Adobe lanceert AI-tools voor bewerken stockfoto's
SAN JOSE (ANP/RTR) - Adobe, het bedrijf achter onder meer Photoshop, heeft dinsdag een aantal tools gelanceerd waarmee gebruikers afbeeldingen kunnen creëren met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). Klanten kunnen voortaan een stockafbeelding van het technologieconcern kiezen en deze naar believen aanpassen. De maker van de originele afbeelding wordt gecompenseerd, ongeacht de wijzigingen die zijn aangebracht.
Adobe's strategie is erop gericht om ervoor te zorgen dat de gemaakte content legaal is voor commercieel gebruik en om artiesten te compenseren. "AI vervangt geen stockfoto's. Het vervangt geen creatieve professionals of bijdragers", benadrukte vicepresident bij Adobe Matthew Smith dan ook in gesprek met persbureau Reuters. "Het verbetert hun werk en geeft hun meer mogelijkheden om hun inkomsten te verhogen."
Het is niet de eerste keer dat Adobe met AI-toepassingen komt. Sinds vorige maand kunnen mensen met een standaardabonnement videoclips verrijken met behulp van AI. Ook is het mogelijk om op basis van een tekstje of bestaande afbeelding een video te creëren, maakte het bedrijf bekend op zijn jaarlijkse productpresentatie in Miami.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
7 uur geleden