Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adobe en Virgin Galactic bij winnaars op lager Wall Street

Adobe en Virgin Galactic bij winnaars op lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - Softwareconcern Adobe stond vrijdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Adobe, bekend van onder meer fotobewerkingssoftware Photoshop, maakte kwartaalcijfers bekend die goed vielen bij beleggers op Wall Street. Verder was ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic een grote winnaar. De belangrijkste beursgraadmeters gingen omlaag, waarschijnlijk omdat de rentevrees weer opspeelde bij beleggers.

De Federal Reserve heeft woensdag juist besloten de rente ongewijzigd te laten. Dat was de eerste pauze na tien renteverhogingen op rij. Het einde van de renteverhogingen lijkt echter nog niet in zicht, zo gaf Fed-voorzitter Jerome Powell al aan. Volgens hem is er nog "een lange weg te gaan" om de inflatie verder terug te dringen. Vrijdag werd dit laatste bevestigd door twee andere Fed-bestuurders. Van beleggers is bekend dat ze extra renteverhogingen niet graag zien gebeuren.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent in de min op 34.299,12 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4409,59 punten en technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,7 procent tot 13.689,57 punten. Op donderdag werden nog winsten tot 1,3 procent geboekt in de nasleep van het besluit van de Federal Reserve een dag eerder om te pauzeren bij het verhogen van de rente. Beleggers op Wall Street gaan een lang weekend tegemoet. Maandag blijven de Amerikaanse beurzen dicht vanwege Juneteenth, de herdenking van het einde van de slavernij in de Verenigde Staten.

Adobe en Virgin Galactic

Het aandeel Adobe werd bijna 1 procent hoger gezet. De onderneming verhoogde ook haar omzet- en winstverwachtingen voor het gehele jaar. Adobe denkt dat de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) zullen helpen bij de vraag naar zijn producten. Virgin Galactic kreeg er 16,5 procent aan beurswaarde bij. Het bedrijf uit de koker van de Britse zakenman Richard Branson kondigde aan later deze maand zijn eerste commerciële vlucht met ruimtetoeristen te willen lanceren. Een tweede vlucht staat dan voor begin augustus gepland.

Chipconcern Intel (plus 1,5 procent) stond eveneens in de belangstelling na de bekendmaking dat het miljarden uittrekt voor de bouw van een nieuwe fabriek voor het assembleren en testen van chips in het Poolse Wroclaw. Het aandeel iRobot Corp, de fabrikant van de Roomba-robotstofzuiger, sprong verder dik 21 procent omhoog. De Britse concurrentie- en markttoezichthouder CMA geeft goedkeuring aan de overname van het bedrijf door webwinkelconcern Amazon. Met die overname is 1,7 miljard dollar gemoeid.

Meer uit Financieel

Restaurantbezoek wordt komend jaar duurder, verwacht FSIN

EDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.

56 minuten geleden
NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

UTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.

1 uur geleden
Persoonsgegevens buitgemaakt bij cyberaanval kledingsite ASOS

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.

2 uur geleden
Japans modewinkelconcern achter Uniqlo op weg om H&M in te halen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.

2 uur geleden
Sjoerdsma verwacht geen algeheel akkoord na overleg EU en China

DEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.

2 uur geleden
Duitsland verdubbelt groeivooruitzicht economie voor dit jaar

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei voor dit jaar ruim verdubbeld, na een beter dan verwachte eerste jaarhelft. Dat komt met name door een sterke export en grote overheidsinvesteringen, die zwakke consumentenbestedingen compenseren.

2 uur geleden
Makelaars zien vaker vertraging huizenbouw om vol stroomnet

UTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.

3 uur geleden