, zijn op zoek naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
53 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederland geeft nog steeds te veel uit, oordeelt de Europese Commissie. Het kabinet moet in zijn begroting maatregelen nemen om te voldoen aan de afspraken van het Europese Groei- en Stabiliteitspact, stelt de Commissie in zijn dinsdag gepresenteerde najaarsprognose 2025.
53 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - Zowel de Eurocommissaris voor de industrie, Stéphane Séjourné, als het Europees Parlement hamert er in een debat in Straatsburg op dat de EU minder afhankelijk moet worden van zeldzame grondstoffen uit China. Het gaat bijvoorbeeld om lithium en nikkel, die belangrijk zijn voor de productie van batterijen en accu's. Daarmee zijn ze essentieel voor de auto-, technologie- en defensie-industrie.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe veiligheidsregels voor speelgoed. De EU-lidstaten waren daar al eerder mee akkoord gegaan. Deze regels moeten kinderen beter beschermen tegen gevaarlijk speelgoed.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Frankrijk hebben een onderzoek geopend naar eBay. Via die Amerikaanse onlinemarktplaats zouden illegale producten worden verkocht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tot nu toe iets minder aankopen gedaan in aanloop naar Black Friday en Cyber Monday dan vorig jaar. Dit meldt iDEAL, dat de cijfers rond het koopjesfestijn dagelijks bijhoudt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Reizigers in België ondervinden woensdag opnieuw veel hinder van een nationale stakingsdag. Op luchthaven Brussels Airport zijn alle vertrekkende en veel aankomende vluchten geschrapt. Treinreizigers hebben dinsdag al te maken met treinuitval door stakingen. Maandag zorgden acties ook al voor overlast.
3 uur geleden