Adobe lanceert AI-tools voor bewerken stockfoto's
SAN JOSE (ANP/RTR) - Adobe, het bedrijf achter onder meer Photoshop, heeft dinsdag een aantal tools gelanceerd waarmee gebruikers afbeeldingen kunnen creëren met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). Klanten kunnen voortaan een stockafbeelding van het technologieconcern kiezen en deze naar believen aanpassen. De maker van de originele afbeelding wordt gecompenseerd, ongeacht de wijzigingen die zijn aangebracht.
Adobe's strategie is erop gericht om ervoor te zorgen dat de gemaakte content legaal is voor commercieel gebruik en om artiesten te compenseren. "AI vervangt geen stockfoto's. Het vervangt geen creatieve professionals of bijdragers", benadrukte vicepresident bij Adobe Matthew Smith dan ook in gesprek met persbureau Reuters. "Het verbetert hun werk en geeft hun meer mogelijkheden om hun inkomsten te verhogen."
Het is niet de eerste keer dat Adobe met AI-toepassingen komt. Sinds vorige maand kunnen mensen met een standaardabonnement videoclips verrijken met behulp van AI. Ook is het mogelijk om op basis van een tekstje of bestaande afbeelding een video te creëren, maakte het bedrijf bekend op zijn jaarlijkse productpresentatie in Miami.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
6 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
8 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
8 uur geleden