Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adobe en Virgin Galactic bij winnaars op lager Wall Street

Adobe en Virgin Galactic bij winnaars op lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - Softwareconcern Adobe stond vrijdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Adobe, bekend van onder meer fotobewerkingssoftware Photoshop, maakte kwartaalcijfers bekend die goed vielen bij beleggers op Wall Street. Verder was ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic een grote winnaar. De belangrijkste beursgraadmeters gingen omlaag, waarschijnlijk omdat de rentevrees weer opspeelde bij beleggers.

De Federal Reserve heeft woensdag juist besloten de rente ongewijzigd te laten. Dat was de eerste pauze na tien renteverhogingen op rij. Het einde van de renteverhogingen lijkt echter nog niet in zicht, zo gaf Fed-voorzitter Jerome Powell al aan. Volgens hem is er nog "een lange weg te gaan" om de inflatie verder terug te dringen. Vrijdag werd dit laatste bevestigd door twee andere Fed-bestuurders. Van beleggers is bekend dat ze extra renteverhogingen niet graag zien gebeuren.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent in de min op 34.299,12 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4409,59 punten en technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,7 procent tot 13.689,57 punten. Op donderdag werden nog winsten tot 1,3 procent geboekt in de nasleep van het besluit van de Federal Reserve een dag eerder om te pauzeren bij het verhogen van de rente. Beleggers op Wall Street gaan een lang weekend tegemoet. Maandag blijven de Amerikaanse beurzen dicht vanwege Juneteenth, de herdenking van het einde van de slavernij in de Verenigde Staten.

Adobe en Virgin Galactic

Het aandeel Adobe werd bijna 1 procent hoger gezet. De onderneming verhoogde ook haar omzet- en winstverwachtingen voor het gehele jaar. Adobe denkt dat de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) zullen helpen bij de vraag naar zijn producten. Virgin Galactic kreeg er 16,5 procent aan beurswaarde bij. Het bedrijf uit de koker van de Britse zakenman Richard Branson kondigde aan later deze maand zijn eerste commerciële vlucht met ruimtetoeristen te willen lanceren. Een tweede vlucht staat dan voor begin augustus gepland.

Chipconcern Intel (plus 1,5 procent) stond eveneens in de belangstelling na de bekendmaking dat het miljarden uittrekt voor de bouw van een nieuwe fabriek voor het assembleren en testen van chips in het Poolse Wroclaw. Het aandeel iRobot Corp, de fabrikant van de Roomba-robotstofzuiger, sprong verder dik 21 procent omhoog. De Britse concurrentie- en markttoezichthouder CMA geeft goedkeuring aan de overname van het bedrijf door webwinkelconcern Amazon. Met die overname is 1,7 miljard dollar gemoeid.

Meer uit Financieel

Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

1 uur geleden
Google voert omzet op dankzij clouddivisie, winst krijgt tik

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.

3 uur geleden
Microsoft verdient opnieuw meer aan clouddivisie door AI-vraag

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.

3 uur geleden
Italië verhoogt belasting banken om middeninkomens te helpen

ROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.

3 uur geleden
Beurzen in New York sluiten licht hoger na rentepauze Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine winsten de handel uitgegaan, na de beslissing van de Federal Reserve om de rente in de aanloop naar de midterms onveranderd te houden. De Amerikaanse centrale bank beloofde de inflatie omlaag te krijgen en de komende tijd informatie te vergaren over het beste beleid daarvoor. Techbedrijf Oracle maakte beleggers enthousiast met zijn strategie-update.

3 uur geleden
Bananenverkopers waarschuwen voor prijsverhogingen

WALNUT CREEK (ANP/BLOOMBERG) - Na Chiquita waarschuwt ook het grote bananenmerk Del Monte voor prijsverhogingen op de korte termijn. Veel regenval in Latijns-Amerika en de gestegen kosten door de Iranoorlog zitten de verkopers dwars. "Het komt er nu op aan of je wil overleven of ten onder gaat als je op dezelfde weg doorgaat. Deze prijzen kunnen niet langer zo blijven", zei Del Monte-topman Mohammad Abu-Ghazaleh in een toelichting op tegenvallende kwartaalresultaten.

4 uur geleden
Fed houdt rente onveranderd, noemt inflatie nog altijd te hoog

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten onveranderd gelaten. Dat maakte de Amerikaanse centrale bank bekend na zijn tweedaagse rentevergadering. De Fed benadrukte wel dat de inflatie nog altijd te hoog is, waardoor de mogelijkheid blijft bestaan dat de rente nog een keer omhooggaat.

6 uur geleden