Adobe en Virgin Galactic bij winnaars op lager Wall Street
NEW YORK (ANP) - Softwareconcern Adobe stond vrijdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Adobe, bekend van onder meer fotobewerkingssoftware Photoshop, maakte kwartaalcijfers bekend die goed vielen bij beleggers op Wall Street. Verder was ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic een grote winnaar. De belangrijkste beursgraadmeters gingen omlaag, waarschijnlijk omdat de rentevrees weer opspeelde bij beleggers.
De Federal Reserve heeft woensdag juist besloten de rente ongewijzigd te laten. Dat was de eerste pauze na tien renteverhogingen op rij. Het einde van de renteverhogingen lijkt echter nog niet in zicht, zo gaf Fed-voorzitter Jerome Powell al aan. Volgens hem is er nog "een lange weg te gaan" om de inflatie verder terug te dringen. Vrijdag werd dit laatste bevestigd door twee andere Fed-bestuurders. Van beleggers is bekend dat ze extra renteverhogingen niet graag zien gebeuren.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent in de min op 34.299,12 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4409,59 punten en technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,7 procent tot 13.689,57 punten. Op donderdag werden nog winsten tot 1,3 procent geboekt in de nasleep van het besluit van de Federal Reserve een dag eerder om te pauzeren bij het verhogen van de rente. Beleggers op Wall Street gaan een lang weekend tegemoet. Maandag blijven de Amerikaanse beurzen dicht vanwege Juneteenth, de herdenking van het einde van de slavernij in de Verenigde Staten.
Adobe en Virgin Galactic
Het aandeel Adobe werd bijna 1 procent hoger gezet. De onderneming verhoogde ook haar omzet- en winstverwachtingen voor het gehele jaar. Adobe denkt dat de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) zullen helpen bij de vraag naar zijn producten. Virgin Galactic kreeg er 16,5 procent aan beurswaarde bij. Het bedrijf uit de koker van de Britse zakenman Richard Branson kondigde aan later deze maand zijn eerste commerciële vlucht met ruimtetoeristen te willen lanceren. Een tweede vlucht staat dan voor begin augustus gepland.
Chipconcern Intel (plus 1,5 procent) stond eveneens in de belangstelling na de bekendmaking dat het miljarden uittrekt voor de bouw van een nieuwe fabriek voor het assembleren en testen van chips in het Poolse Wroclaw. Het aandeel iRobot Corp, de fabrikant van de Roomba-robotstofzuiger, sprong verder dik 21 procent omhoog. De Britse concurrentie- en markttoezichthouder CMA geeft goedkeuring aan de overname van het bedrijf door webwinkelconcern Amazon. Met die overname is 1,7 miljard dollar gemoeid.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
10 uur geleden