Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adobe en Virgin Galactic bij winnaars op lager Wall Street

Adobe en Virgin Galactic bij winnaars op lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - Softwareconcern Adobe stond vrijdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Adobe, bekend van onder meer fotobewerkingssoftware Photoshop, maakte kwartaalcijfers bekend die goed vielen bij beleggers op Wall Street. Verder was ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic een grote winnaar. De belangrijkste beursgraadmeters gingen omlaag, waarschijnlijk omdat de rentevrees weer opspeelde bij beleggers.

De Federal Reserve heeft woensdag juist besloten de rente ongewijzigd te laten. Dat was de eerste pauze na tien renteverhogingen op rij. Het einde van de renteverhogingen lijkt echter nog niet in zicht, zo gaf Fed-voorzitter Jerome Powell al aan. Volgens hem is er nog "een lange weg te gaan" om de inflatie verder terug te dringen. Vrijdag werd dit laatste bevestigd door twee andere Fed-bestuurders. Van beleggers is bekend dat ze extra renteverhogingen niet graag zien gebeuren.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent in de min op 34.299,12 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4409,59 punten en technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,7 procent tot 13.689,57 punten. Op donderdag werden nog winsten tot 1,3 procent geboekt in de nasleep van het besluit van de Federal Reserve een dag eerder om te pauzeren bij het verhogen van de rente. Beleggers op Wall Street gaan een lang weekend tegemoet. Maandag blijven de Amerikaanse beurzen dicht vanwege Juneteenth, de herdenking van het einde van de slavernij in de Verenigde Staten.

Adobe en Virgin Galactic

Het aandeel Adobe werd bijna 1 procent hoger gezet. De onderneming verhoogde ook haar omzet- en winstverwachtingen voor het gehele jaar. Adobe denkt dat de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) zullen helpen bij de vraag naar zijn producten. Virgin Galactic kreeg er 16,5 procent aan beurswaarde bij. Het bedrijf uit de koker van de Britse zakenman Richard Branson kondigde aan later deze maand zijn eerste commerciële vlucht met ruimtetoeristen te willen lanceren. Een tweede vlucht staat dan voor begin augustus gepland.

Chipconcern Intel (plus 1,5 procent) stond eveneens in de belangstelling na de bekendmaking dat het miljarden uittrekt voor de bouw van een nieuwe fabriek voor het assembleren en testen van chips in het Poolse Wroclaw. Het aandeel iRobot Corp, de fabrikant van de Roomba-robotstofzuiger, sprong verder dik 21 procent omhoog. De Britse concurrentie- en markttoezichthouder CMA geeft goedkeuring aan de overname van het bedrijf door webwinkelconcern Amazon. Met die overname is 1,7 miljard dollar gemoeid.

Meer uit Financieel

Novo Nordisk waarschuwt voor lagere verkopen door concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.

39 minuten geleden
Wolters Kluwer en RELX onderuit op Damrak om AI-tool Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.

1 uur geleden
België: Ryanair moet stoppen met 'illegale' verkooppraktijken

BRUSSEL (ANP) - Een Belgische rechtbank heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair bevolen binnen drie maanden te stoppen met verschillende commerciële praktijken die als illegaal zijn bestempeld. Anders riskeert het bedrijf financiële sancties, blijkt uit een kopie van het vonnis in handen van persbureau AFP.

1 uur geleden
Tweede Britse toezichthouder stelt onderzoek naar chatbot Grok in

WILMSLOW (ANP/BLOOMBERG) - De Britse gegevensbeschermingsautoriteit stelt een onderzoek in naar chatbot Grok. Het is de tweede Britse toezichthouder die de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI onder de loep neemt.

3 uur geleden
AI-techbedrijf Palantir stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook rekent Palantir op een sterke omzetgroei dit jaar dankzij de forse Amerikaanse defensie-uitgaven.

3 uur geleden
TenneT: geen behoefte aan meer investeerders in Duits onderdeel

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht niet nog meer investeerders aan te trekken voor zijn Duitse onderdelen. Dat zei topvrouw Manon van Beek na een toelichting op de dinsdag aangekondigde investering van de Duitse staat. Die verwerft via een staatsbank voor 3,3 miljard euro een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.

3 uur geleden
Josh D'Amaro volgt Bob Iger op als nieuwe topman Disney

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft Josh D'Amaro, hoofd van de pretparken van Disney, benoemd tot nieuwe topman. Hij volgt Bob Iger (74) op, die Disney bijna twee decennia heeft geleid in twee afzonderlijke periodes.

3 uur geleden